فرمول یک ایران – نیکو روزبرگ راننده تیم مرسدس توانست سومین پیروزی پیاپی این فصل خود را در چین بدست آورد. سباستین فتل نیز از تیم فراری توانست جایگاه دوم را از آن خود کند.

رده های سوم و چهارم نیز از آن راننده های ردبول، دنیل کویات و دنیل ریکاردو شد.

مسابقه با استارت عالی دنیل ریکاردو شروع شد، اما طولی نکشید که لاستیک ریکاردو پنجر شد و راننده ردبول مجبور به انجام یک پیت استاپ شد.

دنیل ریکاردودر همان ابتدای مسابقه نیز دو هم تیمی سباستین فتل و کیمی رایکونن با یکدیگر برخورد داشتند که باله رایکونن از ماشینش جدا شد.

کیمی رایکونن

کیمی رایکونن

لوییس همیلتون و فلیپه نصر راننده تیم سائوبر نیز در پیچ اول ابتدای مسابقه با یکدیگر برخورد داشتند و طی این برخورد باله جلو همیلتون آسیب دید و راننده مرسدس مجبور به انجام پیت استاپ شد.

لوییس همیلتون

پیت استاپ مرسدس

در دور پنجم نیز ماشین ایمنی به دلیل جمع آوری لاستیک های جدا شده از ماشین ریکاردو، به پیست آمد.

ماشین ایمنی

در این مسابقه شاهد سبقت گیری های پیاپی سباستین فتل بودیم که شروع این سبقت گیری ها از پیت لین بوده است جایی که او از مکس ورشتپن و نیکو هالکنبرگ سبقت گرفت.

سباستین فتل

یکی از نکات جالب این مسابقه جایگاه سومی آلونسو در زمان حضور ماشین ایمنی در پیست بوده است با این که این رده دوام چندانی برای او نداشت.

فرناندو آلونسو

در دورهای پایانی نیز شاهد رقابت جذاب ماسا، همیلتون، ریکاردو و رایکونن بودیم که سرانجام ریکاردو و رایکونن از هر دوی آن ها سبقت گرفتند.

گرندپری چین

در پایان نیز نیکو روزبرگ توانست بدون هیچ لغزشی اولین نفر از خط پایان عبور کند و سومین پیروزی پیاپی فصل خود را بدست آورد.

نیکو روزبرگ

سکو گرندپری چین

جدول مسابقه:

POSرانندهتیمزمان
1نیکو روزبرگمرسدس1:38:53.891
2سباستین فتلفراری+37.776s
3دنیل کویاتردبول+45.936s
4دنیل ریکاردوردبول+52.688s
5کیمی رایکوننفراری+65.872s
6فلیپه مساویلیامز+75.511s
7لوئیس همیلتونمرسدس+78.230s
8مکس وشتپنتورو روسو+79.268s
9کارلوس ساینزتورو روسو+84.127s
10والتری بوتاسویلیامز+86.192s
11سرجیو پرزفورس ایندیا+94.283s
12فرناندو آلونسومکلارن+97.253s
13جنسن باتنمکلارن+101.990s
14استبان گوتییرزهاس1 دور
15نیکو هالکنبرگفورس ایندیا1 دور
16مارکوس اریکسنسائوبر1 دور
17کوین مگنوسنرنو1 دور
18پاسکال ورلینمانور ماروشیا1 دور
19رومن گروژانهاس1 دور
20فلیپه نصرسائوبر1 دور
21ریو هاریانتومانور ماروشیا1 دور
22جولین پالمررنو1 دور

مقصد بعدی فرمول یک روسیه خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

  1. siavash

    0

    0

    واقعا عالی کرده روزبرگ استارت خوب مدیریت زمان نتنها این مسابقه بلکه مسابقات اخیر بدون اشتباه
    این راننده ایرانی کوروش هم کاملا جانبدارانه تحلیل میکنه و همش در حال تعریف و تمجید از همیلتون خوش شانسه زده لاستیکاشو قفل کرد بد به به و چه چ همیکنه میگه عجب سبقتی گرفته !

    • محمدجواد

      0

      0

      سلام کاملا موافقم هردو مجری کاملا از همیلتون طرفداری میکنن ، استاد سباغ توی موتوجی چی هم خیلی از روسی طرفداری میکنه، وقتی که فتل مسابقه به پایان رسید توی رادیو به تیمش گفت از رایکونن عذرخواهی کرد ولی هیچی نگفتن،کاملا مشخصه طرفداری میکننف زنده باد سباستین فتل

  2. مهرداد

    0

    0

    روزبرگ عالی و بی نقص اما خوش شانس هم هست این مسابقه هم خوش شانس بود اول پنچری ریکاردو بعد هم برخورد ماشینای فراری و مشکل بازیابی انرژی همیلتون

  3. ziya

    0

    0

    درود
    بنظرم با همه این اتفاقات خیلی زوده قضاوت کنیم،فقط امیدوارم مثل سال 2013 نشه که فکر میکردیم آلونسو و رایکونن میتونن دوباره قهرمان بشن ولی بعد چند گرندپری ردبول و وتل سایه انداختن به مسابقات.

  4. iAydin

    0

    0

    ریکاردو داره خوب کار میکنه،اميدوارم موفق شه. فرمول یک خیلی یک طرفه شده بخاطر ماشین های مرسدس و رقابت ها اونقدر نزدیک نیست!

  5. علیرضا

    0

    0

    سبقت وتل توی پیت لین درست بود؟ محدودیت سرعت رو رعایت کرد؟ یا ناحیه محدودیت سرعت بعدش بود؟ (خودش اینجوری سبقت میگیره بعد میاد به کویات گیر میده ?)

دیدگاه خود را بیان کنید