Register

بیست − 9 =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – آئودی R8 Spyder یک کابریولت با قابلیت برنزه کردن شماست که بیشتر از یک کروکی معمولی برای اسپرت بودن تلاش می کند. نسل دوم اسپایدر سال پیش معرفی شد که تنها با یک پیشرانه V10 ضعیف تر از R8 در دسترس است اما اکنون آئودی موتور ده سیلندر 5.2 لیتری V شکل با 610 اسب بخار قدرت که از مدل بالارده R8 V10 Plus قرض گرفته شده را در زیر عرشه کشیده انتهایی آن قرار داده است.

R8 V10 Plus اسپایدر با برچسب قیمت 145 هزار یورویی در حدود 15000 یورو گران تر از اسپایدر استاندارد است. بله گران است، در واقع آئودی به اندازه فولکس واگن پولو قیمت را بالا برده در حالی که افزایش قدرتی در حدود موتور فولکس واگن آپ بوده است، اما جراحی Plus به همین 70 اسب اضافه ختم نمی شود.

Audi R8 Spyder Plus Rear View

تعداد زیادی قطعات فیبر کربن از جمله اسپویلر ثابت عقب، ترمز های سرامیکی و حالت های عملکردی متغیر برای موتور مواردی هستند که به صورت پیش فرض بر روی این مدل قرار گرفته اند و به صورت آپشن بر روی مدل استاندارد، در حدود 13000 یورو قیمت دارند. پس انتخاب Plus بسیار ارزشمند است.

25 کیلوگرم کاهش در وزن در کنار افزایش قدرت موتور، اسپایدر را در 3.3 ثانیه به صد کیلومتر در ساعت می رساند که 0.3 ثانیه سریع تر از قبل است. حداکثر سرعت نیز با افزایشی خفیف به 328 کیلومتر بر ساعت می رسد ولی با وجود تمامی این موارد مصرف سوخت و میزان آلایندگی آن پسرفت داشته است.

Audi R8 Spyder Plus Engine

در توانایی حرکتی تیزتر و سریع تر شده است، البته از نظر ما برای اثبات بهبود واقعی در عملکرد نیاز به مسیری مستقیم از پیست است. جدا از بحث سریع بودن، سرعت نقطه قوت در بازاریابی R8 نیست بلکه این صدا و حس ایجاد شده تا رسیدن به سرعت است که مجذوب کننده است. توربویی وجود ندارد و می توانید بیشتر و بیشتر پدال را فشار دهید. خط قرمز پیشرانه در 8000 دور بر دقیقه است و برگ برنده R8 درست در همین نقطه است.

تمام زمان بررسی همراه با بارش باران و یا خیسی زمین بود اما با این وجود تقاضای بیرون آمدن آفتاب را نداشتیم چون آئودی برای شرایط غیر ایده آل دو راه در مقابل شما می گذارد. ابتدا می توانید شیشه کوچکی که در پشت سرتان قرار دارد را بالا بکشید و صدای احساسی V10 از فضای کوچک باقی مانده بشنوید. راه دوم بستن کامل سقف است که به صورت برقی و ظرف 20 ثانیه انجام می شود.

ترکیب 610 اسب بخار با چسبندگی حاصل از سیستم چهار چرخ محرک به همراه شلاق های گیربکس 8 سرعته مجهز به پدال شیفتر فرمان به این معناست که با خودرویی به غایت سرکش مواجه ایم. به دلیل وزن 1.7 تنی، ترمز ها در پیست وظیفه دشواری دارند که ضعیف شدن زود هنگام و دور از انتظاری را برای سرامیک ها در پی داشت، البته به نظر می رسد برای رانندگی در خارج از پیست کافی باشند.

پس از صحبت کردن راجع به تقویت موتور و ترمز ها، نوبت به صندلی ها می رسد که البته نسبت به نسخه استاندارد R8 قابلیت تنظیم کمتری دارند. در مدل کوپه مشکلی ایجاد نمی شود اما در کابریولت به دلیل نبود سقف و لزوم تقویت ساختار، کابین مقداری کوچک تر است که افراد قد بلند این مورد را بیشتر حس می کنند. چرم ناپای بکار رفته بر روی صندلی ها حاوی رنگدانه های خاصی می باشد که از گرم شدن بیش از حد آن ها در مقابل نور خورشید جلوگیری می کند.

Audi R8 Spyder Plus Interior

در مجموع آئودی R8 Plus کابریولت از بهترین های کلاس خود می باشد که لذت رانندگی با یک خودروی اسپرت در هوای آزاد را فراهم می کند و در نبرد های خیابانی نیز در برابر بسیاری از اسپرت های خیابانی رو سفیدتان می نماید.

 

یک دیدگاه

  1. Svettel46

    3

    0

    اروپایی ها هم ماشین سوار میشن ماهم ماشین سوار میشیم(پراید=تابوت مرگ دسته جمعی)