فرمول یک ایران – مسئولان گرندپری موناکو برنامه ریزی کرده اند تا سال بعد برای اولین بار، سه رویداد فرمول یک، فرمول ای و گرندپری تاریخی را بصورت همزمان در پنج هفته برگزار کنند.

پس از اجبار برای لغو هر دو رویداد گرندپری تاریخی و گرندپری فرمول یک در موناکو به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، کلوب اتومبیل موناکو سریعا برنامه خود برای سال بعد را تدوین کرد. از سال ۲۰۱۵ به بعد، ما هر دوسال یکبار شاهد مسابقه فرمول ای در موناکو هستیم و رویداد دیگری که هر دو سال برگزار می‌شود، گرندپری تاریخی موناکو است که از سال ۱۹۹۸ در جریان است و این مسابقه‌ها معمولا دو هفته قبل از مسابقه فرمول یک برگزار می‌شوند اما در بیانیه ای که این کلوب سه شنبه منتشر کرد، معلوم شد سال بعد هر سه رویداد در پنج هفته برگزار می‌شوند که به دلیل تداخل شیوع کرونا و گرند پری تاریخی، برای اولین بار این مسابقه در سال ۲۰۲۱، همزمان با مسابقه فرمول ای برگزار خواهد شد.

گرندپری تاریخی برای بیست سوم تا بیست و پنج آپریل در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است و دو هفته بعد، در هشتم ماه می، مسابقه فرمول ای برگزار می‌شود. گرند پری فرمول یک نیز از بیستم تا بیست و سوم ماه می سال آینده میلادی در موناکو برگزار می‌شود و اولین گرند پری فصل بعد خواهد بود که تاریخ آن تایید شده است.

آماده سازی‌ها نیز در از اواخر فوریه و زودتر از حالت معمول انجام خواهند شد زیرا که برخی تمهیدات ویژه در پی شیوع کرونا باید لحاظ شوند. کریستین تورناتوره، رئیس هیئت اصلی کلوب اتومبیل موناکو (Automobile Club de Monaco)، گفته است:

برنامه ریزی و انجام سه مسابقه در بازه زمانی یک ماه، اولین تجربه این چنینی ما خواهد بود و ما تا کنون مشابه آن را انجام نداده ایم. بحث لجستیکی بسیار پیچیده خواهد بود ولی غیر ممکن نه، و مدیریت خواهد شد. به دلیل محدودیت‌های جدید، ما مجبور هستیم تا آماده سازی پیست را زودتر از معمول شروع کنیم و به جای پانزده ماه مارس، ما از انتهای فوریه کار را شروع می‌کنیم.

ما سپس جنبه‌های تکنیکی و فنی در پیست و اطراف آن را ادغام و کامل خواهیم کرد تا برای برگزاری هر سه مسابقه، شرایط فنی مطابقت و تناسب لازم را داشته باشند. برای رسیدن به این هدف، ما بر تجربه و همچنین انعطاف پذیری تمامی افرادی که درگیر هستند حساب باز کرده ایم.

این بیانیه تایید کرد که گرند پری تاریخی موناکو از سال ۲۰۲۲ دوباره به برنامه قبلی خود که برگزاری در سال‌های زوج بود برمی‌گردد و در تاریخ معمول خود، یعنی سیزدهم تا پانزدهم می، برگزار می‌شود. این بدان معناست که احتمالا با در نظر گرفتن فاصله دو هفته ای عادی بین این دو رویداد، گرندپری فرمول یک سال ۲۰۲۲ در تاریخ بیست ششم می تا بیست و نهم می برگزار می‌شود.

ویراستار » انسیه صفری

دیدگاه خود را بیان کنید