موتو جی پی ایران – مارک مارکز از رپسول هوندا بار دیگر گرندپری آمریکا را در رده یک به پایان رساند و آخر هفته فوق‌العاده را برای خود و تیم هوندا رقم زد. مارکز تمامی مسابقات خود در گرندپری آمریکا در رده موتو جی پی را اول شده است، پنج بار پیاپی. ولنتینو روسی از یاماها که تا آستانه زمین خوردن هم پیش رفت و بخاطر بریدن پیچ ۰٫۳ ثانیه پنالتی گرفت در نهایت دوم شد و به صدر جدول رده بندی فصل صعود کرد. دنی پدروسا از رپسول هوندا سوم شد، هوندا که در آرژانتین به دلیل زمین خوردن هر دو موتورسوار خود امتیازی کسب نکرده بود، در آمریکا رده اول و سوم را بدست آورد.

در ادامه صحبت‌های پنج موتورسوار برتر گرندپری آمریکا را مرور می‌کنیم.

مارک مارکز

مارک مارکز

مارک مارکز:

این یک مسابقه حیاتی بود چون بعد از آرژانتین این مهم بود که به بهترین روش به مسابقات  فصل برگردم، بنابراین ما از این نتیجه بسیار خوشحال هستیم. هرچند که من برنده شدم اما مسابقه دشواری بود، چون دما نسبت به دیروز خیلی بالاتر بود.

پنج دقیقه قبل از شروع مسابقه، من به رئیس مکانیک‌هایم گفتم، بسیار خب بیایید از تایرهای هارد استفاده کنیم چون من می‌دانستم که من به تایرهای مدیوم جلو زیاد فشار خواهم آورد. در ابتدای مسابقه،‌ من داشتم تلاش می‌کردم تا به محدودیت‌ها پی ببرم، چون من روز جمعه تایر هارد را زیاد امتحان نکرده بودم.

من پشت سر دنی [پدروسا] بودم و زمانی که دیدم او اندکی در حال تقلا کردن است و ولنتینو [روسی] نیز در حال عرض اندام بود، با خودم گفتم “الان زمان حمله است”. من قادر بودم برنده بشوم، و خوشحال هستم که به کورس قهرمانی فصل برگشتم.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی:

مسابقه شگفت انگیزی برای من و تیم بود چون ما  بسیار زیاد در حال کشمکش با موتور جدید بودیم، بویژه در زمستان. من فکر می‌کنم ما به زمان بیشتری نیاز داریم تا به تنظیمات موتور و روش راندن آن پی ببریم، اما در نهایت این موتور بسیار خوب است، بویژه در هنگام مسابقه و استفاده از تایرهای استفاده شده.

من خیلی خوشحال هستم، چون امروز من از صدر زیاد فاصله نداشتم  و همچنین این بهترین نتیجه دوران حرفه‌ای من در این پیست است، بنابراین نتیجه خوبی است.

زمانی که دیدم وینالس زمین خورد، من شروع کردم به فکر کردن “من در صدر جدول رده بندی هستم”. احساس خوبی داشتم و همچنین دیدم که دنی مقداری مشکل دارد بویژه در پیچ های به سمت راست، پس با خودم گفتم “شاید این چهار امتیاز مهم باشند” و در واقعیت نیز چنین بود.

برای من در نظر گرفتن پنالتی صحیح نبود. مشکل این است که ما هر دو این کار را اینگونه انجام دادیم، و امکان داشت در نقطه خیلی خطرناکی هر دو باهم زمین بخوریم. اما برای من پنالتی در نظر گرفتند، در حالی که اشتباه بوسیله [یوهان] زارکو بوجود آمد.

دنی پدروسا

دنی پدروسا

دنی پدروسا:

من خوشحال هستم چون ما امروز چندین قدم رو به جلو داشتیم. روی هم رفته آخر هفته مثبتی بود. از مسابقات پیشین تا الان ما پیشرفت‌های خوبی به وجود آورده‌ایم، و همچنین در تمرینات ما در سطح بالایی بودیم.

تعیین خط آنگونه که می خواستیم نبود، اما امروز من قادر بودم که استارت خوب داشته باشم و در پیچ اول به رده یکم برسم. اولین بار بود که من چنین کاری انجام دادم، و برای چندین دور پیشتاز مسابقه بودم، که این خوب است.

در نهایت نیز مدیریت تایر جلو دشوار شد. من می‌توانستم حس کنم که سمت راست تایر تمام شده بود، بنابراین من نمی‌توانستم از سبقت گرفتن روسی از خودم جلوگیری کنم.بعد از زمین خوردن در آرژانتین، من می‌خواستم که از، از دست دادن جلوی موتور جلوگیری کنم، بنابراین من فقط تلاش کردم تا مسابقه را به پایان برسانم.

کال کراچلو

کال کراچلو

کال کراچلو:

مسابقه خوبی بود، من در سراسر مسابقه اعتماد به نفس داشتم و تیم در تمام آخر هفته کار خارق‌العاده‌ای انجام دادند.

البته، من مقداری ناامید شدم که نتوانستم روی سکو باشم چون ما خیلی نزدیک بودیم، اما زمان زیادی طول کشید تا من از زارکو عبور کنم و من مقداری زمان از دست دادم. اما در طول مسابقه احساس راحتی داشتم و از نظر جسمی قوی، و من هنوز قادر بودم تا آخر فشار بیاورم.

من دوست داشتم دوباره روی سکو باشم، اما سومی در آرژانتین و چهارمی در اینجا در تگزاس خوب است. امیدوارم ما بتوانیم این عملکرد خوب را در اولین مسابقه اروپایی در خرز ادامه دهیم.

یوهان زارکو

یوهان زارکو

یوهان زارکو:

من واقعا از نتیجه خوشحال هستم، اما استارت مسابقه گول زننده بود، و آسان نبود تا موقعیت خوبی در پیچ اول بدست بیاورید. هرچند، من با یاماهای خود احساسی عالی داشتم، بنابراین من از پیچ سوم شروع به حمله کردم، و به سرعت قادر بودم از رقبا سبقت بگیرم و به رده پنجم برسم.

من می‌خواستم تا گروه پیشتاز را دنبال کنم بنابراین فشار اوردم تا نزدیک ولنتینو بمانم و من قادر بودم تا با او مبارزه کنم، که فوق‌العاده بود.

در یک نقطه ما بسیار نزدیک بودیم چون در پیچ سوم من اندکی از او سرعت بیشتری داشتم، و شاید هم خیلی چسبیده بودیم اما خوشبختانه، اتفاق مهمی رخ نداد و او با رتبه دوم مسابقه را تمام کرد.

من واقعا نمی‌خواستم مسبب مشکلی برای ولنتینو باشم و می‌دانم که من می‌توانم چیزهای زیادی از او یاد بگیرم و خوشبختانه هر دو به مسابقه ادامه دادیم.

بعد از این اتفاق، من با بهترین عملکردم ادامه دادم. کراچلو اندکی سریعتر بود، اما با این وجود، رتبه پنچم عالی است و من راضی هستم چون امروز به سکو نزدیک بودم.

دیدگاه خود را بیان کنید