موتوجی پی ایران – دنی پدروسا، موتورسوار رپسول هوندا، با اقتدار پیروزی گرندپری سن مارینو را در میسانو از آن خود کرد تا موتوجی پی هشتمین برنده ی متفاوت فصل را به خود ببیند.

ولنتینو روسی که در نیمی از مسابقه در جایگاه اول قرار داشت، در مسابقه ی خانگی اش نتوانست پیروزی را بدست آورد و در رده ی دوم قرار گرفت.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

هم تیمی او، خورخه لورنزو که مسابقه را از پول پوزیشن آغاز کرد در نهایت، سومین موتورسواری بود که از خط پایان گذشت.

در همان استارت مسابقه، لورنزو توانست پول پوزیشن خود را حفظ کند و پیرو نتوانست جایگزین خوبی برای یانونه باشد و چند رده را از دست داد.

استارت مسابقه سن مارینو

استارت مسابقه سن مارینو

چند دوری از استارت نگذشته بود که روسی توانست از لورنزو سبقت بگیرد و پیشتاز مسابقه ی خانگی اش شود.

ولنتینو روسی و خورخه لورنزو

ولنتینو روسی و خورخه لورنزو

در دور چهارم هم مارک مارکز اسپانیایی توانست از وینالس سبقتش را تکمیل کند و به رده ی سوم صعود کند.

مارک مارکز و ماوریک وینالس

مارک مارکز و ماوریک وینالس

تیتو رابات موتور سوار مارک وی دی اس در همان ابتدای مسابقه و در پیچ چهارم به زمین افتاد.جانشین اسمیت، الکس لوز نیز همچنان عملکرد خوبی ندارد و در پیچ نه نقش بر زمین شد.

الکس لوز

الکس لوز

حال نوبت هم تیمی مارکز، دنی پدروسا بود که خودی نشان دهد. پدروسا توانست در ادامه از هم تیمی خود و خورخه لورنزو سبقت بگیرد و  خود را به جایگاه دومی برساند.

دنی پدروسا و مارک مارکز

دنی پدروسا و مارک مارکز

سرعت موتورسوار رپسول هوندا دیگر قابل مهار نیست و او هفت دور به پایان مسابقه توانست رده ی اول را از دستان آقای دکتر در مسابقه ی خانگی اش، خارج کند.

ولنتینو روسی و دنی پدروسا

ولنتینو روسی و دنی پدروسا

جدول:

POSنام موتورسوارتیمزمان
1دنی پدروسارپسول هوندا43:43.524
2ولنتینو روسییاماها+2.837
3خورخه لورنزویاماها+4.359
4مارک مارکزرپسول هوندا+9.569
5وینالسسوزوکی+15.467
6آندره دویزیوسودوکاتی+19.676
7پیرودوکاتی+22.936
8کال کراچلوال سی آر+22.936
9پول اسپارگاروتک 3+27.155
10باتیستاآپریلیا+33.968
11پتروچیپرامک+39.206
12استفان بردلآپریلیا+39.967
13باربرا ایوینتیا+42.997
14لاورتیاسپار+49.450
15ردینگپرامک+54.379
16هرناندزاسپار+1:05.072
-راباتمارک وی دی اس-
-الکس اسپارگاروسوزوکی-
-فورسایوینتیا-
-الکس لوزتک 3-

مقصد بعدی موتوجی پی، آراگون اسپانیا خواهد بود.

43 دیدگاه

 1. ali911

  0

  0

  عجب مسابقه ای داد این دنی پدروسا بعد چند وقت بالاخره یه چیزی ازش دیدیم. فوق العاده بود امروز. با اینکه همش سبقت گیری می کرد و فوق العاده تهاجمی بود و لاستیکاش نرم تر بود ولی لاستیک تموم نکرد و تا آخرش همش داشت از روسی فاصله می گرفت.
  گزارشم که طبق معمول همراه سوتی:
  موتو2:پیشتاز مسابقه هم اکنون در رده هفتم قرار داره
  موتو جی پی: دنی پدروسا موتورسیکلت 30 ساله و 66 کیلویی رپسول هوندا
  موتو جی پی: روسی استارت بهتری از لورنزو می زنه(در حالیکه لورنزو بهتر استارت زد و روسی حتی داشت سوم می شد تو استارت.)

  • شاهین جاویدی

   3

   0

   افرین به شما که داری سوتی های منو میگیری،دمت گرم،این رو در نظر بگیرید دوستان که از تبریز هشت ساعت راهه تا تهران و صبح تا ظهر خستگی و بی خوابی،و متقاعد کردن مسولان برای پخش کامل موتو جی پی،و سه مسابقه سرعتی ،مشخصا این سوتی ها رو هم در بر داره ،و شما میتونید تعداد سوتی هارو هم بالاتر ببرید،میتونم در این زمینه کمک کنم.
   لقب سلطان روسی به درخواست زیاد طرفدارانش بود ،اگه میدونستم جنابتون ناراحت میشید بیشتر از یک بار تکرار نمیکردم،

   • مهرداد

    2

    0

    اقا بی انصافی نکنین اقای جاویدی خیلی هم جذاب گزارش میکنن
    من امروز نمیدونستم شبکه ورزش پخش میکنه از ماهواره دیدم لذت گزارش فارسی واقعا چیز دیگست
    من عذرمیخوام اگه توهینی به شما شده اقای جاویدی
    گزارش شما خیلی هیجان انگیزه و میدونم اصلا اسون نیست تصویر زنده اونهم موتو جی پی رو گزارش کردن استفاده از لقب ها حتی در بین گزارش گرهای خارجی هم هست امروز همش با لقب موتورسوارهارو صدا میکردن
    تشکر از شما با صدای گرمتون

   • ali911

    2

    0

    خیلی معضرت می خوام آقای جاویدی ولی قصد من مسخره کردن نبود. من می خواستم انتقادامو عرض کنم. اگه ناراحتتون می کنه دیگه تکرار نمی کنم.

   • ali911

    1

    0

    من نگفتم گزارش بده. گزارش در کل باکیفیت بود و منم از این انتقاد نکردم. واقعا به قول شما شنیدن گزارش فارسی یه چسز دیگست. من انتقاد کردم که بعلت ناراحتی آقای جاویدی دیگه تکرار نمی شه.

   • شاهین جاویدی

    2

    0

    از اینکه با سلطان روسی صد بار خندوندمتون خوشحالم،انتقاد هم تو بهبود گزارش کمک میکنه،ولی یک نکنه مهم اینکه من چهار ساله موتور اسپورت گزارش میکتم و مثل بعضی ها عقده جلوی دوربین اومدن ندارم،تو این مدتم فکر کنم دو بار اونم به اسرار اومدم جلو دوربین،و اینکه برای پخش زنده هزینه ایی دریافت نمیکنم،پس فقط به خاطر علاقه مندان این همه راه و زحمت رو تحمل میکنم تا پخش مسابقات ادامه داشته باشه،چون استاااد صباغ که مشکلاتی رو بوجود اورد و استاااد خراسانی هم که…،
    پس اگر بعضی از دوستان مشکلی دارند با گزارش به بزرگی خودشون چشم پوشی کنن،هدف من تزریق هیجان هست،و اخبار و اطلاعات رو اکثرا بیشتر از من میدونن،

   • ali911

    1

    0

    آقای جاویدی. کاملا واضحه کار شما خیلی تحسین برانگیزه. کنار اومدن با مسئولان عجیب و غریب شبکه ورزش برای خودش یه هفتخوانه. از اینکه شرایط به این سختی رو تحمل می کنین و برای خوشحال کردن دل ما گزارش مسابقات فرمول یک و موتوجی پی رو قبول می کنین واقعا تشکر می کنم. باید بگم که گزارشتون جذابتر از قبل شده و اطلاعاتتون هم کاملا کافیه و در کل گزارش خوبیه. اگه ناراحتتون نمی کنه، تنها پیشنهاد من برطرف کردن همین سوتی های جزئیه. ولی اگه ناراحت می شین که اصلا بهش توجه نکنین. شنیدن گزارش شما برای طرفداران موتوراسپورت خیلی جذابتر از خوندن کامنتهای منه مسلما. و برای بیننده ها حضور شما خیلی مهمه. ایشالا همیشه در کاراتون پیشرفت کنین و به امید روزهای بهتر هم برای شما و هم برای این ورزش در کشورمون.

   • ali911

    1

    0

    آقای جاویدی اینکه من از شما انتقاد می کنم اگه تند و طعنه آمیز به نظر میاد معذرت می خوام. ولی واقعیت اینه که شما از خیلی از گزارشگرهای دیگه شبکه ورزش بهتر هستین. مثلا اگه یه بار گزارشهای خواب آور دوچرخه سواری وسط چهار یا پنچ ساعت تصاویر دوچرخه سواری خواب آور رو تماشا کنین، درک بهتری از گزارش بد بهتون دست میده و قدر آقای جاویدی رو بهتر می دونین. اگه من اتنقاد می کنم، برای اینه که گزارش توجهم رو جلب میکنه و برام مهمه و دوست دارم گزارش بهتر بشه. ولی اگه انتقادات من طعنه آمیز و تند و زننده هست(که خودم قبول دارم هست.) از آقای جاویدی و تمام طرفداران موتو جی پی عذر می خوام.

