مجله خودرو ایران – هوندا S2000 یک خودروی دور موتور بالا، کاپوت جلوی دراز و رودستر که در فیلم سریالی سریع و خشن یک، پس از پیروزی در مسابقه درگ و فرار کردن جِسی یکی از ستون اصلی جنگ بین ژاپنی های فیلم و دار و دسته دامنیکی تورتو به حساب می آمد. در این مقاله قصد داریم که در مورد این خودرو بیشتر بدانیم…

الان همه ما هوندا را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های صنعتی دنیا می شناسیم، نه به این خاطر که یکی از بزرگترین خودروساز هاست بلکه در رقابتهای مختلف و در صنایع مختلف حضور پیدا می کند، فرقی نمی کند ساخت خودرو باشد یا موتورسیکلت یا موتور فرمول یک یا جت شخصی و….، هوندا را همه می شناسند.

مکانیکی به اسم سویچیرو هوندا

اما این موضوع در سال 1920 مطرح نبود. آن موقع این اسم فقط اسم یک مکانیک بود. سویچیرو هوندا که نوجوانی خودش را در کارگاه ساخت و تعمیر دوچرخه پدرش گذراند.

هوندا علاقه شدیدی به قطعات مکانیکی و نحوه کارکرد آنها داشت، روزی گذرش به خودروی فورد مدل T می افتد و شدیدا می خواهد بداند که یک خودرو چطور کار می کند، ترک تحصیل کرد و مشغول به گذراندن به یک دوره فنی در کارگاه مکانیکی شد.

مدتی نگذشت که او تبدیل به یک مکانیک معروف شد و تعمیرگاه خودش را راه اندازی کرده بود. او در وقت های خالی که پیدا می کرد در تعمیرگاهش ماشین های خاص مسابقه ای و موتورسیکلت می ساخت و رویای آن را داشت که روزی خودرویی را بسازد. جنگ جهانی دوم از راه رسید و سوییچیرو مجبور شد که تجهیزات جنگی تولید کند و رویای خودروسازی خودش را به بعدا موکول کند.

متاسفانه کارگاهش توسط متحدین بمباران شد و بعد ها توسط زلزله به طور کامل از بین رفت. پس از این اتفاق، او تصمیم گرفت که هرچی که داشت و نداشت را به فروش بگذارد و یک تانکر آب بخرد و ویسکی تولید کند.

خودروی مردمی هوندا

در سال 1949، هوندا کمپانی خودش را یعنی هوندا موتور کمپانی را راه اندازی کرد و در سبد محصولاتش چند موتورسیکلت را داشت. سال 1955 از راه رسید و ژاپن در حال احیای مجدد از شرایط جنگی بود. حکومت ژاپن دستور ساخت خودرویی را داد که به عنوان خودروی مردمی نام گرفت. یک خودروی چهار صندلی، قیمت ارزان و با راحتی تولید و عرضه!

هوندا 50 مهندس را استخدام کرد تا بتواند چنین خودرویی را بسازد. با اینکه هوندا در این پروژه نسبت به رقبای خودش یعنی سوزوکی و سوبارو شکست خورده بود اما هوندا و مهندسانش به کار کردن و تلاش کردن ادامه دادند تا بالاخره محصول نهایی خودشان را در همایش ملی هوندا در سال 1962 رونمایی کنند.

خودروهایی که هوندا رونمایی کرد شامل خودروی S360، S500 و T360 بودند. دستور دولتی این بود که خودروسازان یک خودروی خانوادگی برای مردم بسازند، هوندا با دو خودروی اسپورت کانورتیبل و یک وانت به نمایشگاه آمد! هوندا کارش را با ساخت خودروهای اسپورت کانورتیبل دیفرانسیل عقب شروع کرد!

هوندا S500، یک موتور کوچک و سیلندرهای کاربراتوری بود که دور موتور این خودرو به 9500RPM می رسید. یک موتور فوق العاده پر سر و صدا، این دقیقا چیزی بود که هوندا می خواست؛ یک چیز مکانیکی لذت بخش.

