فرمول یک ایران – چیس کری می گوید که فرمول یک به دنبال جایگزین کردن گرندپری هایی است که از نظر قراردادی غیر جذاب هستند.

اضافه شدن گرندپری ویتنام به تقویم 2020، اولین قدم برای 25 مسابقه کردن فرمول یک است که زمزمه هایی درباره ی این کار به گوش می رسد. با این حال اکثریت تیم ها در برابر این موضوع مقاومت می کنند و حتی لوییس همیلتون نیز اظهار داشته که او برای تقویم 25 مسابقه ای حضور نخواهد داشت.

پیست ویتنام 2020

پیست ویتنام 2020

مدیر فرمول یک، کری اما می گوید که بعضی مسابقات غیر جذاب شده اند:

رویدادها امروزه ارزشمندتر هستند، ما یک رویداد در سطح جهانی داریم. ما باید بر روی به حداکثر رساندن ارزش رویدادهایمان تمرکز کنیم و با مکان های میزبان مسابقات ارتباط برقرار کنیم.

ما انتظار داریم تقویم حال حاضرمان را فراتر از 21 مسابقه گسترش دهیم. این گسترش نسبتا کم اما با کیفیت خواهد بود و مکان های متنوعی که علاقه مند میزبانی یک مسابقه هستند.

ما در کیفیت مسابقه برای هزینه ها مصالحه نخواهیم کرد. این رویداد باید برای طرفداران عالی بوده و یک پیشنهاد تجاری جذاب باشد. مسابقه ای که برگزاری آن در ویتنام اعلام شد نمونه ای از مسابقه ای است که در یک پیست عالی و در مکانی برگزار می شود که تخیل جهانیان را تسخیر خواهد کرد.

اما ما انتظار داریم که برخی مسابقاتی که از نظر قراردادی غیر جذاب و غیر قابل قبول هستند را با رویدادها و قراردادهای جدید جایگزین کنیم که این برای مسابقات بهتر است و ارزش بیشتری را ارائه می دهد.

8 دیدگاه

 1. mehdi vettel

  6

  14

  به نظر من اگه قرار باشه پنج تا مسابقه از فرمول یک حذف بشه به ترتیب موناکو و مجارستان و اسپانیا و روسیه و ابوظبی هست چون واقعا مسابقات تو این پیست ها به شدت خسته کننده هستش و سبقت گرفتن تو این پیست ها خیلی سخت هست
  در رده های بعدی هم میتونن سنگاپور و کانادا و آلمان و ژاپن باشن

 2. Behzad

  12

  1

  فکر کنم بیشتر به جنبه ی مالی توجه بشه تا سایر موارد!
  در بین مسابقات بیشترین پولی که پیست ها به تشکیلات میپردازن مربوط به بحرین هست که حدود 80 میلیون دلار واریز میکنند و کمترین هم سیلوراستون چیزی در حدود 20 الی 25 میلیون دلار و الان هم گیر دادن و شاید سیلوراستون از تقویم حذف بشه!
  به هر روی پیست هایی مثل مونزا، سوزوکا، بلژیک از تمام جهات مناسب فرمول یک هستند و ای کاش سایر پیست ها نزدیک این سه تا بودن.
  پیست کارتینگ موناکو اگر حذف شد میشه به حرف های این آقا امیدوار بود.

  • آریا مظفریان

   0

   4

   شما توقع دارید یکی از مسابقاتی که براشون از نظر اسپانسر، و تبلیغات و کلا هز لحاظ تجاری در بالاترین سطح قرار دارد را لغو کنند.
   موناکو از نظر مسابقه درست است کِسِل کننده است اما هز نطر تجاری شاید بالاتر از ان در فرمول 1 نباشد. جدا از اینکه برای گرفتن تاج سه گانه نیاز ب6 برد در موناکو میباشد.

دیدگاه خود را بیان کنید