Register

20 − 5 =

A password will be e-mailed to you.

موتوراسپورت ایران – دوشنبه‌ای دیگر فرارسید و در خدمت شما هستیم تا سومین سری از مجموعه مقالات «موتوراسپورت در هفته‌ای که گذشت» را به شما عزیزان تقدیم کنیم. امیدواریم با نظرات و انتقادات خود به بهبود هرچه بیشتر این مقالات کمک کنید. بگذریم! به سراغ رقابت‌هایی می‌رویم که در هفته گذشته برگزار شد.

نسکار ایکس‌فینیتی: برد کسلوسکی فاتح مرحله ریچموند 2

یک برد شیرین برای برد! کایل بوش که تا دور 234 خود را برای جشن قهرمانی آماده می‌کرد، ناگهان با سبقتی بی‌نظیر از کسلوسکی مواجه شد. برد توانست 16 دور پایانی را در رده نخست بماند و بوش را در فاصله 3 ثانیه‌ای خود نگه دارد. تی دیلون، دنیل همریک، الیوت سدلر، کریستوفر بل، ویلیام بایرون، جاستین آلگایر، دیل ارنهارت جونیور و برنان پول رده‌های سوم تا دهم را کسب کردند.

نسکار-ایکس-فینیتی

نسکار ایکس‌فینیتی در پیست ریچ‌موند

نسکار کاپ: جوی لوگانو؛ نشد که بشود!

لوگانو که در مسابقه قبلی در پیست ریچ‌موند توانست مقام نخست را کسب کند، این بار بخت با او یار نبود و به جایگاه دومی قناعت کرد. بااین‌حال، کایل لارسن با خودروی شورلت خود توانست با ایجاد فاصله کمتر از یک ثانیه جلوتر از دیگر رقبا، خط پایان را پشت سر بگذارد. رایان نیومن، کورت بوش، دنی هملین، اریک جونز، دنیل سوارز، جیمی جانسون، کایل بوش و چیس الیوت مقام‌های سوم تا دهم را از آن خود کردند.

نسکار-کاپ

رقابت سنگین در نسکار کاپ

از نکات موردبحث این مسابقه می‌توان به اسپین شدن دانیکا پاتریک در دور 256 اشاره نمود که باعث شد تا آمبولانس وارد پیست شود. وقتی مسئولان دریافتند که چه خطایی را مرتکب شده‌اند، سریعاً به راننده دستور دادند تا از پیست خارج شود. اما تنها راه خروج از پیست پیت‌لین بود که با توجه به پرچم زرد بسیاری از رانندگان مسابقه برای تعویض لاستیک به درون جایگاه‌ها آمدند. ورود آمبولانس به پیت‌لین همانا و شلوغی ابتدای ورودی همان! شاید راننده این آمبولانس آخرین باری باشد که در مسابقه حضور پیدا می‌کند؛ بااین‌حال اتفاقی بود که می‌توانست به یک فاجعه تبدیل شود.

نسکار-کاپ

حضور آمبولانس در پیست

DTM نوربرگرینگ: لوکاس آئوئر پیروز مسابقه نخست، ناکام مسابقه دوم!

این رقابت، نخستین مسابقه‌ای در پیست بارانی نوربرگرینگ و سری رقابت‌های DTM بود که مرسدس توانست مقام‌های 1-2-3-4 را کسب کند. ماشین صورتی‌رنگ آئوئر در دور پایانی توانست از پاول دی‌رستا سبقت بگیرد و با طی زمان 54 دقیقه و 12.443 ثانیه توانست پیروز مسابقه نخست باشد. رابرت ویکنز و مارو انگل چهار نفر برتر تیم مرسدس را تشکیل می‌دهند. رنه راست، جیمی گرین، ادواردو موراتا، آگوستو فارفوس، مارکو ویتمن و گری پافت به ترتیب در رده‌های پنجم تا دهم جای گرفتند. ضعف بی‌ام‌و در مسابقه اول به‌خوبی مشهود بود و خودروی M4 در مقابل RS5 و خصوصاً C63 حرفی برای گفتن نداشت.

DTM-نوربرگرینگ-لوکاس-آئوئر

لوکاس آئوئر

در مسابقه دوم گویا مارکو ویتمن و برنو اسپنگلر دوباره خود را یافتند و درنتیجه بی‌ام‌و توانست از 6 پودیومی که می‌توانست کسب کند، حداقل یکی را به دست آورد. بااین‌حال ویکنز و دی‌رستا مقام‌های اول و دوم مرسدس را همچنان در مسابقه دوم حفظ کردند. مارو انگل، ماتیاس اکستروم، جیمی گرین، تیمو گلوک، آگوستو فارفوس و تام بلامکویست پنجم تا دهم شدند. همچنین آئوئر که در مسابقه نخست پیروز شده بود در مسابقه بعدی به رده سیزدهم قناعت کرد.

DTM-نوربرگرینگ-رابرت-ویکنز

رابرت ویکنز

موتو 2: تصادف 22 موتورسوار ازجمله موربیدلی در مسابقه میسانو

دومینیک آگرتر توانست برای دومین بار در رقابت‌های موتو 2 پیروزی کسب کند و این‌بار بالاتر از هم‌وطن خود، تام لوتی قرار گرفت. حافظ سیهایرین، فرانچسکو باگنایا، برد بیندر، ساندرو کورتسه، فابیو کوارتاراتو، سیمون کورسی، خایرول ایده‌ام پاوی و جسکو رافین توانستند به ترتیب سوم تا دهم شدند.

موتو-2-تکاکی-ناکاگامی

تکاکی ناکاگامی

موتو 3: پیروزی فناتی در روز پرحادثه و اختلاف فاصله 28 ثانیه‌ای

رومانو فناتی به دومین پیروزی خود در فصل 2017 دست‌یافت و بافاصله زیادی از خوان میر از خط مسابقه گذر کرد. فابیو دی جیانانتونیو، فیلیپ اوتل، نیکولا بولگا، بو بندسنیدر، جاکوب کورنفیل، آلبرت آرناس، آندرا میگنو و جائومه ماسیا در رده‌های سوم تا دهم قرار گرفتند.

موتو-3-میسانو

پیست خیس میسانو

مسابقات جهانی رالی‌کراس: تانر فوست راننده برتر مسابقه سیاتل

برای دومین سال متوالی تانر فوست، مجری مشهور تاپ گیر آمریکا و راننده تیم فولکس‌واگن آندرتی، توانست در پیست اورگرین پیروز مسابقه لقب گیرد. اسکات اسپید (هم‌تیمی تانر فوست)، کریس آتکینسون، استیو آرپین، الیور اریکسون، آستین دین، پاتریک سندل، میشل دجونگ و سباستین اریکسون به ترتیب از خط مسابقه گذشتند.

فولکس-واگن-تانر-فوست

تانر فوست