کناره گیری آقای هوندا و دور شدن از اصالت

سال 1970، خودروی S800 معرفی شد. حال که آقای هوندا دیگر سنی از او گذشته بود دیگر خودش تصمیم به کناره گیری از مسئولیت هایش گرفت. حال شرکت خودروسازی هوندا به جای ساخت خودروهای جذاب، هدف ساخت خودروهای کم مصرف و دوست دار خانواده گرفت و در طی 30 سال بعد هوندا خودروهایی را تولید می کرد که گویی انگار اصالتش را از یاد برده است و دیگر خبری از رودستر های کلاس S نبود.

سال 1995 در نمایشگاه خودرو توکیو غوغایی به پا شد! هوندا با خودرویی متفاوت ولی آشنا بازگشته بود! هوندا با خودروی(Sport Study Model) SSM به این نمایشگاه آمده بود. یک خودروی جذاب، مدرن و بدون سقف! این خودرو توسط دایسوکه سوای طراحی شده بود تا نشان دهد که هنوز روح بنیانگذار هوندا زنده است و اصالت هوندا فراموش نشده است.

این خودروی کانسپت دارای یک موتور 2 لیتری 5 سیلندر مجهز به تکنولوژی V-TEC بود.

تولد هوندا S2000

هوندا بالاخره در سال 1999 به طور رسمی خودروی کلاس S خودش را رونمایی کرد. خودروی S2000 متولد شد.

این خودرو در سال 1999 در ژاپن عرضه شد و در سال بعد به تمام دنیا صادر شد. موتور 2 لیتری این خودرو از تکنولوژی بالا و بروزی برخوردار بود. بلوکه آلومینیومی، پیستون های فورج شده آلومینیومی و دو میل بادامک و مهم تر از همه تکنولوژی مقدس V-TEC، یک تسمه تایم به جای زنجیر تایم، نواحی از پیستون از جنس مالیبدینیوم بود تا اصطکاک را کاهش دهد و … که نتیجه آن این شد که پیستون های این خودرو با سرعت میانگین 24 متر بر ثانیه رفت و آمد کنند.

تمام این مسائل باعث شد که هوندا S2000 می توانست قدرت 234 اسب بخار را از یک موتور 2 لیتری تولید کند.(البته نسخه ارائه شده ژاپن به دلیل نسبت تراکم بالاتر دارای قدرت 247 اسب بخار بود).

قدرت 247 اسب بخار در دور موتور 8300 آر پی ام

این قدرت در دور موتور 8300RPM در دسترس قرار می گرفت، دور موتور قرمز این خودرو نیز در 9000RPM قرار داده شده بود. این خودرو با یک گیربکس 6 سرعته دستی، این قدرت تولیدی را به محور عقب ارسال می کرد. موتور F20C این خودرو به ازای هر لیتر، 125 اسب بخار را تولید می کرد. این به آن معنا بود که بیشترین بازده بین خودروهای تنفس طبیعی تولید شده را چندین سال هوندا با نام خود داشت تا زمانی که فراری 458 در سال 2010 هوندایی ها را شکست داد.

هوندا زمان درستی را برای رونمایی از S2000 داشت و می توانست بازاریابی خوبی را نیز بکند، زیرا که هم در فرمول یک حضور داشت و هم با خودروهایی به مانند هوندا NSX و اینتگرا در بازارهای جهانی سر و صدای زیادی را به پا کرده بود.

موتور S2000 روی این موضوع تمرکز داشت که با کاهش سایش و اصطکاک بتواند قدرت بیشتری را تولید کند و اجازه استفاده از دور موتور بیشتری را به راننده دهد. نتیجه این بود که برای رسیدن به حداکثر توان باید به بالاترین دور موتور می رسیدند و تکنولوژی V-TEC تا رسیدن به دور موتور 6000RPM فعال نمی شد! این مسئله باعث شد که آمریکایی ها استقبال خوبی از این خودرو نکنند و هوندا نیز مجبور شد که در سال 2004 این خودرو را فیس لیفت کند و امید داشت که این واکنش های مردمی را نسبت به خودرویش تغییر دهد. (نسل اول S2000 به نام AP1 و نسل دوم یعنی همین نسخه 2004 به نام AP2 نام داشت).

نسل اول و دوم هوندا S2000

مهمترین تفاوت بین این دو مدل، موتور آنهاست؛ موتور نسخه AP2 با یک بروزرسانی تبدیل به موتور F22C1 شد. یک موتور بزرگتر 2.2 لیتری، دارای گشتاور بیشتر و دور موتور قرمز کمتر(8200RPM) که کاملا بر اساس سلیقه آمریکایی ها ساخته شده بود.

با توجه به اینکه این خودرو از شاسی حالت ایکس استفاده می کند به مراتب شاسی با استحکام بالایی را داشت و از موتور و سیستم انتقال قدرت و تمام چیزهای دیگر مهم این خودرو با اطمینان کامل نگه داری می کرد. یک خودروی زیبا، شاسی مستحکم، موتوری قدرتمند مثلثی بودند که تمام علاقمندان به خودرو می خواستند.

این خودرو در فیلم سریع و خشن یک حضور داشت که در آن S2000 صد هزار دلاری گنگستر ژاپنی، جِسی را با خاک یکسان کرد.

TOO SOON Jounior

هوندا که دیگر به مرز تولید 10 ساله این خودرو رسید می دانست که نمی تواند بیشتر از این، این خودرو را تولید و روانه بازار کند برای همین تصمیم گرفت که نسخه های محدودی از این خودرو را روانه بازار کند.

قدرتمندترین و اسپورتی ترین نسخه این خودرو فقط به بازار آمریکا وارد شد؛ نسخه Club Racer هوندا S2000 یا همان CR، با اگزوزها و سیستم تعلیق مسابقه ای، چرخ های مخصوص و پهن تر بود؛ البته هوندا سعی کرد که وزن این خودرو را تا جایی که می تواند پایین نگه دارد برای همین تصمیم گرفت که رادیو حذف گردد، نصب سیستم تهویه مطبوع و سقف تاشو هم نیز به درخواست راننده می توانست روی خودرو قرار بگیرد. بال جلو و بال عقب نیز به این خودرو اضافه شدند تا CR سرعت بهتری را روی پیچ ها داشته باشد.

پایان کار هوندایی ترین هوندا

هوندا بالاخره در سال 2009، خط تولید و مونتاژ این خودرو را تعطیل کرد. هوندا پس از آن دوباره روی آورد به خودروهای حوصله سر بر شهری ولی چندی نگذشت که دوباره هوندا در مسابقات موتوراسپورت حضور پیدا کرد و خودروهای اسپورت را نیز روی خط تولید خودش برگرداند. البته یک نسخه S2000 خیلی کوچک نیز در ژاپن عرضه می شود که فقط مختص همین بازار است.

هوندا S2000 احتمالا هوندایی ترین هوندایی می باشد که هوندا تا به الان ساخته است.

شیگرو اوهارا طراح این خودرو یک سفارش احساسی در مورد مالکان S2000 می کند:

من این خودرو را با همان سطح بالایی اسپورتی که برای NSX در نظر گرفته بودیم، توسعه دادم. یک موتور دور بالا، تعویض دنده های دقیق و سقف باز و القای حس یکی شدن راننده با خودرو (در ساخت این خودرو اعمال کردم). S2000 خودتان را با غرور برانید و S2000 برای همیشه برایتان خواهد درخشید.

لطفا از S2000 خودتان خوب مراقبت کنید و آن را کنار خودتان نگه دارید و از ته قلبتان از آن لذت ببرید…

کیفیت و میراث S2000 را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا افسانه S2000 جاودانه شود…

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید