موتوراسپورت ایران :

تصمیم داریم در سری مقالات “موتوراسپورت در هفته‌ی پیش رو” اتفاقات و مسابقات هفته‌ی آینده‌ی موتوراسپورت را بررسی کنیم.

جمعه 25 تیر شاهد رقابت‌های زیادی خواهد بود و مسابقه‌های ایندی‌کار، نسکار اسپرینت کاپ و ایکس فینیتی، لمانز اروپا(پیست اسپیلبرگ)، DTM، موتو3، موتو2 و موتو چی‌پی در این روز آغاز خواهند شد.

تمرینات ایندی‌کار تورنتو -تنها رقابت سری ایندی‌کار که در کشور آمریکا برگزار نمی‌شود- در حالی آغاز می‌شود که سیمون پگناود همچنان خود را در صدر جدول می‌بیند اما برخلاف گذشته برتری اکنون او متزلزل‌تر است و جوزف نیوگاردن را در نزدیکی خود می‌بیند، نیوگاردن نیز به دنبال ادامه دادن فرم خوب خود بعد از بازگشت از مصدومیت ناشی از تصادف در تگزاس است. ایندی‌کار در جمعه آغاز و دو روز بعد و در روز یک‌شنبه با برگزاری مسابقه‌ی اصلی به اتمام می‌رسد.

ایندی‌کار

دی تی ام نیز در زندفورت هلند برگزار می‌شود و در حالی که 4 مسابقه از این سری می‌گذرد تیم‌ آئودی و ادواردو مورتارا صدر جدول را در اختیار دارند و فاتح رقابت قبلی نیز مورتارای آئودی سوار بود تا برتری خود و آئودی را قوت بخشد. مسابقه‌ی دی تی ام در روز یک‌شنبه برگزار می‌شود و این پایانی بر پرونده‌ی زندفورت خواهد بود تا هواپیمای دی تی ام به مقصد مسکو بلند شود.

دی تی ام

موتو جی‌پی نهمین گرندپری سال 2016 خود را شاهد است. سال پرحادثه‌ی موتو جی‌پی مارک مارکز را بر صدر جدول قرار داده است و خورخه لورنزو، ولنتینو روسی و دنی پدروسا نیز به دنبال مارکزِ 145 امتیازه هستند، ضمنا مارکز رقابت فصل پیش در این پیست را با پیروزی پشت سر گذاشته است. مسابقه‌ی اصلی ژرمن جی‌پی نیز روز یک‌شنبه برگزار می‌شود تا پیست ردبول رینگ اتریش آماده‌ی میزبانی از موتو جی‌پی شود.

موتو جی‌پی

اسپرینت کاپ نسکار که مسابقه‌ی کنتاکی را با پیروزی برد کسلوفسکی گذرانده به لودن گام می‌گذارد و در جدول رانندگان این مسابقات کوین هارویک 599 امتیازه از تیم استوارت هاس سلطه‌ی خود بر جدول را متزلزل می‌بیند زیرا کسلوفسکی با 595 امتیاز او را دنبال می‌کند و البته کورت بوش 583 امتیازه نیز امید زیادی برای رسیدن به زوج بالانشین جدول دارد. یک‌شنبه‌ی پرماجرای ما شاهد رقابتی دیگر خواهد بود و آمریکایی ها روز خوبی را برای رقابت انتخاب کرده‌اند البته برخلاف اسپرینت کاپ، ایکس فینیتی در روز شنبه شاهد رقابت اصلی خواهد بود.

نسکار

تمامی رقابت‌های بررسی شده را می‌توانید از فرمول یک ایران دنبال کنید.