موتوراسپورت ایران – در اولین مسابقه ی دی تی ام زندفورت راننده ی مرسدس، رابرت ویکنز خط یک را به پیروزی آسان تبدیل کرد و فاتح پیست پارک زندفورت شد.

راننده ی کانادایی با این پیروزی به رده ی دوم جدول رانندگان آمد.

در آغاز ویکنز خیلی سریع بود و راننده ی بی ام دبلیو، مارکو ویتمن را کنترل کرد و همین کار به او اجازه ی دست یافتن به پیروزی آسان را داد.

رقابت شاهد تصادف بود و خودروی ایمن نیز به پیست آمد دلیل تصادف نیز توقف تامبی و برخود گوتز با او بود. ماکس گوتز و آدرین تامبی هر دو از رقابت کنار رفتند البته دلیل برخورد گوتز با ماشین بی حرکت تامبی فشار راننده ی پشت سر او، مارتین تامشیک بود.

پس از برافراشته شدن پرچم سبز ویتمن تلاش کرد که با استفاده از دی آر اس خود را به ویکنز نزدیک کند اما بعد از اعلام وضعیت اسلو زون ویکنز فاصله ی خود از ویتمن را بیشتر کرد و پس از این فاصله بین دو راننده بیشتر و بیشتر شد و در نهایت نیز با 7 ثانیه اختلاف نسبت به ویتمن از خط پایان گذشت.

ویتمن اما از پشت سر فشار زیادی را تحمل کرد و کریستین ویتوریس دیگر راننده ی مرسدس او را تا خط پایان تعقیب نمود اما در نهایت ویتمن اجازه ی به دست آوردن 1-2 به مرسدس را نداد.

دو دور به پایان نیز ویتوریس جای خود را به هم تیمی بریتانیایی خود، گری پافت داد تا شاید او بتواند از ویتمن عبور کند اما این جابجایی نیز ثمری نداشت و ویتوریس دوباره از پافت رد شد.

جیمی گرین از تیم آئودی نیز رقابتی ساکت را تجربه کرد و پنجم شد و فلیکس دا کوستا نیز موفق به دفاع کردن از رده ی ششم در برابر ماتیاس اکستروم و دانی جونکادلا شد.

راننده ی تست رنو و مرسدس در فرمول یک، استبان اکون موفق به کسب اولین امتیاز دی تی ام خود شد و رده ی نهم را کسب کرد و پشت سر او نیز ماکسیم مارتین از خط پایان عبور کرد.

ادواردو مورتارا اما به دلیل سرعت بالا در اسلو زون جریمه شد و در نهایت رده ی هفدهم را کسب کرد تا جایگاه خود در جدول را به ویکنز ببازد.

در حال حاضر مارکو ویتمن از تیم بی ام دبلیو با 93 امتیاز صدرنشین جدول است و رابرت ویکنز 10 امتیاز از او فاصله دارد. ادواردو مورتارا و جیمی گرین دو هم تیمی نیز 73 امتیازی هستند.

در جدول تیمی، تیم بی ام دبلیو آر ام جی با 133 امتیاز صدرنشین است و آئودی، بی ام دبلیو آر بی ام و مرسدس آن هارا دنبال می کنند.

دی تی ام زندفورت

رقابت دوم دی تی ام زندفورت فردا برگزار می شود.

8 دیدگاه

 1. سلمان

  0

  0

  درستش بی ام و هستش
  تو آلمان میگن بی ام و
  پس ما هم باید بی ام و بگیم
  نه اینکه بگیم انگلیسی بلدیم و میفهمیم که این تو انگلیس میشه دبلیو پس ما هم بگیم بی ام دبلیو!
  مث این میمونه چون در زبان انگلیسی تلفظ اسم شما میشه آلی، شما رو صدا بزنن آلی!!! در صورتی که تلفظ صحیحش در ایران علی هست و شما رو باید همینطور صدا بزنن همه جا.

  لطفا از حرفم ناراحت نشید علی جان، فقط خواستم با نظرم جلوی ترویج بیشتر این اشتباه رو بگیرم.
  ما قدردان زحمات شما هستیم همیشه.

  • محمد

   0

   0

   ب ام و بی ام وی بی ام دبلیو
   بی ام و اشتباه است

  • علی اختری

   0

   0

   سلام دوست عزیز چند منبع میدین که توش “بی ام و” ذکر شده باشه آخه ما هر چه قدر مسابقه دیدیم گزارشگر ها میگن “بی ام دبلیو” ممنون میشم 3>

   • سلمان

    0

    0

    سلام علی آقا
    منبع معتبر اینترنتی که به این موضوع پرداخته باشه سراغ ندارم
    چون عملا موضوع مهم قابل بحثی نیست
    دوست بنده هتل داری میخونه و با زبان های مختلف دنیا کمی آشنا هستش
    به بنده گفت که در زبان آلمانی حرف B انگلیسی بِ تلفظ میشه و حرف W نیز وِ تلفظ میشه
    بنده تلفظ صحیح زبان آلمانی رو گفتم وگرنه این تلفظ غلط نیست، فقط آلمانی نیست
    مثلا AMG که تیونر کارخانه ای برند بنز هست در واقع ای ام گِ خونده میشه ولی تو ایران به صورت انگلیسی تلفظ می کنند و ای ام جی می خوانند
    گزارشگر های انگلیسی چون کلمه BMW به رسم الخط انگلیسی نوشته می شود بی ام دبلیو می خوانند
    گزارش گرهای فارسی هم که قربونشون برم همه با هم چشم و هم چشمی دارن و می خوان بگن من انگلیسیم از تو بهتره!!! تو گزارش های فوتبالم که میبینین چقدر آب و تاب میدن به قضیه!
    مثل خیلی چیز های دیگر مثلا لامبورگینی گالاردو در واقع گایاردو خونده میشه
    چون این کلمه ها اسم هستند باید ببینیم در آن کشور چگونه آن اسم را صدا می زنند و ما هم همان طور بخوانیم.
    بنده از شما خرده ای نمی گیرم و ادبیات شما طبق زبان انگلیسی کاملا صحیح است ولی به نظرم بهتر است از تلفظ در همان کشور استفاده کنیم
    اگه ناراحتتون کردم ببخشید اصلا قصد جسارت به دوست عزیزی چون شما رو نداشتم.

   • علی اختری

    0

    0

    سلام ممنون از توجهتون به فرمول یک ایران حتما ازین به بعد از بی ام و استفاده می کنیم در نوشته ها باز هم ممنون به خاطر اطلاع رسانی 3>

   • سلمان

    0

    0

    منبع اینترنتی فک کنم google translate منبع خوبی باشه
    تلفظ صحیح به آلمانی رو اونجا می تونین متوجه بشین

  • reza

   0

   0

   بشدت گل گفتی سلمان خان چند سال یک آشنایی تو آلمان زندگی میکرد میگفت بی ام و درسته ولی در مورد ای ام جی میگن چون خود کمپانی مرسدس کلا تبلیغاتش به زبان انگلیسی هست ای ام جی درستره

 2. hamid rad

  0

  0

  اگر اماکن دانلود کامل این مسابقات رو هم فراهم کنید خیلی عالی می شه. چون چیزهایی که من دیدم، هیجانش اگر از فرمول یک بیشتر نباشه کمتر هم نیست. ممنون از زحمات شما