Register

18 − 17 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – سم برد راننده باتجربه ی تیم ویرجین ریسینگ در ای پری شیلی که در پایتخت این کشور، سانتیاگو برگزار شد، اولین پیروزی فصل خود را کسب کرد.

لوکاس دی گراسی پول پوزیشن فرمول ای سانتیاگو را از آن خود کرد اما به دلیل تخلف فنی باید مسابقه را از رده آخر آغاز می کرد و سباستین بوئمی راننده ی نیسان مسابقه را از رده اول و جلوتر از پاسکال ورلاین استارت زد. بوئمی تا انتهای مسابقه پیشتاز بود تا اینکه در دور بیست و دوم و در پیج هفتم، جایی که در تمرین اول نیز تصادف داشته، با دیوار برخورد کرد و از مسابقه کنار رفت. این بهترین فرصت برای برد بود تا پس از کسب سکو در مراکش، بتواند اولین پیروزی فصل خود را کسب کند.

پاسکال ورلاین - فرمول ای سانتیاگو 2019

پاسکال ورلاین – فرمول ای سانتیاگو 2019

پاسکال ورلاین، راننده ی سابق فرمول یک و حال حاضر ماهیندرا موفق شد تا در همان مکان دوم مسابقه خود را به پایان ببرد و اولین سکوی فرمول ایش را بدست آورد. دنیل ابت نیز به عنوان نفر سوم از خط پایان عبور کرد.

استافل وندورن که مسابقه را از رده چهارم استارت زده بود، در طول مسابقه نیز بین پنج راننده ی برتر قرار داشت تا اینکه در دور هجدهم و در پیج سوم به دیوار برخورد کرد. فیلیپه ماسا نیز پس از تصادف با الیور رولند به گاراژ خود رفت و از مسابقه کنار کشید.

جدول:

جدول فرمول ای سانتیاگو 2019

جدول فرمول ای سانتیاگو 2019

در جدول رده بندی فرمول ای 2019 دی آمبروزیو با 44 امتیاز در صدر قرار دارد. سم برد و فلیس دا کاستا نیز به ترتیب با 43 و 28 امتیاز در مکان های دوم و سوم جای دارند.

مقصد بعدی فرمولE، مکزیک خواهد بود. (26 و 27 بهمن ماه)