مجله خودرو ایران– تا پیش‌ازاین منهارت پرفورمنس آلمانی به‌عنوان یکی از مشهورترین تیونرهای خودروهای شرکت‌هایی چون بی ام و آئودی و مرسدس شناخته می‌شد. این شرکت مشهور که عمده تمرکز خود را بر تیونینگ یا ارتقای فنی و ظاهری خودروها گذاشته است اکنون دست بر کشور چکمه گذاشته و با ارتقای لامبورگینی اوروس غوغایی به پا کرده است.

لامبورگینی اوروس منهارت

لامبورگینی اوروس منهارت

شاید ترکیب طراحی خشن و زاویه‌دار برای نسخه استاندارد این سوپر شانسی بلند ایتالیایی در کنار خروجی 651 اسب بخاری و آپشن چرخ‌های 23 اینچی gigantic لامبورگینی اوروس را به خودروی جذاب با حداقل ظرافت ممکن تبدیل کرده باشد اما همیشه عده‌ای هستند که این مشخصات برایشان راضی‌کننده نیست. اینجاست که سروکله منهارت پیدا می‌شود تا از خودروها غول‌هایی با خروجی‌های بالا بسازد. در نسخه تیون شده که همچون نسخه استاندارد از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو استفاده‌شده است قدرت خودرو از 650 به 790 اسب بخار افزایش پیداکرده است. عددی که نشان می‌دهد منهارت سعی کرده در ارتقای اوروس از قدرتمندترین خودروی لامبورگینی یعنی آونتادور svj 12 سیلندری 6.5 لیتری که 750 اسب بخار قدرت دارد نیز سبقت بگیرد. در کنار این تغییرات شگفت‌انگیز گشتاور نیز از 131 نیوتن متر پرش کرده و به رقم 980 رسیده است.

لامبورگینی اوروس منهارت

لامبورگینی اوروس منهارت

باوجود تمام این تغییرات سؤال اینجاست که منهارت چگونه توانسته اوروس را به این قدرت برساند؟ استفاده از یک جفت توربوشارژر بهبودیافته و بزرگ، سیستم اگزوز جدید و برنامه‌ریزی دوباره ECU(واحد کنترل موتور) راه منهارت را برای رسیدن به غول ارتقا یافته اوروس هموار کرد. علاوه براین یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک قوی نیز برای مقابله با هرگونه احتراق خودبه‌خودی داخلی در این نسخه قرارگرفته است.

علاوه بر ارتقا فنی که پیش‌ازاین بدان اشاره کردیم منهارت ارتقای ظاهری جالب‌توجهی در اوروس ایجاد کرده است. ازجمله این تغییرات می‌توان به نوارهای مشکی روی بدنه و رینگ‌های 21 اینچی مشکی Y شکل اشاره کرد که ظاهر اسپرت و خاصی به اوروس بخشیده است. علاوه بر این آپرون جلو، کاپوت، رکاب‌های جانبی، قوس‌های چرخ، اسپویلر و دیفیوزر عقب نیز همگی از فیبر کربن ساخته‌شده‌اند.