Register

6 + شانزده =

A password will be e-mailed to you.

موتوراسپرت ایران – رانندگان تویوتا فرناندو آلونسو،سباستین بوئمی و کازوکی ناکاجیما برای سومین بار متوالی در فصل جاری این بار فاتح مسابقات قهرمانی استقامت در سیلورستون شدند.

تویوتا خیلی زود برتری خود در LMP1 را طبق آنچه که انتظار می رفت به رقیبان خود دیکته کرد. هردو خودرو پروتوتایپ هیبریدی TS050  پس از طی 1/3 اول مسابقه رقابت درون تیمی را آغاز کردند. در حالی که SMP-BR1 شماره 17 و ربلیون شماره 3 در پیچ اول باهم برخورد کردند و جنسون باتن خیلی زود به دلیل مشکل موتور خودروی خود مجبور به کناره گیری از مسابقه شد.

پس از گذشت 2 ساعت اول مسابقه رهبری ارکستر در حال اجرا در سیلورستون را فرناندو آلونسو با تویوتا شماره 8 خود به دست گرفت. پس از 2 خودروی تویوتا در این فاز از مسابقه، ربلیون ریسینگ جایگاه های سوم و پنجم را از آن خود کرد و دست بالا را داشت. در جایگاه چهارم خودروی SMP-BR1 قرار داشت و هر 3 تیم دیگر در دسته LMP1 از دور مسابقه خارج شدند.

در فاز انتهایی مسابقه همچنان دو خودروی تویوتا پیش تاز بودند تا این که کامویی کوبایاشی 50 دقیقه به پایان مسابقه مقداری از داونفورس محور جلوی پروتوتایپ خود را از دست داد و دیگر قادر نبود تا با سرعت دیگر خودرو تویوتا یا به اصطلاح “خودروی خواهر” خود ادامه دهد. در این هنگام سباستین بوئمی با عبور از کوبایاشی پیروزی را برای خود و هم تیمی هایش به ارمغان آورد.

در بخش LMP2 اما Jackie Chan DC Racing کاملا بی رقیب بود و تنها کسی که برایشان مزاحمت ایجاد کرد خودشان بودند! جایی که خودروی شماره 38 آن ها به علت استارت زودتر از موعد و یا “Jump Start” با جریمه مواجه شد و خودرو شماره 37 مجبور به تعویض تایر پنچر خود شد و سایر خودرو های پروتوتایپ دیگر این دسته به هیچ وجه سرعت مسابقه ای آنها را نداشتند. #36 Signatech-Alpine هم بعد از دو خودروی DC-Orecas سوم شد.

در کلاس GTE-Pro اما کوین استره با Porsche #92 نهایت استفاده از برخورد دور آغازین خودرو های کلاس LMP1 را برد و از جایگاه پنجم کلاس خود، پیشتازی را از آن خود کرد. اما خیلی زود توسط فورد به چالش کشیده شد و جایگاه خود را از دست داد. برخورد Ferrari #71 با SMP-BR1 منجر به ورود خودروی ایمنی شد و پس از خودروی ایمنی Ford-Duo به پیت رفت تا فراری جلوتر از پورشه و استون مارتین جایگاه اول را از آن خود کند. فراری هم چنان خود را تا انتها خودرویی شکست ناپذیر جلوه داد و دو خودروی پورشه توان شکست دادن Ferrari 488 GTE با رانندگی جیمز کالادو و الساندرو پیر گوییدی را نداشتند.

در کلاس آماتور ها یا همان GTE-Am در ابتدا دو تیم استون مارتین و Project-1 Porsche  بسیار خوب ظاهر شدند اما در انتها تیم دیگری از پورشه بود که سکوی اول را بدست آورد. در آخرین ساعت مسابقه دو تیم ذکر شده مجبور به اجرای جریمه 75 ثانیه ای شدند تا پس از Proton-Porsche با رانندگی دمپسی پروتون به ترتیب دوم و سوم شوند.

یک دیدگاه

  1. Moein

    8

    0

    آلونسو با این شانسش همون دو تا قهرمانی هم زیاده واسش
    هر دو تا تویوتا بعد مسابقه فاقد صلاحیت شدن?