مجله خودرو ایران – منصوری از سال 1989 (1368) در راستای بهبود وجهه وسایل نقلیه فعالیت می کند. اکنون این کار را بر روی لیمورزین لوکس بنتلی یعنی مولسان انجام داده است و برای یک بار هم که شده عجیب و غریب نیست!

کاپوت کربنی با ورودی های هوای کوچک در لبه ها احتمالا تفاوت زیادی با مدل اصلی ایجاد نمی کند و پوشش کربنی ورودی هوا به آرامی در طول جلو پنجره شیک اما زندان مانند آن محو می شود. به همین ترتیب رکاب و دیفیوزر در عقب قصد ایجاد حساسیت بصری را ندارند و چرخ های 22 اینچی نیز فریاد تیونینگ ماشین را سر نمی دهند اما در مورد درب کربنی صندوق عقب اطمینانی وجود ندارد که منصوری بر قول خود برای کنار گذاشتن ظاهر نامتعارف پای بند بماند.

بنتلی مولسان منصوری نمای سه رخ عقب

بخش تیونینگ موتور منصوری قلب 6.75 لیتری 8 سیلندر با توربوشارژ دوقلوی مولسان را جراحی کردند تا از آن 585 اسب بخار قدرت و 1100 نیوتن متر گشتاور خارج کند. صفر تا صد را در 5 ثانیه طی می کند و حداکثر سرعت آن 306 کیلومتر بر ساعت است. تغییرات انجام شده موثر به نظر می رسند زیرا مولسان استاندارد 73 اسب بخار و 80 نیوتن متر گشتاور کمتری تولید می کند که علت کندتر بودن 0.3 ثانیه ای شتاب صفر تا صد و کمتر بودن 20 کیلومتر بر ساعتی بیشینه سرعت است.

مسئله این جاست که این قدرت و گشتاور تولید شده بی رقیب به نظر می رسد به جز در برابر مولسان اسپید ساخته خود بنتلی که 537 اسب بخار قدرت و همین 1100 نیوتن متر گشتاور را تولید می کند اما شتاب صفر تا صد 4.9 ثانیه ای و بیشینه سرعت 306 کیلومتر بر ساعتی دارد. درست است که این اختلاف کسر کوچکی از ثانیه است اما در جنگ روی کاغذ اهمیت می یابد.

بنتلی در مولسان اسپید همچنین بنابر درخواست خریدار اجزای کربنی و هزاران انتخاب اسپرت و مد روز با سلیقه مولینر را ارائه می دهد. منصوری هنوز صحبتی راجع به قیمت نکرده است اما سوال این جاست که آیا شما در این مورد برای ارتقا واقعی پول اضافی پرداخت می کنید و یا تنها برای اندکی تفاوت؟ فکر می کنم پاسخ سوال را خودمان داده ایم.