Register

شش + چهار =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – اوتمار سافنور اعلام کرد مشکلات مالی فراوان روی عملکرد تیم آسیایی سابق فورس ایندیا و حال حاضر ریسینگ پوینت تاثیر زیادی داشته است.

مشکلات مالی در حال افزایش بود این مشکلات به کارخانه هم رسید تا اینکه تیم توسط لارنس استرول میلیاردر کانادایی نجات پیدا کرد. در آغاز فصل تیم فورس ایندیا به دلیل مشکلات مالی مجبور به استفاده از قطعات خودرو فصل قبل بود. سافنور گفت:

ما با خودرویی که می خواستیم مسابقات را شروع نکردیم چون بودجه تکامل خودرو را در اختیار نداشتیم. ما یک خودرو را برای رونمایی و تمرینات زمستانی طراحی کردیم و مجبور به استفاده از آن در مسابقه ملبورن شدیم. قطعا ما سعی در ارتقا خودرو داشتیم ولی شرایط مساعد نبود و ما با این خودرو وارد مسابقات شدیم که اصلا خودرو ایده آل ما نبود.

به همین خاطر ما در جای درستی نبودیم و امتیازات زیادی را از دست دادیم و به نظر می رسید اوضاع مالی نیز رو به بهبود نیست. برای من شخصا امسال سال پر استرسی بود. استرس ناشی از عدم اطمینان از خودرو و تیم که منشا آن مشکلات شدید مالی بود.

لارنس استرول و اوتمار سافنور

لارنس استرول و اوتمار سافنور

مشکلات مالی تیم فورس ایندیا قبل از جایزه بزرگ مجارستان و با شکایت پرز از تیم به دلیل عدم پرداخت بدهی بیشتر خودنمایی کرد. سافنور در ادامه توضیح داد:

وقتی که سرجیو کادر مدیریتی را نشانه رفت عدم اطمینان بین تیم بیشتر شد اما خوشبختانه چند هفته بیشتر طول نکشید. پس از ان ما به خوبی توانستیم با قرارداد اسپانسر جدید اوضاع را مدیریت کنیم.

در طول مدتی که تیم با کمبود بودجه دست و پنجه نرم می کرد وظیفه من در کنار هم نگه داشتن اعضای تیم بود. ما هیچ کس را از دست ندادیم. شاید نه به مانند یک روح واحد. این یک معامله بزرگ و سخت بود چون مهندسین برتر ما از تیم های دیگر پیشنهاد هایی داشتند.

تیم هایی مانند رنو، مک لارن و ویلیامز. در حالی که تیم آینده نامشخصی دارد بسیار دشوار است که بتوانید اعضا را کنار هم نگه دارید چون آینده اعضا در دیگر تیم ها بسیار روشن تر و البته موفق تر بود. اما ما توانستیم اوضاع را مدیریت کنیم و همه را کنار هم نگه داریم و در نهایت مشکلات با خریداری شدن تیم توسط لاورنس استرول برطرف شد.

حال با به پایان رسیدن مشکلات سافنور معتقد است تیمش دوباره به نبرد برای میانه جدول آماده است:

امسال ما رقابتی نبودیم اما مطمئن هستم در ۲۰۱۹ ما به رقابت میانه جدول باز خواهیم گشت. امسال تیم هاس نشان داد که سریع است همچنین تیم رنو که به رده چهارم جدول تیمی رسید. من معتقد هستم تورو روسو نیز وجه اشتراک زیادی با تیم اصلی خود ردبول داشته باشند و موتور هوندا نیز بهتر از قبل خواهد بود پس رقابت در میان جدول بسیار سخت خواهد بود و ما امیدواریم که بالاترین تیم در میانه جدول باشیم که همان رده چهارم است.

مدیر تیم ریسینگ پوینت ( فورس ایندیای سابق ) معتقد است تیم باید روی امکانات خود تمرکز کند و خودرو در اولویت اول است:

ما نباید تمرکز خود را از دست بدهیم که همان طراحی، ساخت و ارتقای خودرو است. من بار ها دیده ام که تیم ها تصمیم به سختن یک مدل تونل باد می گیرند ولی نتیجه کار درست روی خودرو دیده نمی شود. هماهنگی بین مهندسین، مکانیک ها باید کاملا به طوری باشد که خللی در ساخت و ارتقا نباشد چون شما نمی توانید طراحی، ساخت و نگه داری خودرو را یک نفره انجام دهید. بنابراین باید روی تمام امکانات تیم برای ساخت خودرو استفاده کنید.