فرمول یک ایران – فصل جدید به منزله تغییرات و قوانین جدید در فرمول یک است. تغییراتی که در فصل ۲۰۱۹ اعمال خواهد شد شبیه سازی کوچکی از تغییرات قوانین در فصل ۲۰۲۱ است و این تغییرات بیشتر به منظور رقابت نزدیک راننده ها و سبقت گیری بیشتر است. ما در این مقاله قصد داریم به اختصار تغییرات و قوانین فصل بعد را توضیح دهیم.

بال جلو

تغییرات: بال جلو پهن تر، بلند تر، کشیده تر و ساده تر

دلیل اعمال تغییر: بال جلو از نظر سایز ۲۰۰ میلیمتر عریض تر، ۲۰ میلیمتر بلند تر و ۲۵ میلیمتر به جلو کشیده شده است. علاوه بر آن پیچیدگی قسمت انتهایی بال یا (Endplate) نیز از بال جلو ممنوع اعلام شده و دلیل اصلی این کار نزدیک شدن رقابت بین راننده هاست. این تغییر به راننده به افزایش نیروی رو به پایین یا داونفورس در مواردی که به خودرو جلو نزدیک است کمک خواهد کرد. این کار از بوجود آمدن کم فرمانی معمولا در ورودی پیچ ها جلوگیری خواهد کرد و به نزدیک تر شدن خودرو ها در قسمت های پر پیچ کمک خواهد کرد. همچنین در زیر بال جلو در هر طرف، تیم ها تنها از دو فلپ برای هدایت جریان هوا به زیر خودرو استفاده خواهند کرد. در تصویر زیر شبیه سازی تیم ویلیامز را بال جلو جدید می بینیم.

ویلیامز و تست جریان هوا و باله ها

بارج بورد جدید

تغییرات: بارج بورد کوچک تر با تغییر جایگاه

بارج بورد

دلیل اعمال تغییرات: در قوانین جدید قسمت بارج بورد باید ۱۵۰ میلیمتر کوتاه تر و ۱۰۰ میلیمتر به جلو کشیده شود. این تغییر به افزایش جریان هوا در قسمت جلو خودرو کمک خواهد کرد. این تغییر با افزایش جریان هوا یه زیر و کنار خودرو ضعف آیرودینامیکی که خودرو با نزدیک تر شدن به خوردو جلو بوجود می آمد را کم تر خواهد کرد.

بال عقب

بالچه عقب ماشین MCL33 تیم مک-لارن

تغییرات: بال عقب بلند تر، پهن تر و ساده تر

دلیل اعمال تغییر: مانند بال جلو، بال عقب نیز برای رقابت نزدیک تر دچار تغییراتی شده است. بال جدید ۲۰ میلیمتر بلند تر از قبل شده است تا شکافت هوای بهتری نسبت به قبل داشته و نیروی رو به پایین بیشتری تولید می کند. همچنین بال عقب ۲۰۰ میلیمتر پهن تر شده است که به ثبات بیشتر در خودرو در رقابت نزدیک خودرو جلو کمک خواهد کرد. با تغییر بال عقب، سیستم کاهنده درگ (دی آر اس) نیز دچار تغییر شده است. دی آر اس در زمان باز شدن ۲۰ میلیمتر بیشتر باز شده که نسبت به قبل ۲۵ درصد افزایش قدرت خواهد داشت. همچنین محدودیت هایی در قسمت کنار بال عقب و شکاف های قسمت بالا وجود خواهد داشت.

خنک کننده های ترمز جلو

دتایل داکت خنک کنندۀ ترمز چرخ جلو فراری SF70H برای گرندپری چین ۲۰۱۷

داکت خنک کنندۀ ترمز چرخ جلو

تغییرات: ساده تر شدن ورودی هوا در چرخ های جلو

دلیل اعمال تغییر: کاهش سطح تماس ورودی ترمز جلو با هوا به معنی کاهش اثر آیرودینامیکی خنک کننده هاست. در فصل ۲۰۱۹ تیم ها از طراحی بسیار ساده برای خنک کننده ها استفاده خواهند کرد که این موضوع به کاهش آشفتگی هوا در هوای خروجی از کنار چرخ ها خواهد شد که به رقابت نزدیک خودرو ها نیز کمک خواهد کرد.

تغییرات فنی در فصل ۲۰۱۹

رنگ بندی لاستیک های پیرلی

لاستیک فرمول یک 2019

لاستیک فرمول یک 2019

تغییرات: کاهش رنگ بندی لاستیک ها به سه رنگ در فصل ۲۰۱۹

دلیل اعمال تغییر: شرکت پیرلی برای درک ساده تر نوع لاستیک ها برای هواداران، اصطلاحات به کار رفته در فصل قبل مانند هایپر سافت، الترا سافت و سوپر سافت را حذف کرد. در فصل جدید مانند فصل های قبل تر از سه نوع لاستیک برای هر مسابقه استفاده خواهد شد اما این بار رنگ لاستیک ها به لاستیک دور سفید که سخت ترین لاستیک، لاستیک دور زرد که لاستیک متوسط و لاستیک دور قرمز که نرم ترین لاستیک است تغییر کرده است.

