فرمول یک ایران –  طی نشست فوق العاده شورای جهانی موتور اسپورت در ژنو، تصاحب فرمول ۱ توسط لیبرتی مدیا، تایید و تصویب شد.

فقط یک روز پس از دیدار سهامداران لیبرتی مدیا برای تایید برنامه های خود و به کنترل گرفتن فرمول یک، اعضای ارشد فیا (FIA) برای ارزیابی این پیشنهاد به دور هم جمع شدند و در نهایت این مهم به تصویب رسید.

لیبرتی مدیا در سال ۲۰۱۶، ۱۸٫۷ درصد از سهام اولیه دلتا توپکو (شرکت مادر فرمول یک) را در اختیار گرفت و بعد از آن قصد خود برای بدست آوردن ۱۰۰ درصد این سهام را (قبل از  پایان سه ماهه اول سال ۲۰۱۷) اعلام کرد.

چیس کری و برنی اکلستون

چیس کری و برنی اکلستون

در بیانیه فیا آمده است:

در این جلسه، نمایندگان آینده نگر مالک جدید (لیبرتی مدیا)، استراتژی خود را به دقت ارائه دادند.

سپس اعضای شورای جهانی موتور اسپورت (WMSC) این فرصت را داشتند که سوال هایی را در مورد جزئیات توافق نامه، روابط کاری با فیا و برنامه لیبرتی برای این ورزش را مطرح کنند.

لیبرتی، گروه فرمول یک و فیا، قصد همکاری برای ایجاد یک رابطه سازنده را دارند که موفقیت مستمر و توسعه مسابقات قهرمانی فرمول یک در دراز مدت را تضمین می کند.

لیبرتی مدیا، به عنوان یک سازمان رسانه ای مشهور، با تخصص در ورزش و سرگرمی، به وضوح از موقعیت خوبی برخورد است و تصمیم WMSC، اعتقاد فیا به لیبرتی مدیا، برای اطمینان از ادامه توسعه فرمول یک به سوی اوج خود را تایید می کند.

به عنوان بخشی از فروش توسط CVC [صاحبان فعلی] به شرکت لیبرتی مدیا و در راستای توافق بین فیا و گروه فرمول یک، فیا همراه فرآیند فروش (تحت شرایط یکسان فروش CVC و سهامداران دیگر) مجبور است تا سهام خود را به فروش برساند. فیا هنوز هم یک درصد از سهام دلتا توپکو را در اختیار دارد.

فیا مشتاقانه در انتظار همکاری با صاحبان جدید گروه فرمول یک، برای توسعه ی بیش از پیش و جهانی این ورزش است.

با حمایت فیا که آخرین و بزرگ ترین مانع برای لیبرتی مدیا بود، این شرکت قصد دارد تا مالکیت فرمول یک را تا پایان این ماه نهایی کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید