موتوراسپرت ایران – گرهارد برگر رئیس ITR اعلام کرد که ” ما به چند پله جلوتر فکر می‌کنیم.”

ترقی دهنده سری دی تی ام ITR از چشم انداز مفهومی خود که چگونه مسابقات تورینگ کار با استفاده از خودروهای با موتور برقی و سیستم باطری یا پیل سوختی هیدروژنی تکامل یابد رونمایی کرد.

رئیس ITR گرهارد برگر پشت صحنه ماجرا را اینگونه شرح داد.

ITR چشم انداز مفهومی خود از سری تمام برقی تورینگ کار را معرفی کرد، آیا این به معنای آینده دی تی ام است؟

بگذارید رک بگم، ما به این موضوع به عنوان بسط محتمل برای سرمایه گذاری ITR در سری DTM توجه می‌کنیم. ما متخصصانی در ساماندهی رویدادها، سال‌ها تجربه در ایجاد قوانین فنی پربازده با همکاری تولیدکنندگان، و رابطه طولانی مدت با تامین‌کنندگان که بخش‌ها و قطعات را تولید و طراحی می‌کنند داریم.

ITR روی طرح هایبرید هم داره برای DTM کار می‌کنه، و همینطور آزمایشاتی رو بر روی سوخت های ترکیبی دوست دار طبیعت شروع کرده. چرا الان این مطالعه امکان‌پذیری تمام‌برقی رو انجام میده؟

ما روی تنوعی از پروژه‌های متفاوت به طور همزمان کار‌ می‌کنیم که تکنولوژی‌های پایدار را در خودش ‌گنجانیده. اونا می‌گن، تو موتوراسپرت، اگه یکجا سکون داشته باشید به عقب برگشتید. پس به همین دلیل ما به چند پله جلوتر نگاه ‌می‌کنیم. این کاری که شما باید انجام بدید اگه می‌خواهید آینده موتوراسپرت رو شکل بدید.

در همون زمان ما نیاز داریم که روشنفکر باشیم در مورد اتفاقاتی که توی صنعت خودرو دنیا رخ میده. و با اینکه هایبرید‌ها و تمام‌برقی‌ها یکجور جای پا ایجاد کرده‌اند من فکر می‌کنم که موتوراسپرت کانسپتی جدید و الهام بخش رو تا الان کم داشته. ما الان داریم با تعداد قابل توجهی تولید کننده و تامین‌کننده صنعت خودرو که دوست دارند در موتوراسپرت حضور داشته باشند رایزنی می‌کنیم. طرح‌های پیشنهادی به اونا یک چیز قابل لمس و هیجان‌انگیز رو پیشنهاد میده.

تو خودت دقیقا به عنوان یه طرفدار حمل و نقل برقی شناخته نمی‌شی. در ماه‌‌های اخیر، تو نظرات جنجالی در ارتباط با فرمول ای داشتی. پس چی باعث شده که این مطالعه مفهومی ITR رو برات متمایز کنه و متفاوت باشه برات؟

من همیشه گفته ام که فرمول ای به عنوان پلتفرم بازاریابی توجیه شده و اینکه من می‌تونم بفهمم که چرا کمپانی‌ها دارن توش شرکت می‌کنند. انتقاد من مستقیما به خود این ورزش، چون من فکر‌ می‌کنم که خودروها خیلی کند هستند و استایل رانندگی قویا توسط استراتژی و مدیریت انرژی دیکته میشه و شکل می‌گیره.

خودروهای نشان داده شده در مطالعه مفهومی ما چیزی کاملا متفاوت رو نشون می‌دن. اینجا، ما داریم راجع به خودروهای مسابقه ای با عملکرد قوی – به مانند DTM – صحبت می‌کنیم که سریع، خارق العاده اند و توانایی مسابقه دادن چرخ به چرخ رو دارن. مزیت دیگر این اصل که این خودروها مانند خودروهایی هستند که شما می‌تونید از فروشگاه‌ها بخرید- آنها قابل شناسایی و تمایز در هر برند تولیدکننده خواهند بود. پس، طرفدارا این ماشین‌ها رو خواهند تونست شناسایی کنند.

چقدر واقعی که ITR بتونه این مطالعه رو عملی کنه؟

ظاهرا، این وابسته به تعداد زیادی عامل. اول از همه امکان‌پذیری فنی. اما ما به طور کاملا فشرده این فضا را داشتیم بررسی می‌کردیم، و الان نیاز داریم که به تجربه متخصصین واگذارش کنیم در حالی که داریم ارزیابی امکان‌پذیریشو ادامه می‌دیم. این شامل باطری و ربات‌های صنعتی میشه، برای مثال، زمانی که شما بلندپروازی و تکنولوژی پیشرفته رو برای پیت استاپ‌ها در نظر می‌گیری. به طور طبیعی، سرمایه گذاری توسعه همچنین رول بزرگی رو بازی می‌کنه – شما باید به طور مناسبی متعادل باشید.

می‌تونید به ما بیشتر درباره هزینه‌ها بگید؟

هنوز زود که بخواهیم جزئیات خاصش رو مورد بحث قرار بدیم. چون در DTM، هزینه ها باید تحت کنترل نگه داشته بشن- نمی تونن به طور مارپیچی بالا برن. و این فقط ممکن اگه بخش‌های بزرگ توسعه به طور مرکزی مدیریت بشن، قطعات فنی مهم مثل سیستم درایو الکتریکی با موتورهای‌ برقی، پاورالکترونیک ها و باطری یا پیل‌های سوختی همه استاندارد سازی بشن. ما بخش‌های استاندارد شده پویایی برای DTM داریم، که ما رو قادر می‌سازه که موقعیت رو به طور خیلی موثر قضاوت کنیم.