فرمول یک ایران – گونتر استاینر مدیر تیم فرمول یک هاس بیان کرده است که قانون سقف بودجه برای فصل 2021 ممکن است فاصله عملکردی تیم ها را کم کند ولی از بین نمی رود.

با تصویب قوانین فصل 2021 بر مبنای نزدیک شدن تیم ها به هم و داشتن رقابتی نزدیکتر و جذابتر قانون سقف بودجه نیز تصویب شد که نظرهای مختلفی را نسبت به خودش برانگیخته است؛ گونتر استاینر مدیر تیم فرمول یک هاس در این مورد بیان کرده است که:

فکر می کنم در موقعی که این سقف بودجه عملی شود می تواند فاصله بین تیم ها را کم کند ولی نمی تواند این فاصله را از بین ببرد. ما همین الان هم زیر این مقدار 175 میلیون دلار هزینه می کنیم و تیم های برتر بالای این میزان هزینه می کنند و باید خودشان را به این عدد برسانند. اما اکثر تیم ها فعلا در همین محدوده(زیر 175 میلیون دلار) قرار دارند. امیدواریم که سقف بودجه قدمی مناسب برای شروع دوران جدید است و شاید اصلا ممکن باشد اقدامات بعدی نیز در نظر گرفته شود. قوانین هرچه که باشند، توسعه ها در زمینه ایرودینامیک صورت می گیرد. این چیز اصلی می باشد که باید توسعه یابد.

هنوز آزادی عمل در این محدوده به اندازه ای وجود دارد که در صورت رسیدن به آن می توان تفاوت عملکردی متفاوت را بین تیمها شاهد باشیم. کفی خودرو یکی از مهمترین قسمت های خودروی فرمول یک است، همیشه مهم بوده و مهم خواهد ماند خوشبختانه از این بابت تغییری را شاهد نیستیم. شما همیشه تمام تلاشتان را می کنید تا بتوانید هرچقدر که می توانید از خودرو قدرت استخراج کنید.

کوین مگنوسن و چارلز لکلرک - اسپانیا 2019

کوین مگنوسن و چارلز لکلرک

او همچنین در مورد خودروهای سنگین تر در آینده فرمول یک نیز اینگونه نظر دارد:

هیچکسی خودروهای سنگینتری برای مسابقات نمی خواهد مخصوصا در فرمول یک. خودروها به اندازه کافی زیبا به نظر نمی رسند در حین مسابقه. البته با تمام تکنولوژی ها و سیستم هایبرید سنگین تر شدن خودرو ها یک مسئله ای پیش بینی شده است. فکر نمی کنم که 25 کیلوگرم بیشتر به عنوان مسئله ای برای سنگین تر شدن خودروها باشد، بیشتر در مورد ایرودینامیک است. شاید در اوایل(فصل 2021) ما در جایی نباشیم که می خواهیم باشیم ولی کاملا مطمئنم که به جایی خواهیم رسید که خودروهای آن زمان نیز به اندازه خودروهای الان سریع باشند، البته به شرط اینکه تایرها نیز کار کنند.

4 دیدگاه

 1. Arash

  3

  0

  سقف بودجه اصلا هم نمیتونه کمک کنه چرا ؟
  حالا میگم چون تیم هایی مثل فراری و مرسدس فصل 2020 فصل کولاکشون هست هرچی سرمایه تجهیزات دارن برای توسعه میذارن از بال عقب تا بال جلو نقطه به نقطه
  ولی تیمای پایین جدول چی؟

  • Arash

   2

   0

   راستی یک خسته نباشید به دوستان عزیز بگم یک 10 روز خرده ای اینترنت نداشتیم چه گذشت
   واقعا اینترنت قطع شد بعد که وصل شد اومدم توی پستی که برای برد مکس گذاشتین چون اینترنت قطع بود اصلا نتیجه مسابقه چی شد برام مهم نبود ولی توی اون پست که پایان هر ریس هست بالای 200 تا کامنت میذاشتیم ولی الان کلا 20 تا خرده ای هست

   • Farzad.f1

    2

    0

    قطعی اینترنت ایران روی مکس ورشتپن هم تاثیر گذاشت

 2. Amir5

  0

  4

  گونتر اگه بتونه به گروژان ماشین قهرمان جهان بده اون قهرمان میشه شک نکنید