مجله خودرو ایران – از دو هفته قبل، بوگاتی شروع به پخش تصاویر و ویدئوهایی کوتاه برای معرفی دیوو کرده است. این تیزرهای 8 قسمته در شبکه اجتماعی این خودروساز به اشتراک گذاشته خواهند شد که تا همین جا چهار ویدئو در اختیار ما قرار گرفته است. اگر هول شده اید که چه چیزی را از دست دادید، باید بگوییم که فعلا هیچ چیز، این ویدئوها اطلاعاتی را به ما داده اند که قبلا هم از آن ها خبر داشتیم.

ویدئوها را پایین تر برای شما قرار داده ایم. به گوش، خطر لو رفتن داستان!! رئیس بوگاتی، استفن وینکلمن به ما می گوید که ماشینی که بر پایه چیرون طراحی شده است سبک خواهد بود و داونفورس زیادی خواهد داشت تا چابک و سریع باشد. رئیس بخش طراحی بوگاتی، آشیم آنشیت نیز در ویدئوش می گوید که این ماشین به افتخار آلبرت دیوو، راننده مسابقه ای بوگاتی در دهه 20 میلادی نام گذاری شده است. رئیس بخش طراحی بیرونی بوگاتی، فرانک هیل نیز بیان می کند که این ماشین اصالت بوگاتی بودنش را حفظ خواهد کرد ولی فرمی جدید در طراحی خواهد داشت. در ویدئو آخر نیز رهبر پروژه دیوو، پیره روملفانجر دوباره یادآوری می کند که ماشین وزن کمتر و داونفورس بیشتری خواهد داشت.

 

 

 

 

همانطور که قبلا بیان کردیم، جواهر بعدی بوگاتی به افتخار آلبرت دیوو نامگذاری شده است. راننده ای فرانسوی مشغول در دهه 20 میلادی که دو بار در مسابقه تارگا فلوریو پیروز شده بود. ساخت دیوو محدود خواهد بود و تنها قرار است 40 نسخه از آن معرفی شود که هر کدام تقریبا 5 میلیون یورو قیمت خواهد داشت.

طبیعتا ما دوست داریم که ببینیم این دیوو دقیقا چه چیزی خواهد بود، و مهم تر از آن اینکه از پس چه کارهایی بر می آید. وقتی چیرون در سال 2016 با W16 توربو چهارگانه معرفی شد، همه انتظار داشتند که پادشاه بی چون و چرای سرعت باشد. آن ها رکورد 0 تا 400 را زدند ولی سپس کونیخ‌زگ با آگرا RS وارد میدان شد و کاسه و کوزه بوگاتی را به هم زد. هنوز هم منتظریم که بوگاتی با چیرون رکورد 483 کیلومتر بر ساعت را بزند و در همین حین ما داریم درباره دیوو صحبت می کنیم که سرعت کم تر و داونفورس بیشتری خواهد داشت.

آیا این به این معناست که بوگاتی بی خیال رکوردهای سرعتی شده است؟ و مهم تر از آن، آیا این سازنده به دنبال بدست آوردن رکورد نوربرگرینگ است؟ همه این ها را در 2 شهریور، وقتی دیوو معرفی شود خواهیم فهمید.

دیدگاه خود را بیان کنید