فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک ردبول ریسینگ، کریستین هورنر پیشنهاد کرده است که تیم‌های کوچک‌تر برای این که از بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در امان بمانند، بهتر است که خودروهای آماده را خریداری کنند.

هورنر پیشنهاد کرده است که تیم‌های برتر می‌توانند خودروهای کامل و آماده را به تیم های کوچک‌تر برای دو سال آینده بفروشند تا آن‌ها را نجات دهند:

اگر ما واقعا در مورد کاهش هزینه‌ها جدی باشیم مخصوصا در مورد تیم های کوچک‌تر، من کاملا آماده هستم که برای دو سال آینده آن‌ها را با خودروهای کامل تامین کنم. (با این مسئله) تیم‌های کوچک‌تر دیگر نیازی به تحقیق و توسعه ندارند و تنها به عنوان یک تیم مسابقه‌ای عمل می‌کنند و صرفه جویی‌های عظیمی را در هزینه هایشان می‌کنند.

با تکنولوژی سه بعدی مدرن تصویری که وجود دارد تمام تیم‌ها دارند تلاش می‌کنند که از خودروهای هم کپی کاری کنند. زمان تغییر می‌کند و چیزها نیز مطابق آن تغییر می‌کند. فرمول یک پیشتر عادت داشت که به تیم‌ها خودرو بفروشد. شما می‌توانستید یک خودرو از تیم مارک یا فراری خریداری کنید و به مسابقات بروید.

ما نیاز داریم که باز و آزاد فکر کنیم به جای اینکه درجا بزنیم و با هم در مورد اعداد بحث کنیم. اگر این موضوع صرفا در مورد نجات تیم‌های کوچک‌تر و بهبود وضعیت رقابتی بودنشان باشد؛ خیلی سخت خواهد بود که در برابر این پیشنهاد منطقی مقاومت کرد.

برنی اکلستون ، کریستین هورنر و چیس کری

برنی اکلستون ، کریستین هورنر و چیس کری

اطمینان کریستین هورنر از حمایت لیبرتی مدیا

با توجه به ضررهای وارد شده به این ورزش به خاطر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، کریستین هورنر کاملا متقاعد شده است که لیبرتی مدیا مالک فرمول یک پیش قدم خواهد شد و از تیم‌هایی که به دردسر می‌افتند حمایت می‌کند:

این یک ضرر بزرگ خواهد بود و در آن موقع، برگزار کنندگان باید تصمیم بگیرند. این به آن‌ها مربوط می‌شود، آن‌ها باید تصمیم بگیرند که چطوری باید این تیم‌ها را زنده نگه دارند چرا که برای مسابقه دادن به این تیم‌ها نیاز دارند.

افراد لیبرتی مدیا هر کاری که از دستشان بر بیاید انجام می‌دهند تا در فصل بعد هر 10 تیم مسابقه دهند. به این خاطر که آنها از تجارت خودشان حفاظت کنند، باور دارم که آنها همکاری می‌کنند که این هم به این معناست که پول پرداخت می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که این تیم‌ها برای فصل بعد حضور خواهند داشت.

6 دیدگاه

 1. کامیار جاویدان

  6

  0

  مسلما این کار پیامد های منفی هم خواهد داشت. گاها می‌بینیم که تیم های کوچک تر هم نوآوری های فنی جدیدی رو وارد فرمول یک میکنن، مثل سیستم وزنه ی تعادل که رنو در سال 2005 روی سیستم تعلیق ماشین های خودش به کار گرفت
  اما جنبه ی مثبت این کار، علاوه بر کاهش هزینه های بخش تحقیق و توسعه باعث رقابتی تر شدن فضای گرندپری ها هم میشه‌؛ مسلما ما هر چقدر هم طرفدار یک تیم باشیم با پیروزی مکرر و بدون چالش یک تیم در اکثر گرندپری ها لذت کمتری از جریان مسابقه می بریم و با برابر شدن شرایط خودرو ها قطعا هیجان بیشتری به مسابقات تزریق میشه

  • Mohammad.gh

   6

   1

   البته که رنو تیم کوچکی نبود و نیست
   تیمی که از کمپانی مادر تغذیه میشه تیم بزرگ محسوب میشه

 2. E46-M3

  4

  1

  حرفهای هورنر با عقل جور در نمیاد،اصل و زیربنای فرمول یک به همین تحقیق و توسعشه و باعث پیشرفت این ورزش میشه،برای ادامه حیاط تیمهای کوچک باید یک راهکار مناسب پیدا کنن

  • پویا اردلان

   0

   2

   ابتدا کمی فکر کنید ببینید مثلا تیمی مثل هاس، چه دستاوردی داشته در تحقیق و توسعه که به فرمول 1 بیاورد.؟
   غیر تیمهایی که سازنده موتور هستن کدام تیمها دستاوردی نو و جدید را به فرمول 1 معرفی کردن. هیچی.
   الانم تیم های سازنده موتور دستشان را میتوانن بازتر بگذارند برای اینکه بتوانن بیشنرین سهم را در فروش ماشین داشته باشند بهترین خودرو ها را بسازند. اینطوری حتی میتواند تعداد تیمهای بیشتری به فرمول 1 بیایند. پیشنهاد بی نظیری است.

   • Miladangler

    2

    0

    دوست عزیز مگه ردبول خودش موتور میسازه ما خبرنداشتیم ؟با اینهمه دستاورد