Register

20 + 7 =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – اگر شما هم با دیدن اسم بوگاتی جدید فکر میکنید کمپانی فرانسوی این بار یک عطر جدید معرفی کرده سخت اشتباه میکنید چون این نام آخرین ابرخودرو آن هست. بوگاتی تصمیم گرفته اسم ماشین به زبان مادریش باشد پس آن را “La Voiture Noire” نامگذاری کرده. البته آن ها در این فرآیند زیاد هم به خودشان زحمت نداده اند چون اگر آن را در گوگل به انگلیسی ترجمه کنید با واژه “The black car” مواجه میشوید. در فارسی هم که به آن “خودرو مشکی” میگویند پس شاید شما هم حالا با من موافق هستید.

نمای عقب بوگاتی "La Voiture Noire"

نمای عقب بوگاتی “La Voiture Noire”

بوگاتی “La Voiture Noire” جی تی بر پایه شیرون ساخته شده است. اما اگر کمی دقت کنید متوجه میشوید طراحی آن از ماشین خود ژان بوگاتی تایپ 57SC آتلانتیک که از بهترین مدل های تورینگ زمان خودش بود  الهام گرفته شده است. وی پسر موسس کارخانه آقای اتوره بوگاتی است. ژان در سال 1939 هنگامی که داشت یک تایپ 57 را تست میکرد ناگهان با یک دوچرخه سوار مواجه می شود و برای اینکه با او برخورد نکند به طرف حصار زنجیری رفت و با یک درخت تصادف کرد و در سی سالگی در گذشت. از بوگاتی های 57SC آتلانتیک تنها سه عدد دیگر باقی مانده است که از ارشمندترین خودروهای کلاسیک محسوب میشوند.

بوگاتی "La Voiture Noire" "La Voiture Noire"

بوگاتی “La Voiture Noire” در کنار مدل 57sc آتتلانتیک

بوگاتی جدید 9.5 میلیون پوند معادل با 11 میلیون یورو یا همان 12.46 میلیون دلار قیمت دارد. یعنی چهار برابر یک دستگاه شیرون. اما حالا چه تغییراتی داشته است.

پنل های فیبر کربنی به صورت اختصاصی برای “The black car” ساخته شده اند. آن ها به رنگ مشکی براق برای ایجاد جلوه بصری بیشتر نسبت به شیرون تعبیه شده اند. با این کار گویی ماشین از یک تکه به هم پیوسته ساخته شده است. از طرف دیگر پیشرانه تغییری نکره است. همان 8.0 لیتری W16 با 1479 اسب بخار قدرت ناقابل که در شیرون هم دیده بودیم.

تنها اشکالی که در طراحی ماشین به چشم می آید رینگ های آن با پره های دوتایی نقره ای رنگ هستند که اصلا کلاسیک به نظر نمی رسند. ولی کالیپر های آبی پشت آن ها جلوه فوق العاده ای دارند.

نمای عقب بوگاتی "La Voiture Noire"

نمای عقب و رینگ های  بوگاتی “La Voiture Noire”

اگر از “La Voiture Noire” خوشتان آمده است پس وقت آن رسیده تا فردا فرم درخواست افزایش حقوق را پر کنید و دعا کنید که با آن موافقت شود.

یک دیدگاه