فرمول یک ایران – در مقایسه با هم تیمی‌های جوان قبلی‌اش در تیم تورو روسو، کارلوس ساینز انتظار رابطه بسیار بهتری با لندو نوریس در تیم مک‌لارن در فصل 2019 فرمول یک را دارد. ساینز دوران پر تنشی با مکس ورشتپن و دنیل کویات در طی اولین فصل‌های حضورش در فرمول یک با تیم تورو روسو داشت.

در سال 2015، هم ورشتپن و هم ساینز، هر دو به خوبی آگاه بودند کسی که عملکرد بهتری در تیم تورو روسو داشته باشد، به احتمال زیاد ترفیع خواهد گرفت و برای تیم ردبول مسابقه خواهد داد. در حالی که از لحاظ سرعت، بین این دو اختلاف بسیار اندکی وجود داشت اما این ورشتپن بود که ترفیع پیدا کرد.

او در اولین مسابقه خود برای تیم ردبول توانست پیروز گرندپری فرمول یک اسپانیای 2016 شود. ساینز نیز برای آخرین مسابقات فصل 2017 به تیم رنو قرض داده شد تا در کنار نیکو هالکنبرگ مسابقه بدهد. حال، برای فصل آینده فرمول یک، ساینز به تیم مک‌لارن خواهد رفت و لندو نوریس هم‌تیمی او خواهد بود.

لندو نوریس - تیم مک‌لارن

لندو نوریس – تیم مک‌لارن

از او سوال شد که آیا او انتظار دارد تا رابطه‌اش با نوریس خوب باشد یا خیر و وی در پاسخ گفت:

مطمئنا در مقایسه با تیم تورو روسو بهتر خواهد بود. انتظار دارم که رابطه‌ام با نوریس مشابه با رابطه‌ای باشد که با نیکو هالکنبرگ در رنو داشتم.

کاملا مشخص است که نیکو یک سال قبل از من در تیم رنو بود. اما الان من احتمالا تجربه بیشتری دارم و من و نوریس، هر دو در یک سال به تیم پیوستیم و همین به ما اجازه می‌دهد تا شروع تازه و از پایه و به طور مشابه داشته باشیم.

مطمئنا من از این فرصت که با تجربه قبلی خود، رهبری تیم را در آغاز سال در دست بگیرم، استفاده خواهم کرد، به خصوص زمانی که لندو شروع به کسب تجربه می‌کند اما مطمئنا این شروعی تازه برای تیم مک‌لارن خواهد بود.

نیکو هالکنبرگ - مسابقه فرمول یک ابوظبی 2018

نیکو هالکنبرگ – مسابقه فرمول یک ابوظبی 2018

کارلوس ساینز تاکید کرد که رابطه خوبی با نیکو هالکنبرگ در طی حضورش در تیم رنو داشته است. او بیان کرد:

من رابطه بسیار خوبی با نیکو داشتم.

هر دوی ما در داخل پیست منصفانه مسابقه می‌دادیم، هر دوی ما تیم را رو به جلو می‌کشیدیم و این واقعیت که ما در هر تعیین خط بسیار نزدیک بودیم به تیم کمک کرد تا امتیازات زیادی را در طی مسابقه در روز یکشنبه کسب نماید.

امیدوارم همین اتفاق در مک‌لارن رخ بدهد و اوقات خوشی داشته باشیم.