Register

دوازده − ده =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – برنی اکلستون در نظر دارد با ارائه پیشنهادی به مسئولان گرندپری برزیل، پیست اینترلاگوس که واقع در شهر سائوپائولو است را خریداری کند.

اکلستون با شهردار شهر سائوپائولو (خوا دوریا) دیدار کرد تا درمورد برنامه فروش پیست که جزئی از پروژه خصوصی سازی محسوب می شود گفت و گو کنند.

برنی رئیس سابق فرمول یک است که امسال پس از بازنشستگی پستش را به چیس کری (مدیر حال حاضر فرمول یک) واگذار کرد، او در حضور تاماس راهانی (از مسئولان برگزاری گرندپری برزیل) از علاقه خود نسبت به خریداری پیست سخن گفته است.

چیس کری و برنی اکلستون

چیس کری و برنی اکلستون

رسانه ها از برنامه های شهردار و گفتگویش با اکلستون خبر دارند، آن ها بر این باور هستند که آن دو روابط عالی با یکدیگر دارند.

برزیل دچار بحران اقتصادی شده است و این باعث فشار به بودجه عمومی کشور شده است.

پیشنهادات باید بررسی شوند تا قیمت های پیشنهادی از طریق مشاوران املاک برای خصوصی سازی بالا بروند، این شامل پیست اینترلاگوس نیز می شود که متعلق به شهر است.

برنامه فروش هنوز در مراحل اولیه است، بهمراه پیشنهاداتی که نیاز به تضمین شورای شهر دارند.

و شرط هایی در بند مزایده وجود دارد که یکی از آن شرط ها این است که خریدار باید مسئولیت پشتیبانی طولانی مدت پیست از مسابقات فرمول یک را برعهده بگیرد.

اینترلاگوس تا سال ۲۰۲۰ با فرمول یک قرارداد دارد، اما توسعه پیست به کندی پیش می رود که شامل متداول شدن مسیر مسابقه و سالخوردگی امکانات پادوک می شود، که این موارد مورد انتقاد قرار گرفته است.

پیست اینترلاگوس برزیل

پیست اینترلاگوس برزیل

دوریا علاقه مند است که برزیل جزو گرندپری های برزیل بماند و مشتاق است قرارداد حال حاضر تا سال ۲۰۳۰ تمدید شود.

او احساس می کند محل برگزاری مسابقه پیشنهادات جذاب و برنامه های زیادی برای افزایش تسهیلات دارد.

اینترلاگوس ۳۴ گرندپری فرمول یک را از سال ۱۹۷۳ پشتیبانی کرده است و درحال حاضر تنها گرندپری آمریکای جنوبی موجود در تقویم فرمول یک است.