Register

3 × چهار =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – مکس چیلتون راننده سابق فرمول یک با توجه به فاصله بسیار زیاد بین تیم های برتر و دیگر تیم ها اعتقاد دارد فرمول یک از حالت ورزشی خود خارج شده است.

چیلتون قبل از ورود به سری مسابقات ایندی کار در سال های 2014 و 2015 برای تیم مانور ماروسیا رانندگی می کرد. چیلتون معتقد است مسابقات ایندی بسیار نزدیک و رقابتی است اما فرمول یک در وضع کنونی به یک ورزش کسل کننده تبدیل شده است.

او گفت:

مشکل کنونی فرمول یک این است که یک فاصله چهار ثانیه ای بین خودرو های پیشتاز و عقب وجود دارد که باعث خراب شدن جنبه ورزشی آن شده است. ورزش واقعی در زمینی برابر یا تا حدودی یکسان برگزار می شود. موتوراسپرت به هیچ وجه به دنبال همچنین وضعی نیست.

من فکر می کنم مسابقات ایندی کار در سال آینده بسیار نزدیک تر از قبل برگزار خواهد شد. تقریبا همه از شاسی یکسانی استفاده می کنند و اختلاف موتور نیز بسیار ناچیز است و مطمئن هستم فصل جالبی پیش رو است.

فرناندو آلونسو در ایندی500

فرناندو آلونسو در ایندی500

شاید بتوان بهترین عملکرد چیلتون در مسابقات ایندی کار را رسیدن به رده چهارم در مسابقه ایندی 500 دانست. چیلتون همچنین عملکرد فرناندو آلونسو در مسابقه ایندی 500 را ستایش کرد اما از برنده نشدن آلونسو در مسابقه نیز خوشحال است:

من همیشه آلونسو را یکی از بهترین راننده های تاریخ فرمول یک می دانم. او بسیار با استعداد است و می دانیم افراد با استعداد به سرعت می توانند چیز های جدید را بیاموزند. اما او بسیار سریع تر از آنچه تصور می کردم بود. با این حال باید بگویم بسیار خوشحالم که او در مسابقه ایندی کار برنده نشد چون اگر این اتفاق رخ می داد ما ( راننده های ایندی کار ) بسیار احمق جلوه می کردیم.

اما او گفت چیزهای بسیار شگفت انگیزی در این مسابقات دیده و از رقابت در این مسابقه بسیار خوشحال است و ما نیز دیدیم که او چگونه با شجاعت چالشی جدید را انتخاب کرد و با تمام توان برای بردن جنگید. این چیزی است که فکر می کنم برای کمک به ایندی کار خوب بود.

یک دیدگاه

  1. mazroid7

    10

    2

    دوست عزیز من پارسال هم گفتم یه مطلب درباره آیلند بزنید . اولین پیست فرمول یک ایران (آیلند ) ماه آینده افتتاح میشه اونوقت بزرگترین سایت فرمول یک ایران تا حالا هیچ خبری در موردش نزده .