Register

هجده + 7 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران ماریو آندرتی، یکی از چهره های شاخص موتور اسپورت می گویید، فراری باید ورود به سری مسابقات ایندی کار ان تی تی را هم به عنوان سازنده شاسی و هم یک تامین کننده موتور در نظر بگیرد، در عین حال تصدیق می کند که آیین نامه های فدراسیون جهانی اتومبیلرانی نیز باید تغییر کنند.

تقریباً ۳۰ سال از آخرین باری که یکی از رانندگان گروه خودرو سازی فراری در رقابت های چرخ باز ایالات‌متحده شرکت کرده ‌است، می گذرد . این حتی طولانی تر از آخرین باری است که کمپانی فراری آنقدر در مورد مسابقات اتومبیلرانی ایندی جدی بود که مدل افسانه ای 637 را ساخت، و شروع به مذاکره با قهرمان مسابقات CART Indy،بابی راهال کرد و دقیقا در همان روزهای شکوه مند، میشل آلبُرِتو فراری 637 را در فیورانو تست می کرد.

بیشتر بخوانید؛ مقایسه ایندی کار با فرمول یک

اکنون ماریو آندرتی، که اولین راننده و یکی از چهار راننده ای است که هم در مسابقات فرمول یک و هم در ایندی کار پیروز شده است، پیشنهاد جالبی داده که متیا بینوتو، مدیر اجرایی تیم فرمول یک فراری، و راجر پنسکی، مالک ایندی کار، در آینده با یک دیگر در مورد مشارکت این دو کمپانی بحث و گفتگو کنند.

آندرتی در مصاحبه با گاتزتا دلو اسپورت گفت:

حضور فراری در این کلاس از مسابقات موتور اسپورت هیجان انگیز و باورنکردنی است. نه تنها به عنوان تامین کننده موتور، بلکه در کنار آن به عنوان سازنده شاسی.

اتومبیل فراری 365 ماریو آندرتی

اتومبیل فراری 365 ماریو آندرتی

وی گفت:

واضح است که قوانین سخت گیرانه ی فیا باید تغییر کنند. من می خواهم شاهد نبرد تمام ایتالیایی کمپانی های خودرو سازی دالارا و فراری باشم. این به نوعی بی نظیر است؛ فراری درمقابل دالارا .

فراری هیجان رقابت برای قهرمانی در این مسابقات را افزایش می دهد، اما برای حضور آن ها در این کلاس از مسابقات چرخ باز چند مانع قانونی وجود دارد. من پیشنهاد می کنم بینوتو در یک جلسه این ایده را برای راجر پنسکی شرح دهد.

چندی پیش اخبار تایید نشده ای در برخی از رسانه های فعال در موتور اسپورت منتشر شد، مبنی بر آن که شرکت فیات کرایسلر در حال مذاکره برای تبدیل شدن به سومین تامین‌کننده موتور در مسابقات ایندی کار می باشد و احتمالاً از برند آلفارومئو استفاده خواهند کرد زیرا اخیرا چند شرکت تابع این برند در آمریکا راه‌اندازی شده‌ است.

هر چند، بازنشستگی دور از انتتظار و مرگ غم‌انگیز سرجیو مارکیونه، مدیر عامل سابق فیات کرایسلر، به طور ناگهانی این ایده را متوقف کرد و به جای آن، سرمایه ی بازاریابی شرکت آلفا صرف احیای تیم فرمول یک سائوبر شد.

2 دیدگاه

 1. امید نورمحمدی

  4

  1

  الحق که فراری باید در ایندی کار شرکت کند. اینجا شاید طعم موفقیت را بچشند!!!

  • ZOTAX.VETTEL

   1

   1

   کاملا موافقم امید جون ، دائما صحبت از تموم شدن سب هست ولی به نظرم فراری تموم شد . ایندی کار ایده خوبیه.