موتو جی پی ایران – خورخه لورنزو اشاره کرد که در پیست زاکسنرینگ آلمان در تمرین جمعه در تمام نقاط پیست با موتورش مشکل دارد.
قهرمان حال حاضر جهان به شدت در جمعه صبح تصادف کرد و در بعد از ظهر هم سرعت مناسبی نداشت. تمرین را شانزدهم تمام کرد و 1.6 ثانیه از دوری که در تمرین اول زده بود کندتر بود.
لورنزو گفت موتورش قدرت لازم را در هیچ نقطه ای از پیست آلمان ندارد اما او تاثیر ترس ناشی از تصادف را در پایین آمدن سرعت و اعتماد بنفس اش رد کرد.
لورنزو گفت:

اگر ما فردا در لمانز مسابقه می دادیم من سریع بودم و رقابتی مسابقه می دادم.
این فقط ترکیبی از چند عامل بد است که من را کند کرده است.
ما دیده ایم که یاماها در این شرایط مشکلاتی را دارد و مشکلات من کمی بیشتر است اما تمامی موتور های یاماها در ده رده برتر بودند و من کمی مشکل بیشتر داشتم بخاطر اینکه چسبندگی کمتری داشتم و بعد از تصادف امروز صبح فشار آوردن به موتور سخت بود در واقع اعتماد کردن به موتور سخت بود.

در این لحظه ما در هیچ نقطه ای رقابتی نیستیم نه در ترمز گیری نه در مرکز پیچ و نه در شتاب گیری ما چسبندگی لازم را نداریم پس ما در هیچ نقطه ای سریع نیستیم و این دلیل 2.5ثانیه عقب تر بودن ما از سریع ترین موتور است.

راننده اسپانیایی که بنظر در تصادف امروز صبح در پیچ یازدهم مچ دستش آسیب دیده است گفت که مشکلی با آن ندارد.

او گفت:

 

من خوب هستم. من هیچ جراحت یا شکستگی در استخوان ندارم. من میتوانم در حالت عادی رانندگی کنم.

چه اتفاقی افتاد؟ خیلی (لاستیک ها) سرد بودند. من کمی سریع تر از دور قبل وارد شدم و چرخ جلو قفل کرد.

من خیلی از سال قبل کندتر بودم اما شرایط و لاستیک ها یکسان نبودند.

 

ولنتینو روسی همچنین بی روحیه است.

 

هم تیمی او ولنتینو روسی نیز روز سختی داشت. او تمرین دوم را در جایگاه چهاردهم تمام کرد. موتور سوار ایتالیایی همچنین در جلسه تمرینی صبح چهارمین مرد سریع پیست بود.

با این حال موتورسوار ایتالیایی از انتظاراتی که از یاماها در آخر این هفته داشت ناامیدشده است و گفت یاماها هیچ چیز به خصوصی برای ارائه ندارد.

روسی گفت:

امروز روزی سخت بود زیرا آب و هوا بسیار بد بود و این همه چیز را سخت تر می کرد. همچنین بسیار خطرناک بود چون انتخاب لاستیک نرمتر برای جلوی موتور در این هوا بسیار سخت است.

من حدس می زنم ما می توانیم کمی سریع تر باشیم ولی کار خاصی در توان ما نیست. این طور به نظر می آید که امروز یاماها با چرخ جلو مشکل داشت.

 

ما احساس درست و کاملی(از چسبندگی) به خصوص از پیچ های راست گرد و پیچ یازدهم نداشتیم به همین دلیل من توان زدن دوری با صد در صد توان را نداشتم.

به هر حال من امیدوارم فردا و به خصوص یکشنبه پیش بینی بهتری داشته باشیم. دما بهتر باشد و ما بتوانیم اندکی بیشتر رقابتی باشیم.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید