Register

13 − هشت =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – نایجل منسل بریتانیایی در فرمول یک 31 برد، 59 سکو و 32 پول پوزیشن به نام خود ثبت کرده است. ولی علی رقم این آمار و ارقام چشم گیر فقط یک بار قهرمان جهان شده است. او تنها قهرمانیش را با قاطعیت تمام در سال 1992 کسب کرد؛ یعنی پیروزی در 9 مسابقه از 16 مسابقه و  قهرمانی در 5 مسابقه مانده به آخر فصل.

خودرویی که نایجل منسل با آن قهرمان فرمول یک شده بود فروخته شد. منسل در هفت مسابقه از 16 گرندپری سال سوار بر این ماشین بوده و با آن پنج بار به عنوان اولین ماشین از خط پایان گذشته است. چنین خودرویی باید 3 میلون دلار هم قیمت داشته باشد. علاوه بر این ها عین روز اولش هم کار می کند.

ویلیامز FW14B

ویلیامز FW14B

 ویلیامز FW14B نام خودرویی است که درموردش صحبت می کنیم. آدرین نیوی معروف طراحی آن را برعهده داشته است همچنین قلب تپنده آن هم پیشرانه 3.5 لیتری V10 ساخت رنو است. سیستم تعلیق فعال هیدرولیکی، کنترل کشش، و جعبه دنده مجهز به اهرم های تعویض دنده اولیه از جمله ویژگی هایی هستند که این ماشین را از مهم ترین ماشین های تاریخ فرمول یک کرده است. تقریبا تمام این ویژگی ها در ماشین های امروزی فرمول یک دیده میشوند. پس میتوان گفت FW14B پدر همه ی ماشین های امروزی فرمول یک است.

آیا به نظر شما هم دهه نود میلادی طلایی ترین دهه فرمول یک است؟

2 دیدگاه

 1. Saeed

  13

  2

  الان یکی تو سایت داریم ک ادعا کنه اون خریدتش

  تا از جراحی پلاستیک و قهرمانی رالی و مدیریت رستوران و بدلکاری و خلبانی

  حالا شانسشو برا حضور تو فرمول یک امتحان کنه???

 2. Nico

  12

  0

  اواخر80وکل دهه90
  بهترین ها با نزدیکترین خودرو ها
  بدون ورود راننده های پولی و فقط عاشق سرعت