   • M.T

    0

    0

    آقای صباغ مشکلاتی رو بوجود آورد ؟؟؟؟؟؟

  • ali911

   0

   0

   وای سلطان روسی! هر دفعه اینو می گفت می زدم زیر خنده. قبول روسی سلطان ولی سلطان روسی 100 بار تکرارش تو گزارش یخورده ضایعست. می گفت سلطان باز یه چیزی. اصن سلطان چیه؟ همون دکتر خودمون از همش بهتره.

   • امیرعلی

    0

    0

    دوست عزیز روسی لقب های زیادی داره سلطان هم یکی ازشونه… من خودم طرفدار مارکزم ولی گزارشگر کار درستی انجام داده…بگه پادشاه بگه خان هم هیچ ایرادی نداره…

   • ali911

    0

    0

    نه نه اشتباه نکنین من از لقب بدم نیومد ولی به نظرم تکرار یه همچین لقب نسبتا طولانی توی یه گزارش زنده و سریع کار خیلی درستی نیست. به نظرم اگه به جای سلطان روسی همون سلطانو تکرار می کردن خیلی بهتر بود. گرچه من که اصن گزارشگر نیستم و خود آقای جاویدی خیلی بهتر این موضوع رو درک میکنن. بازم معذرت می خوام اگه انتقاد تند و طعنه آمیزی داشتم و امیدوارم که آقای جاویدی روز به روز پبشرفت کنن.

  • مهدی

   0

   0

   اسمایلی لبخند را بدین جهت این به کار بردم که لقب سلطان برایم جذاب و جالب آمد. نه اینکه بگویم کار بدی بود!!! نکته دیگر آنکه هرچند آقای جاویدی عزیز زیبا گزارش می‌کنند اما شخصا گزارش جناب صباغ را کمی بیشتر می‌پسندم. از پشت پرده‌ها هم خبر ندارم. اما در هر صورت عملکرد شبکه ورزش جای دفاع ندارد. نمونه‌اش همین امشب که دروغ آقایان در ادعای طرفداری تنیس هم روشن شد. در فینال مسابقات تنیس آزاد آمریکا، آن هم در حساسترین لحظات که سرنوشت مسابقه معلوم می‌شود، پخش مسابقه را قطع کرده و به پارا المپیک ریو تصویر در تصویر می‌روند! البته من هم بلافاصله تلویزیون را خاموش کردم.
   شخصا مسابقات تنیس را دنبال نمی‌کنم اما به دلایلی مجبور بودم تا این ساعات بامداد دوشنبه بیدار باشم و اتفاقی تماشا می‌کردم و شاهکار تصویر در تصویر حضرات، بنده را یاد داستان فرمول یک انداخت.

 2. مهرداد

  0

  0

  یه مسابقه جذاب دیگه
  چه کرد پدروسا
  چه سبقتی گرفت اوایل مسابقه دکتر از لورنزو
  همه چی داشت این مسابقه دکتر اول میشد دیگه تکمیل بود

 3. امیرعلی

  0

  0

  واقعا مسابقه خوبی بود…مارکز حیف شد روی سکو نرفت…گزارشگر هم به نظرم خوب بود…اتفاقا دمش گرم من که راضی هستم با اینکه طرفدار مارکزم از این سلطان گفتنش… واقعا روسی شناسنامه موتوجی پی و سلطان ک هیچی باید بهش بگن خان..پادشاه…

 4. مراد

  0

  0

  مسابقه جذاب و نفس گیری بود… وای دنی چکار کرد فراتر از انتظار بود…روسی اگر قهرمان میشد خیلی بهتر بود…گزارشگر هم خوب بود به خصوص سلطان گفتش من که راضی بودم…دمش گرم.. گفتن لقب ها خیلی هم خوبه.. امیدواریم این گزارشگر مسابقات بعدی هم از سلطان و دیگر لقب هاش استفاده کنه..

  • Amir

   0

   0

   احساس میکنم اول شدن نیاز به موتور و تیم قوی نداره(تو موتو جی پی)بلکه بیشتر نیاز به روحیه و جنگدگی داره,کاری که میلر کراچلو و پدروسا کردن,در کل موتو جی پی به خاطر همین غیر منتظره بودنش برای من جذاب تر از فرمول یکه…
   لقب سلطان هم عالی بوددددد.

