Register

5 + یازده =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – الکس زاناردی راننده سابق فرمول یک در مسابقات پارالمپیک به مدال طلا دست یافت.

زاناردی که در کلاس H5 دوچرخه سواری در مسابقات پارالمپیک شرکت کرده بود موفق شد تا با کسب یک مدال طلا، به سومین مدال خود در مسابقات پارالمپیک دست یابد. او چهار سال پیش در المپیک لندن نیز موفق به کسب دو مدال شده بود.

او در رقابت نزدیک با رقیب استرالیایی خود استوارت تریپ توانست با اختلاف 2.74 ثانیه در پایان مسیر 20 کیلومتری با میانگین سرعت 41.938 کیلومتر در ساعت موفق به کسب مدال خوش رنگ طلا شود.

او در سال 2012 نیز در قسمت تایم تریل و جاده ای برای تیم ملی ایتالیا به میدان رفت و توانست در قسمت جاده به یک مدال نقره و در تایم تریل به طلا برسد.

او پس از موفقیت در مسابقات کارتینگ توانست در سال 1991 به مسابقات فرمول یک راه یابد. او با تیم های جردن، میناردی، لوتوس و ویلیامز در 44 جایزه بزرگ شرکت کرد.

اما اوج کار او حضور در مسابقات ایندی کار بود. او در سال 2001 در تصادف بسیار شدیدی در پیست لائوست رینگ هر دو پای خود را از دست داد.

او با یک دوره طولانی مدت بازیابی و به کمک دو پای مصنوعی خود توانست دوباره رانندگی کند. بازگشت او به مسابقات اتومبیل رانی به سال 2007 بر می گردد. جایی که برای تیم BMW رانندگی کرد.

یک دیدگاه

  1. صادق

    0

    0

    لامصب اراده که نیست، فولاده