Register

5 × 2 =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – صفر تا صد اینفینیتی Q60 Red Sport 400 یک و نیم ثانیه سریع تر از مرسدس بنز C300، شش دهم ثانیه سریع تر از بی ام و 340i و 5.2 ثانیه سریع تر از تویوتا پریوس است. تمامی این اطلاعات در کوتاه ترین زمان ممکن به لطف ربات پیام رسان فیسبوک به نام Infiniti Q60 SpeedBot که با همکاری مجله موتورترند ساخته شده، بدست آمده اند.

روش کار ساده است: مسنجر فیسبوک را باز کنید و infinitiq60speedbot را جستجو کنید( و یا مستیقماً می توانید به صفحه Infiniti Q60 SpeedBot بروید ) و سپس یک پیام حاوی نام خودروی مورد نظر خود را ارسال کنید. ربات پاسخ شما را با انجام مقایسه ای بین شتاب اولیه خودروی انتخابی شما و نسخه 400 اسبی از Q60 کوپه، به همراه نظری مختصر می دهد. به طور مثال پس از ارسال نام تویوتا پریوس برای مقایسه با متن زیر مواجه شدیم: آیا می دانید هیبرید های تویوتا انتخاب هایی عجیب برای مقایسه با Q60 می باشند؟!

منبع این اطلاعات داده های حاصل از تست های 7 سال اخیر موتورترند است. این داده ها حاوی اطلاعات شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت بالغ بر 1500 خودروی مورد بررسی بین سال های 2011 تا 2017، با استفاده از تجهیزات زمان گیری موتورترند است.

کریس والتون، ویراستار بخش تست های جاده ای موتورترند، در مورد این پروژه اظهار داشته:

این زمان های 0 تا 100 بر مبنای نتایج واقعی هستند و نه صرفا ادعای کارخانجات. تمامی آزمایشات ما با دستگاه Racelogic VBOX و توسط راننده های چیره دست که دهه‌ها در پیدا کردن بهترین روش لانچ با هر خودرو تجربه دارند، گردآوری شده اند. ما بار ها آزمایشات را تکرار می کنیم تا بهترین تکنیک و حالت رانندگی را پیدا کنیم، شرایط دقیق جوی را با دستگاه Computech RaceAir ثبت می کنیم و با استاندارد SAEJ1349 زمان های شتاب گیری را با توجه به درجه هوا، رطوبت و فشار هوا تصحیح می کنیم تا مطمئن شویم که شرایط محیطی بر اعداد بی تاثیر شده اند. تمامی این کار ها حاکی از آن است که ما نتایجی بهینه و واقعی را در اختیار داریم که بهترین مبنا برای مقایسه اند.

تمامی خودرو ها با اینفینیتی Q60 Red Sport 400 با موتور سه لیتری شش سیلندر خطی توئین توربو که ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۷۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند، مقایسه می شوند.

ایفینیتی Q60 Red Sport 400

هنگامی که دوج وایپر را برای رقابت انتخاب کنید ربات اعلام می کند که زمان مورد نیاز برای وایپر ۳.۳ ثانیه است اما در ادامه اضافه می‌کند دوج وايپر برای یک ثانیه سریع تر بودن نیاز به یک موتور خیلی بزرگ دارد. اگر پورشه ۹۱۱ توربو اس را تايپ کنید ربات جواب می دهد که پورشه با اختلاف دو ثانیه اینفینیتی را شکست می دهد و می گوید: به هر حال این یک ۹۱۱ توربو است.

حتی هنگامی که اعداد به هم نزدیک هستند باز هم ربات ترسی از رک بودن ندارد. برای مثال سوبارو WRX STI در حدود ۴.۹ ثانیه برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت زمان لازم دارد و ربات اعلام می کند که Q60 با اختلاف نیم ثانیه WRX STI را شکست می دهد و یا در مورد لکسوز RC F با شتاب ۴.۳ ثانیه ای می گوید: به اندازه یک پلک زدن با هم اختلاف دارند.

فیل اُکانر مدیر روابط عمومی اینفینیتی در مورد SpeedBot می گوید:

ما می دانیم که علاقمندان به خودرو دوست دارند تا صفر تا صد اتومبیل های مختلف را با هم مقایسه کنند و تا جایی که می توانند از حق خود دفاع کنند. بزرگترین نکته مثبت در مورد همکاری با موتورترند دسترسی به داده های خام صفر تا صدهای واقعی است و این فرصت را به ما می دهد تا به دنیا نشان دهیم که Q60 Red Sport 400 می تواند پابه‌پای خودروی پرفورمنس مورد علاقه آن ها بتازد و حتی در بسیاری از موارد به طرز قابل توجهی سریع تر باشد. در کل کار با SpeedBot یک تفریح خوب محسوب می شود که در عین حال توان رقابتی Q60 Red Sport 400 نشان می دهد.