موتو جی پی ایرانآندره دویزیوسو موتور سوار ایتالیایی تیم دوکاتی طی اظهار نظری بیان داشت قدرت شاسی یاماها در پیچ های سریع ترسناک است.

تیم یاماها فصل ۲۰۱۸ را با شکست و ناامیدی تمام سپری کرده است و عملکرد ضعیفی داشته است اما ماوریک وینالس در گرندپری جزیره فیلیپ استرالیا توانست بر ۲۵ مسابقه ای که تیم ایواتا در کسب پیروزی موفق نبود، پایان ببخشد. دویزیوسو پشت سر آندره یانونه موتور سوار ایتالیایی تیم سوزوکی توانست به مقام سوم برسد و در جدول امتیازات فردی نسبت به ولنتینو روسی برتری کسب کرده و فاصله خود را بیشتر کند. روسی ششم شد.

موتو جی پی بریتانیا - آندره دویزیوسو، ولنتینو روسی، ماوریک وینیالس

آندره دویزیوسو، ولنتینو روسی، ماوریک وینیالس

وقتی از آندره درباره پیروزی ماوریک سوال شد، او هرگونه تهدید از جانب یاماها را رد کرد اما تاکید کرد که با وجود ضعف در بخش الکترونیک و انجین، همچنان آن ها در پیچ های سریع قدرتمند هستند. دویزیوسو افزود :

من یاماها را در شکل خوبی نمی بینم. این را می توان در افت سرعت ولنتینو و تنزل به رتبه های پایین تر دید‌. این اتفاق برای ماوریک هم افتاد اما با شدت کمتر.

در شروع مسابقه متوجه شدم که روسی دچار مشکل است چون اگر شرایط برایش مهیا بود تعداد بیشتری از ما را شکست می داد و در رتبه های بالا بود.

مسابقه امروز نشان داد قدرت شاسی یاماها زیاد بوده و در پیچ های سریع خیلی قدرتمند هستند اما جنبه های دیگری وجود دارد که ضعیف هستند. این پیروزی مهمی برای آن ها به خصوص شخص وینالس بود. وی به این پیروزی احتیاج داشت.

آندره اذعان کرد که هیچ تضمینی برای دومی وجود ندارد و او با وجود اینکه سپنگ پیست مورد علاقه دوکاتی است، همچنان ولنتینو را رقیب اصلی خود می داند.

آندره ادامه داد :

من مقداری فاصله گرفته ام اما یک اشتباه می تواند همه چیز را تغییر دهد. من می توانم مسابقه مالزی را ببرم اما اگر من اشتباهی کنم و زمین بخورم او پشت سر من بوده و با عبور از من می تواند در جدول رقابت ها از من پیشی بگیرد‌. باید تمرکز کنیم چون این پیست مورد علاقه روسی نیز هست.

فکر کنم مسابقه جزیره فیلیپ بهترین شانس برای او بود و خوشبختانه جلوتر از وی مسابقه را تمام کردم. اما نمی خواهم فکر کنم که رقابت تمام شده و به دنبال نتیجه خوبی در مالزی هستم.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید