فرمول ای ایران – یک کمپانی به نام آلائودا اعلام کرده است که یک قدم به راه اندازی سری جدید انقلابی مسابقات موتور اسپورت به نام “ایراسپیدر” نزدیک تر شده است. سری مسابقاتی که آلائودا می خواهد راه اندازی کند شامل خودروهای الکتریکی پرنده می باشد که بیش از اندازه از جریان فکری و تخیلات الان ما فاصله دارد.

این سری مسابقات موتوراسپورت به نام “ایراِسپیدر(AirSpeeder)” می باشد و در تابستان قبلی از طرح و برنامه آن رونمایی شد. آلائودا توانسته که سرمایه گذاری های اولیه ای را به دست بیاورد و برای آینده طرح ریزی کند که امر خیلی مهمی به حساب می آید.

تبدیل تخیلات به واقعیت

به نظر می رسد که این نوع مسابقات عالی و هیجان انگیز باشند. ما از این مسابقات تا به الان در ترکیبی از دنیای علمی تخیلی فیلم های هالیوودی و بازی های رایانه ای داشتیم اما این مسئله الان به شکل واقعیت در آمده است و قرار است که مسابقاتی را با این خودروهای پرنده الکتریکی مشاهده کنیم که توسط ماهرترین خلبانان به پرواز در می آیند تا رقابت های شاخ به شاخ و یا همان چرخ به چرخی که ما می شناسیم را به نمایش بگذرانند. تیم ها و سازنده های زیادی قرار است که در این رقابت ها شرکت کنند.

گفته شده است که تیم هایی با نام های مشهور قرار است که در این سری مسابقات شرکت کنند و خودروهای اسپیدرز قرار است که توسط نوابغ دنیای موتور اسپورت مجهز به برترین و پیشرفته ترین تکنولوژی خودروهای برقی شوند. همینطور پیشتر ذکر شده است که از خودروهای پرنده الکتریکی MK2 در فصل 2019 برای تست های احتمالی استفاده شده است. دفعه پیشین که تست ها برگزار شده بود؛ گفته شد که این خودروها به صورت عمودی پرواز خود را شروع می کنند و ابعاد و اندازه آنها نیز بدین گونه است: 4 متر طول، 3.4 متر عرض و ارتفاعی کمتر از یک متر.

خودروی الکتریکی پرنده

ایراسپیدر – مسابقات خودروهای الکتریکی پرنده

برگزاری مسابقات ایراسپیدر تا پایان فصل 2020

آلائودا می گوید که این خودروها می توانند به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت برسانند و هر کدام از آنها به تکنولوژی “LiDAR” و بینایی ماشین مجهز می باشند. تست های نهایی به محض برطرف شدن محدودیت های ایجاد شده به خاطر ویروس کرونا، در جنوب استرالیا مقر کمپانی آلائودا قرار است که گرفته شود. در نظر است که مسابقات ایراسپیدر در پایان امسال برگزار شود.

مت پیرسون مدیر ایراسپیدر می گوید:

با نگاه کردن به توسعه خودرو و هواپیما از یک قرن پیش تا به الان (می توان فهمید که) این رقابت های ورزشی بود که باعث پیشرفت (خودرو و هواپیما) شد. مسابقات فرمول یک که از اوایل قرن بیستم شروع شد دارای یک روحیه پیشتازی بودند که ما الان داریم تا بتوانیم شتابدهی لازم را در فرایند رو به جلویمان داشته باشیم.

6 دیدگاه

 1. آرشا

  0

  3

  چقدر بلند پروازه این بشر از پس کرونا برنمیاد میخواد ماشین پرنده بسازه.!

 2. mahyar

  5

  0

  همین بلند پروازی ها بود که مارو به ماه رسوند . ویجر رو به فضای بین ستاره ای .

 3. ایلیا توسلی

  3

  0

  همین دیروز بود داشتم به برادرم می گفتم فرمول یک در آینده احتمالا با ماشین های شناور باشه ، فک نمی کردم انقد ایده درخشانی باشه !! می دونستم به یه کمپانی ای چیزی می فروختم خب .. ???????

 4. آرشا

  1

  3

  همین پیشرفتهای بشری ودستکاری در نظام طبیعی این جهان بوده که اینجور بدبختی ها رادامن گیر انسان کرده.
  انسان یه موجود ضعیف ومغروره که پا به هرجایی بگزاره فقط نابودی بجا میگزاره.
  سالانه تریلیون ها دلار فقط هزینه میکنن که یک سیاره دیگه برای سکونت در پهنه گیتی پیدا کنن در حالی که اگه همین هزینه ها صرف بهتر زندگی کردن روی همین زمین بشه میلیونها سال دیگه انسان میتواند روی این کره خاکی زندگی کنه.
  بماند که این کارها را فقط برای رقابت وپوز دادن برا همدیگه میکنن.

 5. ALEX-ALBON

  3

  0

  تکنولوژی خیلی ترسناکه
  ببین داریم به کجا میرسیم 😐

 6. Miladangler

  3

  0

  باحال میشه فکر کن سبقت عمودی افقی و مکمل گرفت واو . کی میتونه دفاع کنه ؟