Register

11 − 7 =

A password will be e-mailed to you.

موتو جی پی ایران – آندره دویزیوسو دومین پیروزی متوالی خود را در کاتالونیا بدست آورد. مارک مارکز و دنی پدروسا از رپسول هوندا به ترتیب دوم و سوم شدند. خورخه لورنزو از دوکاتی چهارم و یوهان زارکو از تک3 پنجم شدند.

در ادامه صحبت های پنج موتورسوار برتر موتو جی پی کاتالونیا را مرور می کنیم.

آندره دویزیوسو

آندره دویزیوسو

آندره دویزیوسو:

من بسیار خوشحال هستم و همچنین از این پیروزی اندکی شگفت زده هستم. قبل از استارت احساس واقعا خوبی داشتم چونکه می دانستم ما می توانیم بسیار رقابتی باشیم، نه به این دلیل که ما سریعترین در پیست بودیم، بلکه به این دلیل که ما روز گذشته به خوبی کار کردیم تا برای مسابقه آماده شویم.

این مسابقه بیش از هر چیز دیگری مسابقه استراتژی ها بود و ما در درک کردن محدودیت های پیست و تایرها خوب بودیم.

پیست کاتالونیا بسیار مشکل بود و همه موتورسوارها با چسبندگی مشکل داشتند، که بسیاری نیز زمین خوردند، بنابراین ما روی مدیریت مصرف تایرها تمرکز کردیم، و این تصمیم نتیجه داد.

در طول مسابقه و زمانی که من پشت پدروسا بودم من قادر بودم بدون اینکه به سختی فشار بیاورم بسیار سریع باشم، که این مورد در ده دور آخر خیلی به من کمک کرد زمانی که من از پدروسا عبور کردم و فاصله ای با دو موتور هوندا باز کردم.

صادقانه بگویم ما امروز در فرم واقعا خوبی بودیم.

مارک مارکز

مارک مارکز

مارک مارکز:

من از نحوه پایان یافتن این هفته بسیار خوشحال هستم چون با پنج بار زمین خوردن، شرایط روحی بسیار سختی داشتم.

به هر حال، تیم به من کمک زیادی کردند تا اعتماد به خودم و اعتماد به موتور را دوباره بدست بیاورم.

قبل از مسابقه به خودم گفتم من همان مارک سال گذشته هستم و استایل موتورسواری من فشار آوردن همیشگی و هرگز تسلیم نشدن است، چیزهایی که گاهی اوقات تفاوت ها را رقم می زنند.

پس من مسابقه را با هدف پیروزی آغاز کردم. در استارت من خیلی خوش شانس بودم زمانی ک پتروچی به من برخورد کرد، برخوردی که کاملا از پهلو بود، از جهتی این برخورد می توانست برای من یک فاجعه باشد.

بعد از آن من تلاش کردم تا تمرکز کنم و آرام باشم.

زمانی که من از دنی عبور کردم و به رده دوم رسیدم، تلاش کردم تا فشار بیاورم و نزدیک دووی[آندره دویزیوسو] بمانم. بعد از چند دور فهمیدم که نمی توانم، امروز روز دووی بود.

قهرمانی فصل شبیه یک ترن هوایی است و ما واقعا نمی دانیم که در هر مسابقه چه چیزی رخ خواهد داد.

دنی پدروسا

دنی پدروسا

دنی پدروسا:

من امروز خوشحال هستم. پایان مسابقه با کسب سکو همیشه خوب است و این روزها کسب یک سکو در موتو جی پی سخت است.

هفته گذشته ما مسابقه وحشتناکی داشتیم، در حالیکه اینجا ما پول پوزیشن و همچنین دو سکو در جلوی هواداران در مسابقه خانگی کسب کردیم.

صادقانه بگویم، ما انتظار داشتیم اندکی بهتر باشیم اما شرایط برای تایرها در تمام طول آخر هفته خیلی سخت بود، و همچنین امروز چسبندگی خیلی خوب نبود.

من تلاش کردم تا مسابقه را رهبری کنم، اما می توانستم ببینم ک دووی در مستقیمی ها نزدیک می شود، گاز را رها می کند تا خیلی نزدیک نشود، او در نگه داشتن تایرها مقداری بهتر از من بود.

من در تمام مسیر سعی می کردم از تایرها محافظت کنم، اما به اندازه کافی نتوانستم این کار را انجام دهم.

در انتهای مسابقه فهمیدم که ماندن بر روی موتور و کسب چندین امتیاز سخت تر از این چیزهاست.

ما برای مسابقه تایر های عقب را مدیوم انتخاب کرده بودیم که در انتهای مسابقه در حال تمام شدن بودند، اما من هنوز هم فکر می کنم که انتخاب بهتری نسبت به تایر هارد بود.

راه زیادی تا مشخص شدن قهرمان فصل مانده است، و ما باید تمام آخر هفته ها ثابت قدم باشیم.

خورخه لورنزو

خورخه لورنزو

خورخه لورنزو:

دومین پیروزی پیاپی دوکاتی نتیجه فوق العاده ای برای تیم است.

برای من، اولین بار است که مسابقه را با کمتر از ده ثانیه نسبت به نفر اول تمام کرده ام، و اولین بار بود که مسابقه را از خط اول شروع کردم و در چندین دور رهبر مسابقه بودم. این بدان معنی است که ما به طور پیوسته در حال بهبود یافتن هستیم.

متاسفانه امروز مقداری از سرعتم را از دور ششم از دست دادم، در میانه های مسابقه زمانی که سرعتم از گروه پیشتاز کمتر بود، زمان زیادی را از دست دادم، اما در اواخر مسابقه من مدیریت کردم تا چندین رده کسب کنم تا مسابقه را در رده چهارم تمام کنم.

در حال حاضر ما باید به کار کردن ادامه دهیم تا در طول مسابقه ثبات بیشتری داشته باشیم و تلاش کنیم تا پیشرفت کنیم.

یوهان زارکو

یوهان زارکو

یوهان زارکو:

من امروز از نتیجه راضی هستم اما خسته نیز هستم. فکر می کنم که همه بخاطر شرایط هوایی از نظر جسمی خسته باشند.

در پیست چسبندگی زیادی وجود نداشت، هرچند چنین شرایطی برای من اتفاق بدی هم نیست و در چنین شرایطی، من احساس بهتری به پیست نسبت ب رقبایم دارم.

شروع کردن از رده چهاردهم یعنی این که شروع مسابقه پیچیده است و من باید مبارزه می کردم، بعلاوه در چنین مواقعی برخورد با دیگر موتورسواران ساده است.

فکر می کردم می توانم در طول مسابقه به گروه پیشتاز برسم، اما نتوانستم چون ما سرعت مشابهی داشتیم.

در ادامه پتروچی زمین خورد و لورنزو از من عبور کرد و مقداری فاصله باز کرد چون موتورسواری بهتری نسبت به من داشت. در ادامه یوناس جلوی من بود و می توانستم ببینم که اندکی مشکل دارد، پس من تمرکز کردم و در دور آخر در یک خط مناسب از او عبور کردم.

این نتیجه برای ما خوب بود و با اینکه آخر هفته دشواری بود، ما امروز را خوب تمام کردیم و این انگیزه ای است برای آینده.