Register

یازده + 10 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران: پاول دی رستا بعد از چندین سال دوری از مسابقات، جایگزین فیلیپه ماسا خواهد شد. مرد برزیلی به دلیل بیماری از ادامه­‌ی رقابت در گرندپری مجارستان باز ماند.

ماسا که در روز جمعه سرگیجه داشت، بعد از معاینات اولیه‌ در مرکز بهداشتی پیست هانگارورینگ به یکی از بیمارستان های بوداپست منتقل شد اما پزشکان اعلام کردند که خطری ماسا را تهدید نمیکند.

راننده‌ی اول تیم ویلیامز برای تمرین روز شنبه آماده شد اما دوباره احساس ناراحتی کرد و در حالی که تنها 12 دور را به ثبت رسانده بود، تمرین خود را نیمه کاره رها کرد.

با توجه به اینکه گرندپری مجارستان از نظر فیزیکی یکی از دشوارترین مسابقات فصل است، ماسا تصمیم گرفت در این رقابت شرکت نکند و جایش را به پاول دی رستا راننده‌ی رزرو  تیم ویلیامز بدهد.

فیلیپه ماسا – گرندپری بریتانیا 2017

دی رستا که از دیشب صحبت‌هایی مبنی بر جایگزینی‌اش شده بود، این چالش را پذیرفت و ساعتی پیش موافقت کرد که در تعیین خط شرکت کند. او که در هیچکدام از تمرینات حضور نداشته، باید تایم خود را در بازه­‌ی زمانی 107% سریعترین تایم به ثبت برساند تا بتواند مسابقه را در کنار رانندگان دیگر استارت بزند.

این اولین استارت دی رستا بعد از گرندپری برزیل 2013 است. راننده‌ی بریتانیایی که آن زمان برای فورس ایندیا می­‌راند، در این چند سال در مسابقات دی تی ام حضور داشت و راننده‌ی تیم مرسدس بود.

 

3 دیدگاه

 1. Meysam..LaFerrari

  0

  12

  107 درصد که خیلی زیاده (بیش از 10 ثانیه با نفر اول) منم ببرن میتونم همچین رکوردی بزنم?

  • سجاد

   8

   1

   تو این پیست با توجه به زمانها میشه تقریبا 6 ثانیه چرا 10 ثانیه؟

   • Meysam..LaFerrari

    4

    1

    آره حق با توئه اشتباه کردم?
    ولی خب 6 ثانیه هم کم نیست