فرمول یک ایران: سباستین فتل راننده ی آلمانی تیم فراری، بعد از تمرینات روز جمعه اعلام کرد، لاستیک های پیرلی در دمای بالا دچار فرسایش شدید میشوند. چیزی که از نظر او میتواند یکشنبه ی تلخی را برای قرمز ها رقم بزند.

فراری تنها یک دست لاستیک مدیوم و هفت دست لاستیک سوپرسافت با خود به بلژیک آورده. تیم رقیب یعنی مرسدس سه دست لاستیک مدیوم و تنها چهار دست لاستیک سوپرسافت همراه خود دارد. ناگفته نماند که تیم های دیگر هم مشکل خوردگی زودهنگام لاستیک ها در هوای گرم را تجربه کردند.

کیمی رایکونن زمانی که دمای پیست چهل درجه بود وارد پیست شد. بعد از یک دور سریع که او را به مقام ششمی رساند، سعی کرد دور سریع دیگری را به ثبت برساند. همان هنگام به تیم اطلاع داد که رانندگی با این دست لاستیک بسیار دشوار است.

این در حالی است که فتل دوازده دور کامل با لاستیک های سوپرسافت خود زد و بعد به تیم گفت که لاستیک هایش کاملا تمام شده اند.

سباستین فتل، این مشکل را برای خبرنگاران توضیح داد:

تیم های دیگر هم برای نگهداری از لاستیک های خود در تقلا بودند. ما باید روی این مشکل کار کنیم.

از لحاظ رقابت هم، پیست برای ثبت زمان های سریع، شلوغ بود و به خاطر همین نتوانستیم تایم های خوبی بزنیم. خوشحال نیستم. بالانس خودرو دچار مشکل بود و حس خوبی نداشتم. ولی این به ما بستگی دارد و باید با کمک تیم این مشکل را حل کنیم.

کیمی رایکونن هم که چهار برد گرندپری بلژیک را در کارنامه ی خود دارد از شرایط تمرین های امروز خوشحال نبود.

کیمی رایکونن

کیمی رایکونن

در ابتدای تمرین همه چیز خوب بود. اما وقتی لاستیک هایم تمام شد مدام از مسیر منحرف میشدم. با لاستیک های سوپرسافت ماندن در پیست دشوار شده بود.البته که سپری کردن مدت زمان طولانی در یک پیستی طولانی مثل اسپا هم میتواند یکی از دلایل باشد. یکی از روز های بد ما بود. مطمئنم فردا مشکل حل میشود. تمرین خوب شروع شد ولی در انتها همه چیز خوب پیش نرفت.

2 دیدگاه

  • ali911

   0

   0

   اگه به مصاحبه ها دقت کنین همیشه میگن فراری بالانس نداره. خب یعنی مشکل اینقد حاده که هر گرندپری تکرار شه؟

دیدگاه خود را بیان کنید