مجله خودرو ایران – بالاخره پس از سالها انتظار دوستداران تویوتا سوپرا می توانند نسخه جدید این خودرو را تجربه کنند . شرکت تویوتا قرار است در ژانویه 2019 در نمایشگاه خودرو دیترویت از این سورپرایز بزرگ خود رونمایی کند . پنل های بدنه همان پنل های بدنه نسخه تولیدی می باشد و تنها می بایست برخی تجهیزات خودرو مانند بال عقب و اسپلیتر را حذف نمود .

تویوتا سوپرا جدید

تویوتا سوپرا جدید – نمای جلو

تویوتا سوپرای جدید یک پروژه مشترک با شرکت بی ام و می باشد اما لزوما خودروهای یکسانی ارائه نخواهد شد . مدیر پروژه سوپرا آقای تتسویا تادا ( Tetsuya Tada ) اعلام کرده است که ما سعی می کنیم از میراث سوپرا حفاظت کنیم و همان راه را ادامه دهیم و آن هم ارائه یک خودرو اسپرت خالص می باشد . موارد بسیاری کمی مشترک خواهد بود و سعی می شود که مانند پروژه GT86 و سوبارو نشود . تتسویا تادا پروژه GT86 را نیز رهبری کرده است . اگر به بی ام و Z4 جدید دقت کنید کاملا موارد تفاوت را مشاهده می کنید ، طراحی داخلی و طراحی خارجی سوپرا کاملا محصول تویوتا است . تتسویا تادا اعتقاد دارد تویوتا سوپرا برادر بزرگ تر GT86 می باشد ولی از آن بزرگ تر نیست چون یک خودرو اسپرت دو نفره می باشد .

تویوتا سوپرا جدید

تویوتا سوپرا جدید – نمای روبرو

چیزی که برای هواداران تویوتا سوپرا با اهمیت است وجود یک پیشرانه شش سیلندر توربو و دیفرانسیل عقب است . آیا بی ام و مدل Z4 این مسخصات را ندارد ؟ چرا پس دو شرکت با یکدیگر همکاری کرده اند . در واقع می توان گفت تویوتا سوپرا نتیجه همکاری مشترک بی ام و و تویوتا در سال 2012 برای تولید باتری های لیتیوم-یونی و برنامه جدید تولید خودروها با سیستم موتور عقب دانست .

تویوتا سوپرا جدید

تویوتا سوپرا جدید – نمای پشت

و اما مشخصات فنی ، به گفته تویوتا این خودرو دارای یک پیشرانه 3 لیتری و قدرتی معادل 335 اسب بخار خواهد بود . همچنین ساختار پایه سیستم تعلیق خودرو نیز مشابه بی ام و و بنا بر گزارش های موجود به همراه یک سیستم انتقال اتوماتیک هشت سرعته می باشد . وزن خودرو معادل 1496 کیلوگرم می باشد . این خودرو به طول 4380 میلیمتر ، عرض 1855 میلیمتر و ارتفاع 1290 میلیمتر می باشد . برای این خودرو رینگ های 17 اینچی با لاستیک های جلو 225/50 و لاستیک های پهن تر در عقب خودرو 255/45 در نظر گرفته شده است . البته به احتمال زیاد این خودرو در نسخه های شهری با چندین مشخصات متفاوت عرضه خواهد شد .

تویوتا سوپرا جدید

تویوتا سوپرا جدید – فضای داخل خودرو

انتظار می رود این خودرو با قیمت پایه 40 هزار دلار وارد بازار شود .