فرمول یک ایران – رنو امیدوار است که با راننده فورس ایندیا یعنی سرجیو پرز برای سال 2017 قرارداد ببندد. تیم رنو قصد دارد تا این کار را در تعطیلات تابستانی انجام دهد.

پرز در پنج شنبه قبل از مسابقه آلمان اعلام کرد که او در پایان فصل می تواند تیم فورس ایندیا را ترک کند.

این موضوع کنایه ای بود به اظهارات مدیر تیم ویجی مالیا که در پایان مسابقه سیلور استون اعلام کرده بود که مذکرات با پرز چند هفته قبل با موفقیت تمام شده است و او برای فصل بعد ماندنی است.

در پشت صحنه پرز از اظهار نظر مالای ناراحت است. بخصوص که در مجموع هر تصمیمی که او برای آینده اش بگیرد گروه اسپانسر ها(سرمایه گذاران) را که حمایتش می کنند تحت تاثیر قرار می دهد.

در راستای این هدف دوستان پرز با تیم رنو مذاکراتی را داشته اند و همانطور که تصور می کنند این تولید کننده پشتیبان پرز 26 ساله است چون این اقدام به عنوان قدم بعدی در راه تبدیل شدن او به یک قهرمان جهان ضروری است.

رنو از این فصل به عنوان یک تیم تولید کننده همه کاره دوباره به فرمول یک اضافه شد بعد از خریدن لوتوس که کس و قوس های بسیار داشت که حکایت از برنامه ی طولانی مدت این تیم دارد.

این مساله تا این جا بسیار مشکل ساز شده است ، تا این جای کار تنها یک امتیاز از 11 مسابقه کسب شده است اما پیشرفت در حال تحقق است چه در داخل چه در بیرون پیست.

پرز باور دارد که رنو یک سکو ی عالی برای جاه طلبی هایش است و او احساس می کند تمام راه های رفتنی را با فورس ایندیا رفته است و این تیم توانایی در اختیار گذاشتن امکانات لازم برای قهرمانی به او را ندارد.

با توجه به نیرویی که یک سازنده برای رقابت های فرمول یک صرف می کند رنو می خواهد تا با مرسدس و فراری و ردبول رقابت داشته باشد و در طول سالهای بعد نوک اسلحه اش را به سوی سکو ها و عنوان ها نشانه رود.

با اینکه رنو بودجه قابل توجهی را اختصاص می دهد اما حمایت کننده مالی همچنان از او حمایت خواهد کرد اگر او قصد انتخاب مقصد جدیدی داشته باشد.

باید راننده مکزیکی به عنوان راننده اول انتخاب شود تا رنو بتواند این اجازه را بدست آورد تا از اکون به عنوان راننده رزرو استفتده کند.

استپان اکون بسیار مورد توجه رنو است و این باور وجود دارد که تولید کننده فرانسوی قصد میدان دادن به راننده تازه کار تیم مرسدس را برای مسابقات 2017 دارد.

هرچند این نگرانی وجود دارد که جفت اکون و کوین مگنوسن یا جولین پالمر پتانسیل و قدرت کافی را برای قدرت نمایی در فصل بعد ندارد.

مساله قرارداد اکون می تواند محکم تر شود اگر او از صندلی موقتش در تیم مانور برای 9 مسابقه آینده دفاع کند.

اگرچه رنو توجهش را در تابستان به سرجیو پرز معطوف کرده است – و به سکو های احتمالی اش – مجبور به رقابت با ویلیامز نیز هست چون این تیم نیز مذارکرات اولیه را با این راننده انجام داده است.

 

یک دیدگاه

  1. هومن

    0

    0

    اوه اوه چه شیر تو شیری شده اینجا. رنو-مانور-ویلیامز-فورس ایندیا-اکون-کوین-جولین. یه دفه هر چی تو دلش بوده تو یه جا نوشته شده.اگر رنو بخواد به رقابت قهرمانی برسه حتی سال بعد(که اصلا بعید نیست) دوراه بیشتر نداره:1سوزندن پالمر جوان وبی تجربه وداشتن دو راننده سابق مک لارن یعنی پرز و مگنوسن.(که ترکیب جالبی به نظر میرسه)2به شدت کارکردن روی ایرودینامیک.چون الان همه دارن میبینن که رنو و ردبول دارن از یه پیشرانه استفاده میکنن ولی این کجا و اون کجا پس تفاوت اصلی در ایرودینامیکه. پیشرانه رنو روز به روز داره بهتر میشه.پس برمیگردیم به دو نظریه اول. فک کن این همه اخبار امسال رو پیشرفت چشمگیر مک لارن فوکوس کرده بعد رنو سال بعد کل قواعد بازی رو بریزه به هم.البته رقابتی تر شدن مک لارنی ها محتمل تره ولی اگه سال بعد رنو رقابتی نشه صد در صد در سال های بعد به رقابت میرسه با این سرعت نزدیک شدن تیم ها به مرسدس(به صورت لاکپشت وار) و مثل شمع اب شدن سلطه مرسدس.(از نظر اختلاف های ماشینای امسال و پارسال با 2014) ما تا حدود 5سال دیگه(از نظر این حقیر) چندین سازنده بسییییییییار نزدیک به هم داریم اما نکته اینجاست که با توجه به تغییراتی که در سال بعد شاهدش خواهیم بود شاید این 5سال به 2یا حتی 1سال هم نزول پیدا کنه.چقد حرف تو دلم مونده بود.البته اینا کلا تراوشات متروک ذهن بنده بود.

دیدگاه خود را بیان کنید