Register

14 − 4 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – پس از بررسی رسوم و نحوه ی برگزاری رقابت ایندی 500 در مقاله ی قبلی امروز به معرفی قوانین ، پیست ها ، رانندگان و تیم های سری ایندی می پردازیم.

سرعت

ایندی کار سریعترین سری موتوراسپورت آمریکایی است و بیشترین میانگین سرعتش به سال 2003 باز می گردد جایی که میانگین سرعت به بالای 207 کیلومتر رسید و سرعت ماشین های ایندی در پیست ایندیانا به 235 کیلومتر نیز می رسد 8 مسابقه در تاریخ مسابقات با اختلاف کمتر از یک دهم ثانیه بین نفر اول تا سوم به پایان رسیده است.

ایندی 500

تکنولوزی

از برترین تکنولوژی های دنیا برای ساخت آسفالت پیست ایندی استفاده شده است ، کاسکت راننده ها با همکاری مشترک ناسا و نیروی هوایی آمریکا طراحی و تولید شده است.

ایندی 500

پیت استاپ

پیت استاپ های 8 ثانیه ای ایندی شامل تغییر چهhv چرخ در حدود 5 ثانیه ، چکاپ بال ها در حدود یک ثانیه و همینطور سوخت گیری در یک ثانیه است و به طور عادی پیت استاپ های ایندی حدود 8 ثانیه به طول می انجامد و نکته ی جالب آن نزدیکی بسیار پیت باکس به مسیر حرکت ماشین هاست به طوری که به وفور ماشین ها به مهندس ها برخورد می کنند!

ایندی 500

رانندگان و تیم ها

شماره ی 22 سیمون پگناود راننده ی تیم پنسکه با سه پیروزی و دو پول پوزیشن و 242 امتیاز با اقتدار صدر جدول را در اختیار دارد اسکات دیکسون با 166 امتیاز و تیم چیپ گنسی در رده ی دوم است و هوان پابلو مونتویای 160 امتیازی هم تیمی پگناود سوم است.

ایندی 500

شاسی

شاسی های ایندی ساخت شرکت دالارای ایتالیاست و در آن از فیبر کربن و کولار استفاده شده است و طول آن حداقل 192 اینچ است لاستیک ها را هم شرکت بریج استون تامین می کند

ایندی 500

موتور

موتور این رقابت ها از دو شرکت هندا (آمریکایی) و شورولت تامین می شود ، 2.2 لیتری ، V6 و دارای توربو شارژر (سینگل یا توین) است و وزنی در حدود 248 پوند دارد و نیرویی در حدود 600 اسب بخار تامین می کند.

ایندی 500

اینستاگرام ایندی کار

فیس بوک ایندی کار

توییتر ایندی کار

ایندی 500 هر ساله روز بیست و نهم می برگزار می شود و شما می توانید پخش زنده ی این رقابت را از شبکه ی abc تماشا کنید و یا دنبال کننده ی اتفاقات این رقابت و خلاصه ی آن از سایت فرمول یک ایران باشید