موتوجی پی ایران – آنا کاراسکو اولین زنی که در مسابقات موتو3 و سوپراسپورت 300 مسابقه داد، اولین زنی که در مسابقات قهرمانی جهان پیشتاز بود و کسی که قصد دارد تابوشکنی کند تا تنها به یک چیز برسد: برابری!

لحظه که آنا عاشقش است لحظه ای می باشد که کاسکتش را بر می دارد و به سر می گذارد و وایزر خودش را می بندد. در این لحظه او به موتورش که تنها دوستش هست اعتماد دارد و دیگر خودش را به مانند دختربچه ای ناخوانده در ورزشی فرضا پسرانه نمی داند. وقتیکه کاسکت روی سرش قرار می گیرد او نیز به عنوان یک موتور سوار فارغ از جنسیت در دنیای سوپراسپورت 300 در نظر گرفته می شود به مانند تمام رقبای دیگرش.

آنا کاراسکو صرفا یک دختر بیست و سه ساله اسپانیایی نیست که در برابر پسران رقابت می کند، بلکه او دارد رکورد شکنی می کند.

آنا کاراسکو

آنا کاراسکو

آنا کاراسکو و رسیدن به رویای قهرمانی جهان

او اولین زن موتور سواری است که هم در رقابتهای موتو3 و هم در سوپراسپورت 300 حضور پیدا کرده و اولین زنی هست که در موتو3 موفق به کسب امتیاز شده است. در سال 2017 نیز آنا با کاوازاکی نینجا 400 خودش توانست به اولین زنی تبدیل شود که در جدول قهرمانی مسابقات سوپراسپورت 300 که یک دسته از مسابقات سوپربایک برای ستاره های جوان دنیای موتور اسپورت می باشد، جلوتر از رقبای مردش قرار بگیرد و پیشتاز باشد.

آنا کاراسکو توانست با عملکردی فوق العاده در مسابقات آسن رده چهارم، آراگون رده ششم و مهم تر از همه در ایمولا و دونینگتون به پیروزی برسد که ثابت کرد این دختر اسپانیایی به واقع سودای قهرمانی جهان را دارد و می خواهد که به آن برسد. چیزی که پیشتر برایش صرفا یک دسته خیالی بیش نبود، تبدیل به واقعیت شده بود. آنا توانست در فصل 2018 و 2019 مسابقات سوپراسپورت 300 به قهرمانی جهان برسد.

او در سال 2016 توسط کیرسی کاینولاینن فنلاندی، اولین زنی که در رقابتهای قهرمانی جهان در پیست پانونیا رینگ مجارستان با موتور ب ام و سایدکار خودش از خط پایان عبور کرد، راه خودش را به این ورزش پیدا نمود. کاراسکو توانست پس از پنج مسابقه جای خودش را در صدر جدول محکم کند و 20 امتیاز با نفر دوم جدول فاصله باز کند.

آنا کاراسکو می گوید:

در مسابقات موتور سواری، استقامت بدنی صرفا همه چیز نیست. من فقط دارم اثبات می کنم که من می توانم با دیگران رقابت کنم.

او راه زیادی را طی کرد تا بتواند به اینجا برسد. آنا پدری مکانیک داشته و در سن سه سالگی برای اولین بار دنیای خودرو را با سوار شدن بر روی یک مینی موتوربایک تجربه کرد. زندگی او همیشه در حول مسابقه دادن می گذشت. در سن چهارده سالگی(حداقل سن برای شرکت در مسابقات) او وارد رقابت های قهرمانی اسپانیا شد و با کسب امتیاز در این مسابقات، تبدیل به اولین زنی شد که در این رقابتها امتیاز کسب کرد. از آن سال به بعد او در سراشیبی موفقیت قرار گرفت و در هفتم ماه آوریل سال 2013 برای اولین بار او برای تیم کی تی ام در رقابتهای موتو3 در قطر حضور پیدا کرد. در ماه اکتبر آن سال با کسب امتیاز تبدیل به اولین زنی شد که در این رقابتها امتیاز کسب کرد.

مسابقات سوپراسپورت 300

پس از تجربه یک فصل سخت به نظر می رسید که او خودش به تواناییش شک کرده است ولی احساس کرد که رقابتهای درست برای او می تواند رقابتهای سوپراسپورت 300 باشد و بنابراین در این رقابتها حضور پیدا کرد. اولین پیروزی او در ماه سپتامبر 2017 به خاطر اشتباه رقبایش به دست آمد ولی در ایمولا و دونینگتون او فوق العاده مصمم و عالی از خط شروع تا پایان مسابقه را مدیریت کرد و به پیروزی رسید؛ اگر کسی به او کوچکترین شکی داشت دیگر پس از مسابقه ایمولا و دونینگتون برطرف شده بود.

آنا کاراسکو

آنا کاراسکو

برای یک زن با سرنوشت از پیش تعیین شده مانند او که اکنون 18 سال است که روی دو چرخ زندگی می کند چالش واقعی فقط مسئله شکست دادن رقبایش نیست، زیراکه او اینکار را چندین سال است که انجام داده است. امروز آنا کاراسکو به طور ساده یک موتور سوار با استعدادی است که همه باید او را شکست دهند تا به قهرمانی برسند.

9 دیدگاه

 1. بیژن

  6

  0

  احسنت ، امیدوارم تو کلاس های بالاتر ببینیمش

 2. NavasaN

  5

  0

  به این میگن زن زندگی😊

 3. Saeedreza

  5

  0

  کاش چند تا زن اینجا بود بهشون میگفتم یاد بگیرین نصف شماست
  ولی جدا از شوخی گذشته تو کشور خودمون موتور سواراي زن بسیار متبحری وجود دارن بخاطر محدودیت مطرح نمیشن
  کما اینکه تو رانندگی خودرو کم راننده زن نداریم تو مسابقات کشوری مقام میارن

 4. farshad

  1

  0

  افرین , افرین , افرین . با آرزوی دیدن موفقیت و پیشرفت روزافزون دخترهای سرزمین خودمان در تمام عرصه ها .

 5. B A H A D O R

  1

  0

  امید برای برابری و رسیدن شیر زنان کشور به جایگاه واقعی

 6. behrang 1350

  1

  0

  چه جالب میشه بتونه خودش رو به موتوجی پی برسونه . البته یک خطر بزرگ داره . صدا و سیما دیگه محاله مسابقات رو نشون بده !!!

 7. Elgringo

  1

  0

  کاش ماریا هررا هنوز تو موتو3 بود.