اینفوگرافی جزئیات ترکیب لاستیک های فرمول یک 2019

اینفوگرافی جزئیات ترکیب لاستیک های فرمول یک 2019

پیرلی پنج نوع لاستیک در طول فصل ارائه خواهد کرد که C1 سخت ترین لاستیک و C5 نرم ترین لاستیک خواهد بود.

دستکش های بیومتریک

تغییرات: در فصل جدید راننده ها مجبور به استفاده از دستکش های جدید شده اند.

دلیل اعمال تغییر: برای افزایش ایمنی و همچنین آنالیز بهتر سلامتی راننده ها در طول رقابت، با توسعه و ارتقا دستکش های استفاده شده دستکش جدید بیومتریک با سنسور های به کار رفته در آن از فصل ۲۰۱۹ استفاده خواهد شد. سنسور های استفاده شده در پارچه این دستکش ها در هر لحظه درصد اکسیژن موجود در خون و میزان ضربان قلب راننده را به تیم و گروه پزشکی موجود در پیست ارسال می کند تا درک بهتری از وضعیت جسمی راننده داشته باشد. این اطلاعات به تیم پزشکی در تصادفات کمک خواهد کرد تا اقدامات موثر تری برای راننده مصدوم صورت پذیرد.

چراغ های بال عقب

تغییرات: در فصل ۲۰۱۹ دو ردیف چراغ ال ای دی در انتهای بال عقب نصب خواهد شد.

دلیل اعمال تغییر: در خودرو های فرمول یک، یک چراغ ال ای دی در قسمت عقب خودرو به کار می رود. اما در قوانین جدید تیم ها موظف به استفاده از دو ردیف چراغ در بال عقب هستند. این کار به راننده عقب در شرایط آب و هوایی بد کمک خواهد کرد تا موقعیت خودرو جلو را بهتر تشخیص بدهند. این چراغ ها در مورادی که خوردو از لاستیک های بارانی و خیس استفاده می کند روشن خواهند شد.

افزایش میزان قابل حمل سوخت

تغییرات: افزایش ۵ کیلوگرمی میزان مجاز حمل سوخت

دلیل اعمال تغییر: تیم ها در فصل جدید به جای ۱۰۵ کیلوگرم اجازه استفاده از ۱۱۰ کیلوگرم سوخت را در مسابقات دارند. این کار برای کم شدن احتیاط راننده ها در مدیریت مصرف سوخت بوده و به راننده ها اجازه می دهد در موارد بیشتری از حداکثر قدرت موتور استفاده کند.

کلاه ایمنی جدید

تغییرات: کلاه ایمنی یا کاسکت جدید مقاوم تر در تصادفات

دلیل اعمال تغییر: کاسکت های جدید گام جدید در ایمنی راننده هاست. در فصل ۲۰۱۹ کلاه جدید استفاده شده با تغییر در ساختار نسبت به قبل مقاوم تر هستند. کاسکت های جدید در قسمت ویزور جلو ۱۰ میلیمتر کوتاه تر شده است تا ریسک برخورد ذرات با چشم راننده کاهش بیابد. این در حالی است که پوسته کلاه با مواد جدید مقاومت بیشتری در ضربات از خود نشان می دهد.

وزن راننده و خودرو

تغییرات: در فصل جدید وزن خودرو و راننده جداگانه محسوب می شود.

دلیل اعمال تغییر: در فصول گذشته حداکثر وزن خودرو به همراه راننده محاسبه می شد. این روش به راننده های سنگین وزن اجازه مانور کمتری می داد. حداکثر وزن خودرو بدون راننده بین ۷۳۳ تا ۷۴۰ کیلوگرم تعیین شده است که حداقل ۸۰ کیلوگرم از آن به راننده، صندلی و تجهیزات مورد استفاده او است. اما نکته مهم در قوانین جدید به محدود شدن این وزن فقط در قسمت کابین است. با قانون جدید راننده های سبک تر نیز می توانند وزن خود را تا حدودی بالا ببرند.

دیگر قوانین

بررسی خودرو: تیم ها به مانند قبل که در پایان مسابقه مورد بررسی قرار می گرفتند محدود نبوده است و مسولین برگزار کننده در هر زمان قادر به انجام بررسی به روی خودرو به صورت تصادفی هستند.

پایان مسابقه: پرچم سیاه و سفید معروف همچنان در پایان مسابقه به اهتزاز در خواهد آمد اما سیگنال اصلی پایان مسابقه توسط نوار نوری در پایان نشان داده خواهد شد.

طراحی جدید آینه ها: با پهن تر شدن بال عقب فدراسیون جهانی تغییراتی را در محل آینه ها در نظر گرفته است تا راننده دید بهتری نسبت به عقب خودرو داشته باشد.

شروع مجدد مسابقه: در قوانین جدید ماشین ها پس از ورود ماشین ایمنی به پیت تا زمانی که به خط کنترل (خط شروع و پایان) برسند تحت شرایط پرچم زرد هستند.