مجله خودرو ایران– به گزارش خبرگزاری آسوشییتد پرس، لوتوس به خودرو ساز بزرگ چینی، جیلی، فروخته می ­شود.

­­به ظاهر این خبر خوبی برای لوتوس است. ولوو هم در هفت سال گذشته در مالکیت جیلی بوده و همین امر موجب شده این شرکت رشد کرده و شرایط را تحت کنترل داشته باشد.

این بخشی از یک معامله ی بسیار بزرگتر است. جیلی همچنین ۴۹٫۹ درصد از (سهام) مالک لوتوس، یعنی پروتون را می­خرد که همانند لوتوس تماما در مالکیت شرکت خوشه ای مالزیایی دی.آر.بی-هایکام بوده است.

لوتوس به سرمایه نیاز دارد و جیلی می ­تواند این سرمایه را به آنان بدهد. هر­چند لوتوس پول مورد نیاز برای معرفی الیزه­ ی جدید در سال ۲۰۲۰ را از جیب خود فراهم کرده، اما چند خودروی جدید دیگر هنوز در انتظار جذب سرمایه هستند.

من یک ماه پیش ،قبل از آن که قرارداد امضا شود، با مدیر عامل لوتوس، ژان مارک گِیلز، صحبت کردم. او گفت در طول سه سال گذشته لوتوس به ثبات دست یافته و از ضررهای بزرگ به میزان کمی سود عملیاتی (درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک) رسیده است. او گفت:

ما از یک اقیانوس خیلی عمیق بیرون آمدیم.

این کمپانی قراردادی را امضا کرده بود تا با همکاری شریک چینی خود، گلداستار، یک خودروی SUV سبک وزن تولید کنند تا در وحله ی اول در چین فروخته شود (در انگلستان شاید هرگز به بازار نیاید). گِیلز ماه پیش گفت که این خودرو طراحی شده و قطعات اش هم مهندسی شده بودند اما دی.آر.بی-هایکام پول ساخت آن را تخصیص نداده بود:

ما یک نمونه ­ی اولیه داریم اما برای ادامه­ ی کار به چراغ سبز از طرف سهام داران مان نیاز داریم.

گِیلز گفت:

همزمان ما به تولید خودروهای اسپورت شگفت انگیز ادامه می­ دهیم، الیزه­ ی جدید به مدل حال حاضر وفادار خواهد ماند، اما آن را به قرن بیست و یکم می­برد. ممکن است نام آن هم تغییر کند. از صد متری می­فهمید که این خودرو یک الیزه است. وزنش بیش از یک تن نخواهد شد.

این قطعی است. اما برای تطابق با آئین نامه های آمریکا کمی بزرگ­تر خواهد بود و چرخ های بزرگ­تری خواهد داشت. فرمان پذیری آن هم زبانزد خواهد بود. چارچوب آن همچنان از آلومینیوم خواهد بود (لوتوس اکنون مالک شرکتی است که چارچوب هایش را می­سازد). فیبر کربن وزن خودرو را کمی کاهش می­دهد اما قیمت آن بسیار بالاست.

لوتوس الیزه اسپرینت

لوتوس الیزه اسپرینت

گِیلز برای این که به ما اطمینان بدهد که خودروی جدید همچنان حسی مانند الیزه خواهد داشت، اشاره کرد که افراد کلیدی که مدل ۱۹۹۶ این خودرو را ساختند همچنان در هیثل (روستایی که کمپانی لوتوس در آن قرار دارد) هستند.

ریچارد راکهم، مهندسی الیزه را انجام داد و باعث شد چارچوب آلومینیومی با موفقیت عمل کند. طراح اصلی، راسل کار، از سال ۱۹۹۰ در لوتوس بوده و زمانی که جولیان تامسون (مهندس حال حاضر جگوار-لندروور) اولین الیزه را طراحی کرد در کنار او حضور داشت. گاوان کِرشا هم مدت زیادی است که مسئول دینامیک لوتوس است.

گِیلز همچنین تایید کرد که برنامه ­ی ۲۰۲۰ الیزه شامل یک مدل V6 اکسیج هم می­شود. فاصله ­ی بین دو محور آن از الیزه بیشتر خواهد بود. از او در مورد برقی شدن پرسیدم:

چرا که نه؟ البته با توجه به خودروهای حال حاضر، نه. ۱۵۰ کیلوگرم به وزن خودرو اضافه می­کنید و فضای بار را هم از دست می­دهید. اما من احتمال یک هیبرید ملایم روی اکسیج بعدی را رد نمی­کنم. ما باید این کار را برای بهتر شدن عملکرد انجام دهیم. خودرو باید سبک بوده و باتری خوبی هم داشته باشد.

او همچنین گفت که قبل از الیزه­ ی جدید، یک مدل ایوورای کروک هم معرفی خواهد شد. این مدل مدت ها در دست ساخت بوده اما وقتی آنها تصمیم گرفتند نوع مکانیزم سقف را تغییر دهند، به تاخیر افتاده بود.

لوتوس الیزه اسپرینت

لوتوس الیزه

البته ممکن است حالا که لوتوس به مالکیت جیلی درآمده، قرارداد خودروی کراس اوور آنها با گلداستار لغو شود. اما احتمالا اینگونه نخواهد شد. چندین کمپانی خودرو ساز غربی قراردادهای متعددی با شرکای مختلف چینی دارند.

با شریک شدن با پروتون، جیلی به برخی از بازارهای بزرگ جنوب شرق آسیا دست پیدا خواهد کرد. بازارهایی که به طور سنتی از برندهای وارداتی غیر ژاپنی استقبال چندانی نمی­کنند و پروتون هم طیفی از مدل های قدیمی در آن بازارها دارد.

خیلی از این بازار ها همچنان بر پایه ­ی مدل های خیلی قدیمی میتسوبیشی استوار هستند. رسانه های محلی مالزیایی از جانب پروتون خبر می­دهند که این شرکت به زودی فروش نسخه ای از خودروی SUV جیلی، The Boyue، را آغاز خواهد کرد.

در همین حال جیلی به تازگی برند Lync & Co را معرفی کرده است. این برند خودروهای با کیفیت و هوشمند را روی پلتفرم کاملا جدیدی با همکاری ولوو در سوئد خواهد ساخت. (ولوو از آن برای XC40 و V40 جدید استفاده خواهد کرد.) این چیزی بیش از حدس و گمان نیست اما چرا جیلی در آینده خودروهای Lync & Co را برای فروش به عنوان پروتون تطبیق ندهد تا آنها را در بازارهای کشورهای حوزه ی اقیانوس آرام (که در آنها فرمان اتوموبیل ها سمت راست است) عرضه کند؟