فرمول یک ایران – نیکو روزبرگ راننده آلمانی تیم مرسدس که امروز در پیچ چهارم با لوییس همیلتون هم تیمی خود برخورد کرد و از دور مسابقه خارج شد طی مصاحبه ای که داشته همیلتون را مقصر اصلی حادثه دانسته است .

شروع فوق العاده ای داشتم و در پیچ اول میخواستم سبقت بگیرم اما نتوانستم , وقتی به پیچ سوم رسیدم فهمیدم که موتور ماشینم قدرت کافی ندارد به همین دلیل به داخل آمدم تا راه را برای لوییس ببندم و فکر کردم لوییس این موضوع را خواهد فهمید اما با کمال تعجب دیدم که لوییس اقدام به سبقت گیری کرد در حالی که راهی برای عبور نداشت و بعد هم که تصادف و بقیه ماجرا .

با توجه با صحبت های روزبرگ احتمالا او حواسش به تنظیمات موتورش پرت بوده و در آینه اش لوییس را ندیده که در حال اقدام برای سبقت گیری است , اما او این موضوع را تکذیب می کند .

دکمه ای روی فرمان است که باید آن را فشار میدادم جایش را هم بلد هستم و بدون نگاه کردن به فرمان میتوانم تنظیمات موتور را عوض کنم چون این همان دکمه ای است که وقت سبقت گرفتن از آن استفاده میکنم , من آن را فشار دادم و تمام تمرکزم روی رقابتم با لوییس بود .

نیکو اعتقاد دارد که حرکتش برای بستن راه لوییس به هیچ وجه ظالمانه نبوده و میگوید :

قبلا هم گفته ام چرا به داخل راندم , باید خیلی سریع اینکار را میکردم تا لوییس بفهمد قرار است داخل را پوشش دهم و او راهی برای سبقت ندارد و این مسئله برای یک راننده خیلی عادی است . این کاری است که همه انجامش میدهند داخل پیچ را میبندند تا راننده پشت سر راهی برای عبور نداشته باشد .

 

یک دیدگاه

 1. مهرداد

  0

  0

  یه ویدیو جالب سایت رسمی مسابقات هم گذاشته
  Mercedes mayhem: Analysing Hamilton and Rosberg’s Turn 4 clash
  این ویدیو رو هم قرار بدین
  قشنگ مشخصه تنظیمات موتور روزبرگ درست نیست