مجله خودرو ایران – نمونه اولیه لامبورگینی اوروس دوباره در پیست نوربرگ‌رینگ دیده شده است و این دفعه می‌توان این SUV جذاب را از جهات مختلفی دید.

اوروس برای اولین بار در نمایشگاه پکن سال ۲۰۱۲ به عنوان کانسپت معرفی شد و به نظر می‌آید چیزهای زیادی در مدل تولیدی تغییر نکرده است. این SUV هنوز خطوط تیز شیب‌دار سقف و جلوی خشن و پر از ونت‌های هوایی خود را دارد. ایده اولین لامبورگینی SUV در سال ۱۹۹۳ با تولید LM002 رقم خورد که بسیار خودرو افتضاحی از آب درآمد. اما با توجه به مالکیت لامبورگینی توسط آئودی که خود زیر مجموعه فولکس واگنی است که با پورشه تجربه کاین و ماکان را دارد، این خودرو متفاوت خواهد بود. اگرچه این خودرو هنوز هم ایتالیایی است.

رئیس لامبورگینی استفانو دومنیکالی اخیراً اعلام کرد این مدل ۶۵۰ اسب توان را از یک موتور چهار لیتری V8 تویین توربو استاندارد تولید خواهد کرد. مدل هایبرید پلاگ‌-این این خودرو یکسال بعد از ارائه مدل معمول آن ارائه خواهد شد. این مدل لامبورگینی بر روی پلتفرم ماژولار MLB EVO قرار دارد که با بنتلی بنتیگا و آئودی Q7 مشترک است. MLB مخفف آلمانی Modularer Längsbaukasten است که به معنای ماتریس طولی ماژولار است.

با توجه به رونق بازار SUV و خواست بالای آن، اوروس در دو برابر کردن درآمد‌های لامبورگینی تاثیر خواهد داشت. انتظار می رود تولید این مدل در سال ۲۰۱۹ به رقم ۳۵۰۰ عدد در سال برسد. این مدل امسال و به احتمال قوی در نمایشگاه فرانکفورت آلمان که در ماه سپتامبر (شهریور) برگزار می‌شود معرفی خواهد شد و شروع به کارش استارت خواهد خورد. این خودرو تا کوارتر سوم سال ۲۰۱۸ وارد بازار آمریکا نخواهد شد. همچنین قیمت این خودرو مشخص نیست اما گمانه‌زنی ها حاکی از آن است که از قیمت پایه ۲۰۰ هزار دلار استارت بخورد.