فرمول یک ایران – فردریک واسر، مدیر تیم فرمول یک آلفارومئو می گوید که اگر آنها از فرصتشان در مسابقات پرحادثه استفاده می کردند، فصل 2019 برای آنها کاملا متفاوت رقم می خورد.

تیم ایتالیایی نیم فصل خوبی را تجربه کرد و کیمی رایکونن توانست در بیشتر مسابقات امتیاز کسب کند. در هر دو مسابقه باکو و آلمان که حوادث و تصادفات باعث شد تا تیم های میانه جدول به رده های بالا رسیده و امتیاز زیادی را کسب کنند، اما پنالتی و برخی حوادث باعث شد تا آلفا رومئو فقط یک امتیاز از این دو مسابقه کسب کند. واسر گفت:

این فصل می توانست کاملاً متفاوت باشد، اما برای همه 10 تیم نیز این مسئله صادق بود.

ما دو فرصت بزرگ را از دست دادیم، یکی در باکو وقتی که آنتونیو در انتهای خط استارت بود و کیمی از پیت لین مسابقه را شروع کرد. در هوکنهایم نیز پنالتی گرفتیم. می شد رقابت کاملا متفاوتی را داشته باشیم. به نظر من در طول فصل، سه مسابقه پرحادثه و تاثیرگذار داشتیم؛ باکو، هوکنهایم و برزیل.

آنچه برای من مهم بوده این است که ما این فاصله را با بالای جدول نسبت به سال گذشته به شدت کاهش دادیم. بعضی اوقات نتیجه ای که می گیرید نشان دهنده عملکرد یا سرعت شما نیست. بر اساس عملکردمان، به نظر من کارمان خوب بوده است.

7 دیدگاه

  • Arash

   2

   0

   عزیز نگفت ماشینای دیگه خراب بشن ما امتیاز بگیریم گفت مسابقاتی که حوادثه زیادی رخ داده بود رقبای ما تونستیم نهایت امتیاز رو بگیرن ولی ما نتونستیم

 1. ALEX-ALBON

  2

  2

  ارجاعت میدم به بعضی از قهرمانیای لوییس..یا قهرمانی نیکورزبرگ که با موتور سوزوندن لویس تو دومسابقه قبلش بدست آورد پس اینم جزو روند مسابقاته..باید باهاش کناربیایم..
  امیدوارم امسال کیمی با آلفا بتونه رده های بهتری بگیره..آلفا امسال باید بهتر از 2019 عمل کنه-کیمی جایگاهش 12 هم جدول راننده ها نیست انصافا
  امسال ردبول با هونداست مک لارنم که با موتور مرسدس ..پس عملا8تا ماشین توی رقابت برای تعیین خط ومسابقه داریم که تکلیف 4تای مرسدس و فراری معلومه و اون 4تای دیگم با راننهایی مثل مکس و آلبون و نوریس و ساینزامتیاز گیریشون تقریبا مشخصه
  اون دوتا دیگشم میمونه بین تیمای رنو و ریسینگ و هاس و آلفا و شاید ویلیامز
  کار آلفا امسال برای امتیاز گیری وحشتناک سخته.

  • Arash

   0

   2

   2020 نه عزیز مکلارن از 2021 از موتور های مرسدس بهره میگیره
   دوستان به نظرتون 2021 که قطعی شده مکلارن از مرسدس موتور تامین میکنه اگه یادتون باشه پدر لندو گفته بود لندو نوریس هم بخشی از قرارداد هست یعنی 2021 یک راننده مرسدس لندو هست ؟؟

 2. ....kh:n....

  1

  0

  ببین چه بلایی سر اف یک آوردن که تیمهایی مثل آلفا وهاس وویلیامزو …..باید منتظر این باشن که حادثه ای باشه یاسیفتی کاری یا دی ان اف شدن رانندههای سه تیم بالای جدول و اتفاقات عجب وغریب…..
  هی……?

 3. ALEX-ALBON

  1

  0

  واقعادیگه فورمول هیچ هیجانی نداره-نه رقابتی برای قهرمانی-نه انصافی توی داوری نه
  الان چندین ساله که قهرمانی برای مرسدسه-بقیه ام سرکارن.امیدوارم قبول کنیم اینو

دیدگاه خود را بیان کنید