فرمول یک ایرانتیم فرمول یک رنو تایید کرد که با اتمام قرارداد پت فرای با تیم مکلارن در سال 2020، این مهندس برای فصل بعد به این تیم ملحق خواهد شد.

هنوز سمت مهندس سابق فراری در تیم رنو مشخص نیست. بخش فنی تیم رنو در حال حاضر به ریاست مارسین بادکوفسکی رهبری می شود و مدیر فنی مربوط به شاسی خودرو نیز نیک چستر می باشد.

پت فرای فعالیت خود در فرمول یک را در سال 1992 به عنوان مهندس مسابقه ای در تیم بنتون آغاز کرد. او سپس به عنوان مهندس ارشد به تیم مکلارن ملحق شد و پس از آن نیز در سال 2010 به عنوان مدیر فنی شاسی تیم فراری منصوب شد. او همچنین مدت کوتاهی عنوان مدیر مهندسان تیم مانور (Manor) که در سال 2016 از فرمول یک خارج شد را نیز دارا بود.

او اخیرا برای بار دوم بیشتر به عنوان نقش مشاور به تیم مک لارن پیوست اما در این فصل بسیار زود هنگام از این تیم جدا شد.

مدیر تیم رنو، سیریل ابیتبول در این باره گفت:

(پت فرای) یک نیروی عالی است و پیوستن او نیز فرصت خوبی برای ما می باشد. رابطه او و مارسین بادکوفسکی به زمان همکاریشان در مک لارن بازمی گردد. آن ها رابطه کاری فوق العاده ای با یکدیگر دارند و این دقیقا همان چیزی است که ما باید آن را عملی کنیم، بنا سازی تیمی که در آن مارسین (بادکوفسکی) مسئول تمام عملیات های روزانه ما باشد. این چیزی است که ما می خواهیم آن را به ثمر برسانیم.

سایریل ابیتبول مدیر تیم رنو

سیریل ابیتبول مدیر تیم رنو

ابیتبول درباره قرارداد فرای با مکلارن نیز گفت:

ما تا زمان پایان قرارداد فرای با مکلارن، با آن ها همکاری می کنیم. او تعهداتی در قبال مکلارن دارد و از این نظر هیچ مشکلی وجود ندارد. عجله ای هم در کار نیست چرا که او بخشی از برنامه بلند مدت ماست. اما بدیهی است که ما در عین حفظ آرامش در حال انجام گفت و گو هایی راجع به این مورد نیز هستیم. بنابراین او به ما ملحق خواهد شد. البته نه در 2019 بلکه این اتفاق در سال 2020 به وقوع خواهد پیوست.

ابیتبول درباره سمت پت فرای در رنو نیز گفت:

ما در حال کار بر روی همه بخش ها و ساختار تیممان هستیم. بنابراین این مورد را بعدا اعلام خواهیم کرد.

مارسین بادکوفسکی نیز راجع به ملحق شدن فرای به رنو گفت:

من از اینکه دوباره با پت (فرای) همکاری می کنم بسیار خوشحال هستم.حضور او گام دیگری در راستای بهبود و ارتقای تشکیلات تیمی مان است. تجربه، استعداد و اراده او سرمایه مضاعفی برای پیشرفت ما می باشد.

رنو همچنین در راستای تغییر ساختار فنی خود چندی پیش اعلام کرده بود که سرپرست سابق بخش آیرودینامیک تیم های فراری و ویلیامز، دریک دی بیِر را نیز به خدمت گرفته است.

6 دیدگاه

 1. Amir5

  1

  6

  دوستانی که میگن هالک خیلی خوبه وباید میموند بدونن که در زمان ماشین برتر نسب به گروژان درسال ۲۰۱۵ داشت شکست خورد در فورس ایندیا توسط پرز لحه شد در رنو در زمان ساینز و ریکاردو کم اورد این بشر ۱۰ تو فرمول یک بود ولی یک سکو نگرفت حتی مگنوسن هم این کارو کرد که اولین فصل حضورش بود گروژان تو ۸سال ۱۰تا سکو اورد پس نگید که هالک خوبه

  • Mohammad.gh

   4

   0

   دوست عزیز گروژان و نیکو سال 2015 هم تیمی نبودن،
   آمار میخوای بدی یکطرفه نده، سال 2014 که نیکو کمتر مشکل داشت و پرز بیشتر،نیکو بالاتر از پرز تو جدول کلی بود،
   نیکو سال 2015 5مسابقه تموم نکرد یکیو شروع نکرد، سال 2016 5 تا مسابقه رو نتونست تموم کنه بخاطر نقص فنی و تصادف
   تو هیچ سالی هم له نشد، مسابقاتی که پرز و نیکو هردو تموم کردن رو چک کنید تو 3 سال نیکو 22 بار جلوتر از پرز و 19 بار پشت سرش تموم کرد

   • Amir5

    0

    4

    دوست عزیز گروژان هیچ وقت همتیمی هالک نبوده بعد شم نیکو اگه بلعد بود برونه یه سکو میگرفت تو رنو هم اگه ساینز شانس می آورد هالک له میشد بعد شم من میگم جای رانندهایی مثل آنتونی و هالک وپالمر و سیروتگین نیستش تو فرمول یک

دیدگاه خود را بیان کنید