موتور اسپورت ایران:

تونی استوارت بعد از 84 مسابقه ی بدون برد, سرانجام موفق به کسب پیروزی در پیست جاده ای سونوما شد. این سومین برد تیم استوارت هاس ریسینگ بود. استراتژی خوب تیم وقتی تکمیل شد که درست یک دور بعد از آخرین پیت استاپ آقای دود , پرچم زرد بیرون آمد و در شروع مجدد, همه چیز به نفع تونی دوست داشتنی شد.

تونی استوارت

شورولت شماره 14 تا همین مقطع از فصل هم  فراز و نشیب زیادی داشته. در تعطیلات بین دو فصل در مسابقات ATV شرکت کرد  و طی تصادفی از ناحیه ی کمر به شدت آسیب دید. هشت مسابقه ی اول فصل را از دست داد, نتوانست در مسابقه ی دیتونا 500 شرکت کند. اما همه ی آن سختی ها به پایان رسید. تونی توانست اولین مسابقه ی جاده ای اسپرینت کاپ این فصل را با برد به پایان برساند. بردی که شانس حضورش را در مرحله ی بعدی بیشتر کرد. هنوز یادمان نرفته که کایل بوش هم با برد سونوما به فرم خوب خود برگشت و در آخر فصل قهرمان شد.

ناسکار

مسابقه ی جذابی بود. در دور آخر استوارت اشتباه کرد و دنی هملین راننده ی تیم جو گیبز ریسینگ رهبری را از آن خود کرد. اما این پایان کار نبود. استوارت در پیچ آخر از اشتباه تویوتای شماره 11 استفاده کرد و مسابقه را برد. استوارت 45 ساله ملقب به آقای دود, آخرین فصل حضورش را در این مسابقات تجربه میکند و بیش از هر زمان دیگری به فکر کسب قهرمانی است. کاری که جف گوردون بزرگ هم نتوانست در آخرین سال حضور خود انجام دهد.

در دو دور آخر زیادی ترمز کردم که باعث شد دنی به من برسه. مدتی زیادی باهاش تو تیم جو گیبز هم تیمی بودم . ما به هم احترام میگذاریم.از تیمم تشکر میکنم.امروز بی نقص بودند.اون پرچم زرد آخر همه چیز رو به نفع ما تغییر داد.

 

نفرات برتر مسابقه toyota save-mart 350

1.تونی استوارت

2.دنی هملین

3.جویی لوگانو

4.کارل ادواردز

5.مارتین تروئکس جونیور

برای دیدن جدول کامل این مسابقه اینجا کلیک کنید

 

در جدول کلی اسپرینت کاپ همچنان کوین هارویک از تیم استوارت هاس ریسینگ پیشتاز است.

1.کوین هارویک

2.کورت بوش

3.کارل ادواردز

4.برد کسلوفسکی

5.جویی لوگانو

برای دیدن جدول کلی رانندگان اینجا کلیک کنید.