فرمول یک ایران – گونتر استاینر معتقد است که افزایش حداکثر بودجه برای فصل 2021 مشکل‌ساز خواهد بود. پس تیم ها نباید انقدر در موردش گریه کنند.

یکی از قوانینی که قرار است از فصل 2021 اجرایی شود، تعیین سقف بودجه تیم ها است. هر تیمی که در فرمول یک رقابت کند می‌تواند حداکثر تا 175 میلیون دلار هزینه کند اما هزینه های مربوط به دستمزد رانندگان و مدیران بالارده در این هزینه ها محاسبه نخواهد شد.

در حال حاضر این قانون فقط مربوط به فصل 2021 است و احتمال دارد که در آینده سقف هزینه ها افزایش یابد. اما گونتر استاینر معتقد است که این موضوع صرفا به تیم های بزرگ کمک می کند و حالا که این قوانون تصویب شده است، باید آن را قبول کنند و در موردش گریه نکنند:

ما قرار گذاشتیم که با این قوانین کنار بیاییم. ما در این باره بسیار محافظه کارانه عمل خواهیم کرد. ما به کاری که می کنیم ادامه خواهیم داد و سعی می کنیم در بهترین حالت انجامش دهیم.

اما حالا، زمانی که بودجه افزایش یابد و دوباره کاهش یابد، تیم ها قرار است در موردش گریه کنند. شما می دانستید که این اتفاق می افتد و اگر برنامه ای ندارید و صرفا پیش می روید، احتمالا با مشکل رو به رو می شوید.

گونتر استاینر ، مدیر تیم هاس

گونتر استاینر ، مدیر تیم هاس

فراری از همین حالا اعلام کرده است که می خواهد بودجه فصل 2020 خود را به طرز چشمگیری افزایش دهد تا برای فصل 2021 آماده شود و استاینر می داند که کاهش بودجه چه قدر می تواند برای تیم های بزرگ سخت باشد:

موضوع اصلی این است که ما قرار نیست سقف بودجه را افزایش دهیم. تیم های بزرگ باید کمی آرام تر شوند.

این برای آن ها سخت خواهد بود اما بهتر است که سقف بودجه را بیشتر نکنیم چراکه این فقط فاصله ها را افزایش می دهد.

استاینر همچنین تاکید کرد که افزایش سقف بودجه پس از 2021 هم فکر خوبی نخواهد بود چراکه تاثیر بدی روی تیم های کوچک خواهد داشت:

دلیلی ندارد که در چنین شرایطی باشیم اگر اختلافمان دو ثانیه باشد.

در این مورد فکر کنید، اگر 300 میلیون دلار داشته باشید و آن را 5% درصد افزایش دهید، برای تیم های بزرگ مشکل خاصی پیش نمی آید.

اما برای ما این 5% در واقع 10% خواهد بود و ما نمی توانیم این موضوع را عملی کنیم. هرچه بودجه افزایش بیشتری داشته باشد، درصد آن برای ما بیشتر خواهد شد.

این قدم اول در جهت درستی بوده است. اما باید دید چه پیش می آید و باید تمام موضوعات کوچک را بررسی کنیم و از آنجا شروع کنیم.

2 دیدگاه

 1. ALEX-ALBON

  3

  0

  ازین یارو گانتر اشتاینر و اسمش خوشم میاد-به نظرم رفتارشم باحاله و مصاحبه هاشم به چهره و خصوصیاتش میخوره-خصوصیاتش وشخصیتش آدم و یاد سیلوستر استالونه میندازه
  دوسداشتنیه-امیدوارم 2020 سال خوبی براشون باشه-امسال که تو بعضی مسابفات تو رده های 15 و16 تموم میکردن حس میکردم جایگاه وشان تیم hassاین جایگاه نیست
  موفق باشی پسر((استاینر)) :))

دیدگاه خود را بیان کنید