   • ali911

    0

    0

    پدروسا توی رپسول هونداست. تیمش همراه یاماها قوی ترینه.

   • مهرداد

    0

    0

    در موتو جی پی مهندسی برتر نداریم و همینه که از فرمول یک جذاب ترش میکنه
    چون شما اصلا نمیتونین پیش بینی کنین کی برندست
    برنده فقط تو پیست مشخص میشه نه گاراژ
    من یکی یک درصد هم فکر نمیکردم پدروسا بشه اول ولی اینجا موتو جی پیه نه فرمول یک

 5. MILAD

  0

  2

  لقب سلطان برای روسی که خودش لقب داره تو ذوق میزد…درضمن جناب صباغ برای شبکه مشکل پیش نیاورد استاد توتونچی بود که با بی شرمی تمام باعث شد یکی از نوابغ گزارشگری رو به راحتی آب خوردن از دست بدیم تا یه عده پیداشون بشه که هی رنج سفرشو به رخ بکشن با اون وضع گزارششون…من فکر نمیکنم فاصله تبریز تا تهران از لندن تا تهران بیشتر باشه یا شاید م من اشتباه میکنم…

  • ali911

   2

   0

   آقا میلاد من خودم مسیر تهران تبریزو سالی چند بار میرم. بعد هر سفر با ماشین شخصی حداقل دو روز فرم عادی خودمو ندارم. در ضمن گزارش آقای جاویدی همچین که شما می گی بد نیست فقط جلوی سوتی ها رو بگیرن همین. اونم مسلما به خاطر خستگی سفر و سروکله زدن با مسئولان شبکه عجیب و غریب ورزشه. زیاد درمورد شبکه شترگاوپلنگ گفتیم دیگه تکراری شده. تهران لندن مسافتش با هواپیما فک کنم همون قدری طول میکشه که تهران تبریز با ماشین. شما خیلی ناراضی هستی برو شبکه ورزش خودت گزارش کن. وضع گزارش فلانی وجود نداره.

   • MILAD

    0

    2

    کسی از شما نظر نخواست گل من

   • ali911

    2

    0

    اگه به اینه آقای جاویدی که خودشون سابقه گزارشگری دارن به نظر من و شما نیازی ندارن گل من. انتقاد پذیر باش.

   • شاهین جاویدی

    3

    0

    جناب میلاد خان،شما هنوز خیلی نوجوان هستی واسه بحث،ولی به احترام شخصیتت باید بگم اقای صباغ،دوست عزیز بنده،صرفا کارشناس هستند،نه یک گزارشگر،کار گزارش تزریق هیجان و گفتن امار و اخبار هست،با فن بیان گویندگی،علیرضا هم طرفداران خاصی داره،و بهتره این طرفداران برن تو پیج ایشون و نظراتشون رو بنویسن،یا میتونن حضوری ازشون تعریف کنن،چون ایشون ایران زندگی میکنن ،نه لندن.
    کسی سفر به رخ‌کسی نکشید،علت سوتی ها رو عرض کردم که شاید دلیلش سفر و خستگی باشه تا عزیزان کمی ببخشند،
    هر کسی واسه خودش نظری داره که قابل احترامه،شما هم اگر نمیتونید صدای منو تحمل کنید به قول دوستان میتونید از جای دیگه مسابقه رو نگاه کنید،نه واسه حمایت از اشخاص،کار دیگران رو‌زیر سوال ببرید

  • شاهین جاویدی

   2

   0

   بله شما اشتباه میکنید کسی از لندن به تهران نیومده،شایدم شما که تو سازمان نیستی از منی که اونجام بیشتر میدونید جریلن چیه،موفق باشید

   • FA14

    0

    0

    آقای شاهین جاویدی اومده اینجا کامنت گذاشته ؟

   • ali911

    2

    0

    آقای جاویدی کارشناس سایت هستن بارها به این موضوع اشاره شده تعجب می کنم تا الان نمی دونستین.

   • FA14

    0

    0

    تا حالا نظر نداده بودن .

