مجله خودرو ایران – اولین خودروی تمام الکتریک استون مارتین تایید شده است و قرار است شکل و شمایل Rapid را داشته باشد و شاید نامش  (Rapid E) باشد. خودروی سدان نسبتاً قدیمی ولی زیبای استون مارتین است که رقیب تسلا  Model S خواهد بود.

طرح-اولیه-راپید-ای

استون مارتین Rapid E

استون مارتین راپید

استون مارتین Rapid

این خودرو تولید انبوه نیست. استون مارتین تائیید کرده است که از این خودرو فقط ۱۵۵ عدد ساخته خواهد شد که در سال ۲۰۱۹ وارد خیابان ها می شود. اولین سفارش ها مخصوص خواهند بود.

همانند سوپر اسپورت سنگاپوری دندروبیوم ، Rapid E دارای تکنولوژی نیروی محرکه الکتریکی می باشد که از متخصصان مرکز مهندسی  ویلیامز گرقته شده است. استون مارتین هنوز نگفته است که این خودرو چه قدرت، شتاب و گشتاوری دارد، اما می توانیم بگوییم قرار نیست هیچ چیزی شبیه به حالت Ludicrous تسلا در آن تعیبه شده باشد.

از مدیر استون مارتین در مورد اینکه آیا این خودرو نوعی زیر سوال بردن اصالت این کمپانی است پرسیده شد،او پاسخ داد:

نه! این خودرو در واقع معرف آینده استون مارتین است ، استون مارتین های آینده هم به مانند استون مارتین های کنونی دارای ظاهری دلربا و عملکردی قدرتمند خواهد بود که در کنار این دو ویژگی بر کاهش آلاینده بودن آن نیز تمرکز می کنیم.پیشرانه های احتراق داخلی نزدیک به یک قرن است که به عنوان قلب تپنده استون مارتین استفاده می شود و ما در سالهای آینده هم نیز همین روش را ادامه می دهیم.

 

یک دیدگاه

  1. mahdavi3d

    0

    0

    این روزها شاهد توجه هرچه بیشتر به خودروهای الکتریکی هستیم که به نظرم خیلی خوب هست. جالب اینکه همین دیروز داشتم تو یوتیوب صحبت‌های ریچارد هاموند رو در مورد تصادفش با کانسپ-وان می‌دیدم، کانسپ-وان یک ابر خودروی الکتریکی هست.