مجله خودرو ایران – آپولو اینتنسا ایموزن با طراحی متفاوتی در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. ظاهری که از سلاح‌های جنگی حتی خشن‌تر است. طراح اینتنسا، جز طرافداران سرسخت بت‌من است (همانطور که واضح است!). رئیس شرکت اذعان کرد که هدفشان ساخت ابر‌خودرویی است عاری از هرگونه موتور الکتریکی یا پیشرانه هایبریدی و حتی توربوشارژ است. پس انتظار به همراه داشتن تکنولوژی‌های جدید را از آپولو نداشته باشید. هدف نزدیک بودن به اتومبیل‌های مسابقه‌ای دهه ۹۰ میلادی و ترکیب آن با فیبر کربن است.

آپولو اینتنسا ایموزن

هنگام رونمایی از اینتنسا، رئیس آپولو اذعان کرد که تصمیم بر این بود که ابتدا ۱۰ عدد اینتنسا ایموزن با حدود قیمت ۲میلیون پوند و تنها برای رانندگی در پیست ساخته شود، همانند استون مارتین Vulcan و فراری FXXK. پس از انجام تحقیقات و البته کسب درآمد از فروش آن ۱۰ اتومبیل، مدل جاده‌ای اینتنسا با مقداری تغییرات تولید خواهد شد.

آپولو اینتنسا ایموزن

بحث اینجاست، شخصی که ۲میلیون پوند برای ابرخودرو خود خرج می‌کند غالباً کسی می باشد که از نظر مالی هیچ گونه محدودیتی ندارد. پس آپولو قدم اول را برای دریافت تردد شهری اینتنسا برداشته است. دانستن اینکه اتومبیلی با پیشرانه تنفس طبیعی ۱۲ سیلندر که توانایی تولید ۷۶۹ اسب بخار را دارد (با توجه به ادعای آپولو) و با توجه به ایرودینامیک فوق العاده این خودرو که توانایی تولید۱۳۵۰‌کیلوگرم نیروی رو به پایین را دارد یعنی چیزی بیشتر از وزن خود اتومبیل (۱۲۵۰‌کیلوگرم) این نکته که این خودرو امکان تردد در شهر را پیدا کند زبان همه را بند می‌آورد.

در رویداد‌ نمایشی جدید هنگ‌کنگ ، آپولو پروتوتایپ اینتنسا را در خیابان‌های شهر به نمایش در آورد. آپولو اذعان کرد:

هدف فقط رسیدن به یک اتومبیل با توانایی‌های مثال زدنی در پیست نیست… بلکه بازار هدف ما پیروی از قوانین و مقررات جاده‌ای هم هست و در این رویداد تصمیم گرفتیم تا مفهوم رانندگی در شهر اینتنسا را به نمایش بگذاریم.

تجربه شنیدن صدای پیشرانه ۱۲ سیلندری اینتنسا در تونل‌های شهری مفهوم جذابی به نظر می‌رسد.

آپولو اینتنسا ایموزن

اظهارات آپولو از این تصور که اینتنسا را در پارکینگ مرکز خرید نزدیک خانه‌تان ببینید بسیار دور است. اما تاکتیک آپولو معقول به نظر می‌آید. زمانی که مکلارن اعلام کرد P1 را می‌خواهند به یک اتومبیل قوی‌تر با نام P1 GTR ارتقاء بدهد، هدف تنها ساخت اتومبیلی برای استفاده در پیست بود. اما شرکت لنزنته (Lanzente)، همکار قدیمی مکلارن در ساخت اتومبیل مسابقه‌ای ، وارد کار شد و هم‌اکنون تعداد P1 GTR هایی که پلاک تردد شهری دارند بیشتر از تعدادی است که ندارند!

حتماً به گوشتان رسیده که استون مارتین Vulcan هم مجوز تردد در سطح شهر را دریافت کرده است و با وجود اینکه فراری هیچ وقت به طور رسمی اجازه صادر نکرد، تعدادی از FXX هایی که بر پایه Enzo ساخته شده بودند در چند سال گذشته پا به جاده‌های شهری گذاشتند. اینکه به این سبک از اتومبیل برچسب تنها برای پیست بزنیم استباه است، چون که این گونه اتومبیل‌ها بیشتر وسیله‌ای است برای ثروتمندان تا شماره‌ پلاک اتومبیل‌ هایشان را یکدست کنند.

آپولو اینتنسا ایموزن

به نظر می‌رسد که آپولو در این سبک موفق خواهد بود. نظر شما چیست‌؟