 6. hamze

  0

  0

  دم اقاي جاويدي گرم
  فقط انگليسي شم فول بشه که عاليه و معرکه.
  مسابقات موتوجي پي هم معرکه هست.
  هردفعه يکي مسابقه رو ميبره.
  دم بروبچه هاي سايت هم گرم

 7. بهروز

  1

  0

  هر کسی ناراحته میتونه گوش نده…به نظر من جناب جاویدی بسیار خوب و حرفه ای گزارش میکنه…امروز هم عالی بود…اصطلاحات ایشون خوبه…هیجانشون هم خوبه..کسانی ک دوست ندارن میتونن یا نبینن یا صدا رو قطع کنن همین…این مشکل خودشونه نه جاویدی… ایشون فقط به عشق ما میان این همه راه تهران… سلطان روسی،اکسیر، دیو سرکش،دکتر، مینیک اینا همه القاب رانندگان…گزارشگر های خارجی در اکثر موارد القاب موتورسوارا رو بیشتر از اسمشون میگن چون کار درستیه…و امیدوارم از القاب مینیک یانونه، اکسیر مارکز، دیو سرکش خورخه و سلطان روسی بیشتر از این استفاده کنه…بی شک شماره 46 معروف سلطان هستش.اینایی که ایراد میگیرن سواد کافی ندارن

  • ali911

   1

   0

   آقا بهروز برای صدمین بار من از لقب بدم نیومد و اتفاقا با نظر شما موافقم که القاب جذابترن. من میگم اگه لقب مخفف می شد و به جای سلطان روسی، سلطان بود بهتر بود همین.

 8. Ali n

  1

  0

  اوووووههههههه چه خبره !!!!!!!
  مشکل به نظرم اینه که ما ایرانی ها بلد نیستیم انتقاد کنیم و هم بلد نیستیم انتقاد بشنویم
  به نظرم انتقاد از سبک گزارش ایشون درست بود اما لحن انتقاد اصلا شکیل نبود
  درضمن آقای جاویدی شما که میگی آقای صباغ صرفا کارشناسه و نه گزارشگر بفرمایید مسابقات موتوراسپرت و یا ورزش های دیگه رو نگاه کنید میبینید که خیلی از کارشناسا گزارش میکنن خیلی از ورزشکارایی که بازنشسته میشن رو میارن به گزارشگری یا کارسناسی رشتشون یا حتی مجریگری مثل گری لینه کر و برنامه معروف مچ آو د دی
  با این حال این توضیحات به معنی دفاع از آقای صباغ یا تخریب آقای جاویدی نیست چون من به گزارش آقای صباغ هم انتقاد دارم
  در نهایت این سایت یه سایت هواداری فرمول یک هستش نه هواداری تیم ، راننده ، گزارشگر یا …. پس لطفا در نظرات دوستان این مورد رو رعایت کنن
  به نظرم اشکال نداره بگیم فلان راننده ضعیفه یا قویه یا گزارشگر ضعیفه یا قویه (با دلیل باشه بهتره ) ولی توهین نکنیم.

  • شاهین جاویدی

   3

   0

   منم عرض کردم اقای صباغ کارشناس برجسته ایی هستند ،و مسابقات رو کارشناسی میکردند،هیچ کس منکر توانایی بالای اقای صباغ نیست.
   حرف شما رو صد در صد قبول دارم

   • Amir

    0

    0

    کاش که اقا صباغ بعنوان کارشناس و اقای جاویدی به عنوان گزارشگر میومدن,گزارش اقا جاویدی بیشتر به فرهنگ ما نزدیکه

 9. سپهر

  1

  0

  هیچ گزارشی بی نقص نیست،
  گزارش اقای صباغ هم مثل اقای جاویدی اشتباه و ایراد زیاد داشت، درستش اینه که انتقاد ها رو با لحن مناسب به گزارشگر گوشزد کنیم تا دفعات بعدی گزارش بهتذی بشنویم، تخریب هیچوقت خوب نبوده و نیست

 10. mosi

  1

  0

  با سلام خدمت عزیزان همگی خسته نباشید.هر کسی هر نظری داره صرفا دلیل نمیشه بیاد راحت بگه باید اینجا رو اینطور بگی یا نگی!!!!یاد بگیریم که هر حرفی رو نباید گفت…نظر شخصی هرکس برا خودش و تو دلش قرار نیست همه جا گفته بشه…نیت دوستان مهمه اونهم خوشحال کردن ما عاشقان موتو جی پی و فرمول 1 هستش همین کار خودش کلی جای تشکر داره آقا من واقعا ممنونم از پارسال دارم مسابقاتی رو زنده تماشا میکنم که تو خواب هم نمیدیدم از رسانه وطنی بتونم ببینم پس واقعا دستتون درد نکنه.در ضمن تمام گزارشگران گهگاه اشتباه میکنن.ان شاالله همیشه ادامه دار باشه پخش مسابقات

 11. Maverick

  1

  0

  جناب جاویدی خوشحالم مسابقه فرمول ۱ رو شما گزارش نکردید تا یه کم قدرتونو بدونیم. محمد خانی طوری اشکمونو در آورد که موتور ترکوندن همیلتون در نیاورده بود.

دیدگاه خود را بیان کنید