مجله خودرو ایران – این روزها در حالی که همه منتظر رونمایی از سری 8 ب ام و و مدل M8 این سری هستند ، خودروساز باواریایی سخت مشغول آماده کردن مدل دیگری از سری 8 موسوم به M8 کانورتیبل است . نمونه اولیه از این مدل با سقف جمع شونده در نزدیکی‌های نوربرگرینگ که از چرخ ها و ترمزهای بزرگ و خروجی چهارگانه اگزوز بهره می‌برد، مشاهده شده است.

از نمای رو به رو M8 کانورتیبل بسیار شبیه به مدل کوپه ی خود که آن هم در حال گذراندن تست‌های مختلف می‌باشد ، است و از ورودی های هوای بزرگ در قسمت جلو برخوردار است . اینکه ب ام و دقیقاً از چه موتوری برای این مدل استفاده خواهد کرد مشخص نیست اما به احتمال زیاد از یکی از موتورهای 4.4 لیتری V8 تویین توربوی این شرکت بهره خواهد برد . مدل 2018 ب ام و M5 که این هفته از آن رونمایی شد به نسخه‌ی به روز شده این موتور با قدرت 600 اسب بخار و گشتاور 750 نیوتن متر مجهز شده است که به نظر برای مدل M8 کافی هم می باشد اما به عقیده برخی شاید قدرت موتور تا 650 اسب بخار نیز افزایش پیدا کند . البته این امکان هم وجود دارد که ب ام و از موتور 6.6 لیتری V12 در M8 استفاده کند.

بی.ام.و M8 کانورتیبل

ب ام و M8 کانورتیبل

اطلاعات کمی در مورد مدل M8 در اختیار هست اما اگر شباهت‌های زیادی به کانسپت سری 8 داشته باشد بسیار با شکوه خواهد بود . تولید سری 8 از سال 2018 شروع می شود که شامل مدل‌های M8 کوپه و کانورتیبل نیز خواهد بود.