فرمول یک ایران – قراردادی 88 میلیون یورویی برای ادامه میزبانی پیست مونزا تا سال 2020 تنظیم شده و تنها مراحل نهایی آن باقیست.

جایزه بزرگ ایتالیا همان طور که بنظر می آید در ایالت لومباردی خواهد ماند همانگون که مسوولین به دنبال توافقی هستند که محل مسابقات تا 4 سال دیگر حفظ شود.

قراداد 4 ساله به ارزش 88 میلیون یورو روی میز است که از قرار معلوم 22 میلیون یورو برای هر مسابقه از سال 2017 تا 2020 در نظر گرفته شده است.

شایعاتی در مورد تغییر مکان مسابقه جایزه بزرگ ایتالیا به پیست ایمولا وجود داشت. (مطالعه شود : آینده پیست مونزا) و زمانی به این شایعات دامن زده شد که پاترون اوبرتو سلواتیکو استنس! قصد داشت با اعمال فشار مسابقات را به تار دل لاتیزو بازگرداند ولی این موارد به نظر

واقع گرایانه نمی رسند.

هفته گذشته ایمولا موارد قانونی را طی کرد تا قدمی در راستای تلاش برای دریافت میزبانی جایزه بزرگ ایتالیا از سال 2017 برداشته باشد.

گزارشات اخیر حاکی از آن بود که برنی اکلستون قردادای را با کارگزار سن مارینو نوشته است که نمی تواند مورد استناد قرار بگیرد چون این قرارداد مورد تایید فدراسیون اتومبیل رانی ایتالیا نیست.

مسابقه جایزه بزرگ ایتالیا در سال 2016 در تاریخ 4 سپتامبر در مونزا برگزار می شود که از قرار معلوم این رویه تا سال 2020 ادامه خواهد یافت.

(بخش اصلی خبری که از روزنامه ایتالیایی گاتزتا دلا اسپورت استخراج شده است.)

 

 

یک دیدگاه

  1. ali911

    0

    0

    ایشالا.
    مونزا، یکی از خاصترین پیستهای جهانه. خدا کنه لااقل تا همون 2020 فرمول یک ایتالیا تو مونزا برگزار شه

دیدگاه خود را بیان کنید